23 Eylül 2021, Perşembe Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Türk kuru meyvesini Cerrah Mehmet Öz tanıtacakTürkiye kuru meyve sektörü, dünyaca ünlü Kalp ve Damar Cerrahı Dr. Mehmet Öz ile tanıtım atağına kalkıyor.

Kuru Meyve Tanıtım Grubu, Kuru Meyve Sektörü’nün Duayeni Akça Holding Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Akça’nın girişimi ile Dr. Öz ile temasa geçti.

KMTG’nun ABD’de bulunan üyeleri Osman Öz ve Birol Celep, Dr. Mehmet Öz’e tanıtım atağında işbirliği teklifinde bulundu. Teklife olumlu yaklaşan Dr. Öz, Temmuz ayında Türkiye’ye gelecek ve kuru meyve tanıtımı konusunda yol haritası çıkarılacak.

Dr. Mehmet Öz’ün dünya genelinde sağlıklı yaşama önem veren yüzmilyonlarca insanın tüketim tercihlerini değiştirebilecek yönlendirici bir gücünün olduğuna işaret eden Kuru Meyve Tanıtım Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Eli Alharal, “Bu gücü son derece sağlıklı ürünler olan ülkemiz kuru meyvelerinin tanıtım ve tüketimini arttırmak için kullanacağız” diye konuştu.

Türkiye’nin dünya dış ticaretinde lider olduğu çekirdeksiz kuru üzüm, kuru kayısı, kuru incirin yanı sıra Antep fıstığının dünya genelinde daha fazla tüketilmesi amacıyla 2012 yılının Kasım ayında kurulan Kuru Meyve Tanıtım Grubu, dünyaca ünlü Türk doktoru Mehmet Öz ile tanıtım atağına kalkıyor. Dünyaca ünlü Kalp ve Damar Cerrahı Dr. Mehmet Öz ile New York’ta bir araya gelen Kuru Meyve Tanıtım Grubu Yönetim Kurulu üyeleri Birol Celep ve Osman Öz, kuru meyve tanıtımı konusunda Dr. Öz’e işbirliği teklifinde bulundu.

Dr. Öz, Türk kuru meyvelerinin hedef pazarlarda tanıtım çalışmalarına destek sözü verdi. Kuru Meyve Tanıtım Grubu, Temmuz ayında Türkiye’ye gelecek olan Mehmet Öz’le tekrar bir araya gelerek kuru meyve ürünlerinin insan sağlığına faydaları ve olumlu katkıları temalı bir çalışmanın startını vermeye hazırlanıyor.

Kuru meyve ürünlerinin insan sağlığına faydalarının öne çıktığı bir tanıtım atağında dünyaca ünlü Doktor Mehmet Öz’ün yer almasının Türkiye’nin kuru meyve üretim ve ihracatına büyük bir ivme kazandıracağını anlatan Kuru Meyve Tanıtım Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Eli Alharal, “Doktor Mehmet Öz’ün sağlıklı yaşam tavsiyeleri tüm dünyada yüzmilyonlarca insan üzerinde etkili oluyor ve yankı buluyor.

Dünya genelinde sağlıklı yaşam yükselen değer. Doktor Mehmet Öz ise, dünya genelinde sağlık alanında en popüler isimlerin başında geliyor. Kuru Meyve Tanıtım Grubu olarak, Çin, Japonya, Hindistan, Endonezya, Brezilya gibi kuru meyve tüketiminin nispeten az olduğu pazarlarda yapacağımız tanıtım çalışmalarında Dr. Mehmet Öz’ün yer alması bizim için destekleyici ve motive edici güç olacak” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin 2012 yılında kuru meyve ürünleri ihracatından 1.4 milyar dolarlık net döviz girdisi sağladığına işaret eden Alharal şöyle devam etti: “Türkiye’nin 2023 yılında ortaya koyduğu 500 milyar dolar ihracat hedefinin içerisinde kuru meyve sektörünün 3 milyar dolarlık bir hedefi var. KMTG’nin kurulması sonrasında hedef pazarlarda yapacağı tanıtım çalışmaları ile kuru meyve sektörümüzün ihracat hedefini aşacağını ve 4 milyar dolara ulaşacağını umuyoruz.”

23 Nisan 2013
Etiket; Kuru, Meyve, Cerrah, Mehmet, Öz, ABD, Alharal Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


436 YILLIK ÜNİVERSİTEDE DERS VERECEK
İZVAK'tan üçüncü zirve
Akran zorbalığını hafife almayın
Bakana Altınordu forması
Reklamlarda gizli şiddet var
Aşkın hamurunda genetik var
Berke Chelsea'nın radarında
Bu fuarda yok yok
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
İLK BİNDE 157 EGELİ VAR
SİMYA METAL 7. TSYD İZMİR VOLEYBOL TURNUVASI BAŞLIYOR
BASIN AKADEMİSİ
İZMİR'DE MASA TENİSİ HEYECANI
İZMİR'E TEKNOLOJİ ÜSSÜ KAZANDIRACAKLAR
GENÇ YÖNETMENİN DİZİSİ DÜNYAYA AÇILDI
KARŞIYAKA'DA KENTSEL YENİLEME HAMLESİ
YEREL MEDYA GÜÇLENİRSE KENT GÜÇLENİR
HASAN TAHSİN GAZETECİLİK YARIŞMASI SONUÇLANDI
İZMİR'E GÜÇ KATACAK BİRLİKTELİK
BABA HEDİYESİ HAYATINI DEĞİŞTİRDİ
TÜRKİYE' DE BİR İLK
ADNAN MENDERES DEMOKRASİ MÜZESİ'NDE SON RÖTUŞLAR
İZMİR DÜŞÜNCE PLATFORMU
TARİHİ CAMİ, MEYDAN DÜZENLEMESİ KURBANI
MOBBİNG HAFTASI
İletişimciler İzmir'de buluşuyor
İzmir'de voleybol heyecanı
Ege'de Yılın Spor Ödülleri sahiplerini buldu
SİMYA METAL 8. TSYD EGE’DE YILIN SPOR ÖDÜLLERİ
 
+ Çok okunan haberler
İLK BİNDE 157 EGELİ VAR
BASIN AKADEMİSİ
İZMİR'E TEKNOLOJİ ÜSSÜ KAZANDIRACAKLAR
GENÇ YÖNETMENİN DİZİSİ DÜNYAYA AÇILDI

WEB TV Tüm videolar
O belde (Ahmet Haşim)
 
Elena Ledda - Pesa
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir