21 Haziran 2018, Perşembe Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Uşak'ta Mısır eylemiUşak'ta 28 sivil toplum örgütünün bir araya gelerek kurduğu 'Mısır Direniş Platformu'na üye yaklaşık bin 500 kişi, Mısır'da yaşanan insanlık katliamını kınayarak protesto eylemi yaptı. 

Hz. Rabia işaretli dövizlerle Belediye binası önünde toplanan grup, Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı önüne kadar yürüdü. Rabia işareti ile Mısır'da yaşanan insanlık katliamına karşı sloganlarının atıldığı yürüyüşe Ak Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, Ak Parti Uşak Merkez İlçe Başkanı Mehmet Nacar, Alperen Ocakları, Altınoluk Derneği, Büyük Birlik Partisi, ÇEVKA, Diyanet-Sen, Doğruder, Ebrar İnsani Yardım Derneği, Eğitim Bir Sen, Esken, Fatih Eğitim Kültür Vakfı, Furkan Vakfı, İlim Yayma Cemiyeti, İmam Hatip Yaptırma ve Yaşatma Vakfı, Kent Konseyi, Mazlumder, Memur-sen, MÜSİAD, Saadet Partisi, TÜMSİAD, UŞİMDER, KALEMDER gibi 28 STK üyesinden oluşan yaklaşık bin 500 kişi katıldı. 'Darbeye sessiz kalanlar, bu katliamın suç ortaklarıdır' yazılı afişi tutan Ak Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş ile Platform sözcüsü İsmail Pala Mısır'da yaşanan vahşeti değerlendiren konuşmalar yaptı.

ORTAK KAYGIMIZ MISIR'DAKİ KATLİAM 

Mısır'a Uşak'tan destek vermek adına 28 STK'nın katılımı ile platform kurduklarını ifade eden platform sözcüsü İsmail Pala, "Ortak kaygımız Mısır'da yaşanan katliam. Bu yaşanan olaylara nasıl tepkimizi gösteririz diye düşündük ve bir platform kurmaya karar verdik. Hiçbir siyasi parti desteği ve görüşü olamadan sadece müslüman haysiyeti ve şerefi için burada toplandık. Mısır'da bir insanlık dramı işlendiğini hepimiz şahit olmaktayız. Mısır'ın yanında Irak, Suriye, Myanmar ve Doğu Türkistan'daki insanlık dramı hepimiz gözü önünde. Uşak olarak Mısır halkının yanında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz. Bu platformun diğer bir amacı da ülkemize karşı dış mihraklar tarafından oynanan oyunlara karşı çıkmaktır. Biz bu toplumun sessiz suskun aynı zamanda imanlı haysiyetli insanlarıyız. Biz bu ülkenin sessiz, saki ve sabırlı imanlı insanları olduğumuz halde ses çıkarmamamızın sebebi kuzu olduğumuzdan değildir. Eğer gün gelirse biz aslanda oluruz. Bu ruhu 100 yıl önce Çanakkale'de de gösterdik. Müslüman kardeşlerimizin yanındayız" dedi. 

DEMOKRASİNİN YENİDEN İNŞAASI İÇİN TOPLANDIK

Mısır'da yaşanan vahşete değinen Ak Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş ise, "Demokrasi adına insan, hakları adına ülkeleri işgal edenler, o ülkelerin iç işlerine karışanlar Mısır'da halkın yüzde 52 oyla iktidara gelmiş cumhurbaşkanı alaşağı edilirken nerelerdeydiler. İnsan hakları adına her türlü şeyleri yapanlar söz konusu müslümanlar olunca kılını kıpırdatmıyor. Avrupalılar ağaçlara ve hayvanlara gösterdikleri duyarlılığı müslüman insanlara göstermemektedir. Bunu hepimiz görüyor ve biliyoruz. Bundan sonraki tutum ve davranışlarımız buna göre olacak. Er ya da geç hak tecelli edecektir. Korkunun ecele faydası yoktur" dedi. Grup Kuran tilaveti ve okunan duaların ardından olaysız şekilde dağıldı. 

21 Ağustos 2013
Etiket; uşak, mısır, eylem, sivil, toplum, kuruluşları Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


Fransa'da kaygı veren eylemler
YGS öncesi altın kurallar
Pınar KSK kendine geldi
Bitki çayları o kadar da masum olmayabilir
Ve binlerce kişi iş bıraktı
Pazar yerinde senfoni rüzgarı
Ege, Özgecan için ayaklandı
EÜ Tıp çalışanları isyan etti
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
Alsancak Garı için canlandıran tasarımlar
TSYD-İSTEK işbirliği
TSYD İzmir Spor Tarihi Sempozyumu yapıldı
Gravürlerde yaşayan İzmir
Folkart'tan KSK açıklaması
En iyi yatırım İzmir'den ev almak
Türkiye'yi İzmir modası sardı
İzmir uzlaştırıyor
Mega Müze İzmir'i dünya markası yapar
Aynı iş için üç ihale mi olur
İZBAN 7 yaşında
Tramvayda bir viraj daha aşılıyor
İzmir Fuarı'nda üç boyutlu yüz tarama
Yeni büfeler beğenildi
Kent Hastanesi'nden kan bağışı
Doğa ve avcılık tutkunları Menemen Gölpark'ta buluşacak
Kaya: Kocaoğlu aymazlık içinde
Kocaoğlu'ndan ilçe belediyesine tepki
Yaşarlı akademisyen Ege'yi temsil ediyor
Başkan 'Bisiklet kenti' diyor ama...
 
+ Çok okunan haberler
Alsancak Garı için canlandıran tasarımlar
TSYD-İSTEK işbirliği

WEB TV Tüm videolar
Göztepe-Trabzonspor özet
 
Yaza damga vuran düet
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir