19 Ekim 2019, Cumartesi Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

UEFA müfettişinden Fenerbahçe'ye çalım!UEFA Disiplin Kurulu müfettişinin, Fenerbahçe'nin savunması öncesinde, sarı lacivertlileri sor durumda bırakmak için yeni argümanlar sunduğu ortaya çıktı.

Fenerbahçe Spor Kulübü, UEFA Kontrol ve Disiplin Kurulu'nun verdiği Avrupa Kupaları'ndan 2+1 yıl men cezasından dolayı UEFA Tahkim Kurulu'nda savunma yaptı.

Duruşmanın ardından açıklama yapan Hukuktan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Deniz Tolga Aytöre şu ifadeleri kullandı:

“Uzun ve yorucu bir gündü. Disiplin Kurulu kararına karşı savunmamızı yaptık. Diğer yargılamalardan biraz daha farklı olmasının sebepleri vardı.

Disiplin Kurulu müfettişi dün akşam 6-7 sularında tekrar ikinci dilekçe ile ek delillerini sundu. Bu deliller, daha önceki olmayan deliller, konuşma tapeleri.. sadece 1. Etik Kurulu Raporu’na dayanan delillerdi. Biz de bunlara karşı savunmalarımızı sunduk. Tanıklarımızı dinlettik. Burada geçen kişilerin ifadelerini ortaya koyduk. Bu şekilde geçti.

Gayet iyi ve önemli duruşmaydı. Bizim kurullara güvenmemek, mahkemelere güvenmemek gibi… Sonuçta Disiplin Kurulu’da, UEFA Tahkim Kurulu da UEFA’nın kurulları. Tahkim Kurulu’na güvenmiyoruz gibi söz kullanmadık. Kendi savunmamıza güveniyoruz. Bizim delillerimiz çok net ortada. Sizin cımbız ile çekip aldığınız bazı konuşma tapeleri ile koskoca camiayı bu kadar önemli spor adamlarını bu şekilde ağır cezalarla yargılayamazsınız dedik.

Diğer bize örnek gösterdiğiniz kararlardaki uygulamaları niçin konu Fenerbahçe olunca, uygulamadıklarını, Fenerbahçe’ye niye bu kadar ağır cezalar istediklerini sorduk. Yanıtı ancak birkaç gün sonra alacağız. Süreyle ilgili bunu olumlu ya da olumsuz anlamında değil. Dediğim gibi birçok kişiye ait konuşma tapesi kullanıldı bu sefer. Bu çok önemli bunun altını önemle çiziyorum.

Bugün farklılık vardı. O farklılık şuydu. Disiplinin müfettişinin daha önce kullanmadığı argümanları kullanmaya başlamasıydı. Biz disiplin müfettişinin ilk raporunda değişik argümanlarla karşılaştık. Sonra karşımıza disiplin kurulu kararı çıktı. Orada farklı sonuçlar vardı.

Şimdi yeni bir disiplin kurulu müfettişi raporu geldi, bu daha farklı argümanlar, daha farklı maçlar var. Biz bugün disiplin kurulu müfettişine sorduk. Niçin bu maçlar daha önce yoktu diye? ‘Ben istediğim maçı gösteririm, daha önce belirttiğim maçlarda sınırlı kalmak zorunda değilim’ gibi cevap verdi. Yargılama esasları bugüne kadar UEFA’da çok alışılmış, yargılama usulleri şeklinde gelişmediğini düşünüyorum. Bu nedenle savunmalarımız da uzun sürdü. Bu rahatsızlıklarımız artarak maalesef devam ediyor. Şu maç, bu maç demeyelim ama sadece şunu söyleyeyim.

Yeri geliyor disiplin müfettişi, polis fezlekesine dayanıyor, yeri geliyor iddianameye dayanıyor, yeri geliyor birden dönüyor, hayır TFF kararı baz alınması gerekiyor diyor. Çok değişken iddialarla karşı karşıya olduğumuz için savunmamızda sürekli her şeye hazır olduğumuz, her soruya cevap verebileceğimiz geniş bir savunma oldu. Kararı bekleyeceğiz. Bizler hukukçuyuz. Kararla konuşuruz.”

10 Temmuz 2013
Etiket; fenerbahçe, uefa, savunma, tahkim, aytöre, müfettiş Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


Ali Mert'e Fenerbahçe jesti
Dostça başladı, dostça bitti
Bu Göztepe iş yapar
Pınar KSK'ye Fener çarptı
Fenerbahçe'den Karşıyaka'ya
Kızlara tanıdık rakipler
Hazmedemediler!
Karşıyaka kapalı gişe
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
İzmir'de voleybol şöleni
Ferhat kotayı aldı
Teniste İspanya ile işbirliği
47. Folkart TSYD Kupası Menemen'in
47. Folkart TSYD Ege Kupası başlıyor
Folkart TSYD Kupası 6 Ağustosta başlıyor
Eski Beşiktaşlı yıldız Fener yolunda
Trabzon gözünü İzmir'e dikti
Göztepe'de transfer şekilleniyor
Çağla İspanya'da ikinci oldu
Teniste tarihi dönem
ESTİ hep zirvede
7. TSYD Ege'de Yılın Spor Ödülleri
Altınordu'nun 100 akı
TSYD Ege'de Yılın Spor Ödülleri açıklandı
Melisa'nın zaferi
TSYD İzmir'den görkemli veda
Altınordu ülkenin tanıtım elçisi
Bektaş gitti Özdeş geliyor
Halil 3 yıl daha Göztepe'de
 
+ Çok okunan haberler
İzmir'de voleybol şöleni

WEB TV Tüm videolar
Cem Yılmaz Fundamentals
 
Hatasız Kul Olmaz-Tarkan
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir