7 Mayıs 2021, Cuma Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Vizyonda bu hafta 

Mert Kösemoğulları
Bu hafta vizyona 8 yeni film giriyor. Dizilerin senaryosundan tanıdığımız Filiz Alpgezmen’in ilk filmi olan ‘Yabancı’ ve sadece tek bir sinemada vizyona giren ‘Bahar İsyancıdır’ haftanın Türk filmlerinden. Minik seyircilerin severek izlediği Nemo ise 3D olarak sinema perdesine geri dönüyor. Arnold Schwarzenegger’in yeni filmi ‘Geçit Yok’  ve korku filmi severlerin heyecanla beklediği ‘Texas Katliamı’ ise dikkat çeken diğer filmler.
YABANCI
Televizyon dizilerinin senaristliğini yapan Filiz Alpgezmen’in ilk filimi olan ‘YABANCI’ bu hafta vizyona giriyor. Filmin başrollerinde Sezin Akbaşoğulları, Caner Cindoruk, Serkan Keskin ve Selen Uçer var.Filmin prömiyeri 19. Adana Altın Koza Film Festivali’nde gerçekleştirildi.
KONUSU:
1980 darbesi sonrası yurt dışına mecburen iltica eden bir anne-babanın kızı olan Özgür, Paris'te doğup büyümüş ve arada geçen 30 yıl boyunca Türkiye'yi ve İstanbul'u hiç görmemiş tanımamıştır. Annesi zaten o küçükken ölen Özgür'ü babası büyütmüştür fakat o da vefat eder. Ölüm haberiyle yıkılan Özgür babasından kalan bir mektubu bulunca çok etkilenir ve onun son arzusunu, ülkesine gömülme isteğini yerine getirmek için İstanbul yollarına düşer. Ama Türkiye'de hiç de hazırlıklı olmadığı sürprizlerle karşılaşacaktır zira babasını defnedebilmesi için T.C. nüfus cüzdanı şarttır. Ama babası ilticayla gittiğinden dolayı vatandaşlıktan uzun zaman önce çıkartılmıştır.
Özgür bir başına olduğu bu topraklarda yardım almak için annesinin akrabalarına ulaşır. Ona destek olsalar da onlar da bürokrasiye karşı çaresiz kalırlar. Bu arada tanıştığı Ferhat vazgeçmemesi için Özgür’e destek olur, tüm olası yolları zorlar. Babasının akrabalarına ulaşması için Özgür'e yardımcı olur...
GEÇİT YOK
Aksiyon filmlerinin yıldızı Arnold Schwarzenegger Geçit Yok filmi ile karşımıza çıkıyor. Güney Koreli Kim Jee-woon'un yönetmenliğini yaptığı filmde Schwarzenegger’e ; Genesis Rodriguez, Jaimie Alexander, Eduardo Noriega ve Forest Whitaker gibi oyuncular eşlik ediyor.
KONUSU:
Los Angeles Polis Departmanı’nın başarılı şeriflerinden olan, narkotik uzmanı Ray Owens'ın kaderi işlerin ters gittiği bir operasyonda allak bullak olur. Yaşanan talihsiz olay sonrası vicdan azabı çeken Owens LA'yi terk eder ve Sommerton Junction adlı küçük bir sınır kasabasına atanır. Burada ne kadar suç varsa onları çözmeye kendisini adayan Owens için işler tam yoluna girmişken, en azılı uyuşturucu mafyasının lideri Gabriel Cortez, FBI’ın elinden kaçınca, şerifin huzurlu günleri fr çabuk sonlanacaktır. Owens her ne kadar bu işin dışında kalmak istese de sonunda kendisini ve küçük ekibini, arkasına soğukkanlı bir grup gangsterin de desteğini alan Cortez'in peşinde bulur...
KAYIP BALIK NEMO 3D
Küçük çocukların en sevdiği kahramanlardan biri olan Kayıp Balık Nemo 3D olarak geri dönüyor. Pixar’ın en başarılı filmlerinden olan Kayıp Balık Nemo 2004 yılında vizyona girmişti. Andrew Stanton ve Lee Unkrich'in yönetmenliğini yaptığı filmde küçük balık Nemo okyanusta kayboluyor ve babasın onu bulmak için herşeyi göze olarak bir yolculuğa çıkıyor.
KONUSU:
Uçsuz bucaksız okyanus evreninde yaşayan sevimli balıkların dokunaklı ve sevimli hallerine tanık olduğumuz film, Nemo isimli küçük bir balığın başından geçen macerayı ele alır. Nemo içerisinde yaşadığı yere karşı konulamaz bir ilgi ve merak duyuyor. Ancak bu büyülü dünyanın güzellikleri olduğu kadar tehlikeleri de çoktur, ve bu tehlikelerden Nemo'yu korumak isteyen babası çocuğunu büyük bir titizlikle koruyor. Ancak bir gün aniden ortadan kaybolan Nemo'nun başına türlü talihsizlikler gelecek, babası da ardından tehlikeli bir yolculuğa çıkacaktır.
TEXAS KATLİAMI
Texas Katliamı serisinin altıncı filmi bu hafta 3D olarak vizyona giriyor. Filmin yönetmen koltuğunda Carl Mazzocone oturuyor. Başrollerinde ise Alexandra Daddario, Dan Yeager, Trey Songz, Scott Eastwood, James MacDonald ve Thom Barry var. Film 1974 yılında çekilen orijinal filmin sonrasında yaşananları anlatıyor.
KONUSU:
1974 yılında, Texas'ta küçük bir kasabada yaşayan genç Sally, kenti yerle bir eden ve arkadaşlarını öldüren Sawyer çetesinden kurtulabilmeyi başarır. Bu olaydan uzun yıllar sonra, hiç tanımadığı büyük annesinin kendisine bir malikaneyi miras bıraktığını öğrenen Heather Miller, evi görmek üzere arkadaşlarıyla birlikte bir yolculuğa çıkar. Heather arkadaşları Nikki, Ryan ve Kenny ile yoldan aldıkları otostopçu Darryl ile birlikte malikaneye varınca, oldukça zevkli ve zengince döşenmiş bir evle karşılaşırlar. Heather mirası ancak satmama koşuşuyla devralabilecektir ve büyükannesi yazdığı bir mektuptaki talimatlara uymak zorundadır. Ev tüm ihtişamına karşılık terk edilmiş gibidir ancak rutubetli bodrum katında var olmaya devam eden dehşet tüm diriliğiyle onları beklemektedir...
BAHAR İSYANCIDIR
Bu haftanın dikkat çeken filmlerinden biri de ‘Bahar İsyancıdır’. Film tek kopya olarak sadece Atlas Sineması’nda seyirci ile buluşacak. Filmin yönetmenliğini Selma Köksal üstleniyor. Onat Kutlar’ın aynı isimli kitabından uyarlanan filmde ; Volga Sorgu Tekinoğlu, Selma Köksal, Çimen Turunç, Yıldıray Şahinler, Mahir Günşiray, Kemal Kocatürk ve Şeyda Terzioğlu gibi oyuncular rol almakta.
KONUSU:
Türkiye'nin son zamanlarda geldiği dehşet verici hale dikkat çekmek isteyen yönetmen Köksal
F Tipi cezaevini protesto eden, hükümeti eleştiren, kayıp oğullarını arayan annelerin dertlerini, adalet arayışlarını bir tiyatro grubunun çaresizliği üzerinden ortaya koymaya çalışıyor.
SUÇ ORTAĞI
Hapishaneden yeni tahliye olmuş eski bir hırsızın başını dertten kurtarma çabasını anlatan filmin başrolünde başarılı aktör Nicolas Cage var. Yönetmenliğini ise daha önce birlikte çalıştıkları Simon West yapıyor. Filmin diğer oyuncuları ise ; Malin Akerman, Josh Lucas, Sami Gayle, Danny Huston ve M.C. Gainey.
KONUSU:
Will Montgomery hapishaneden yeni tahliye olmuş eski bir hırsızdır. 10 milyon dolarlık bir soygun gerçekleştirmiş ama yakalanmıştır. Soyduğu kokain kaçakçısı mafya ise şimdi uğradıkları zarara karşılık kızını kaçırmıştır. Adamların istediği parayı bulması içinse sadece 12 saati vardır. Sevgilisi ile New York'ta bu kadar çok parayı bulmanın yollarını arayan Will'in tek çaresi, özgürlüğünü tehlikeye atıp, eski hırsızlık deneyiminden yararlanmaktır.
KÖTÜ RUH
1982 yapımı korku klasiği olan Kötü Ruh’un yeniden çekimi Uraguaylı yönetmen Fade Alvarez tarafından izleyicinin beğenisine sunuluyor. Filmin başrollerinde Jane Levy, Shiloh Fernandez, Lou Taylor Pucci, Jessica Lucas ve Elizabeth Blackmore gibi isimler var.
KONUSU:
Mia uyuşturucu bağımlılığı nedeniyle zor günler geçirmiştir ve yeni bir kararın eşiğindedir.
Abisi David ve sevgilisi Natalie ve çocukluk arkadaşları Olivia ve Eric’ten kendisine destek olmalarını ister. Beşi birden hafta sonunu Tennessee ormanlarındaki aileden kalma rüstik kulübeye geçirmeye karar verirler. Mia burada, arkadaşlarının son zulasını yok ederek, tekrar uyuşturucuya dönmemeye yemin eder. Fakat kulübenin içine girdiklerinde başkalarının da buraya izinsiz geldiklerini fark edeceklerdir. İçi doldurulmuş hayvanlarla dolu kiler yeterince ürkütücüyken, bir de Eric'in bulduğu 'Ölümün Kitabı' isimli bir kitabın içinde yazanlar beş arkadaşı birden adım adım dehşete ve ölüme sürükleyecektir...
CESUR BALIK 2
Minik sinema severlerin ilgisini çekecek olan bir diğer filmde Cesur Balık 2. 2006 yapımı ilk filmin devamı olan Cesur Balık 2’nin yönetmen koltuğunda Mark A.Z. Dippe var. Türkçe dublajını ise Mazlum Kiper, Altuğ Yücel, Emin Yaraç, Sercan Gidişoğlu ve Erdem Çalışkan yapmakta.
KONUSU:
Zorba köpekbalığı Troy, Cordelia'yı kaçırınca bu zorlu görev için Pi ve Junior onu kurtarmak amacıyla bütün arkadaşlarını bir araya getirirler. Troy geldiğinde Pi ve Cordelia daha yeni Junior 'ın ebeveynleri olmuşlardır. Pi herkesi savaşmak için eğitirken, Ronny adında yeni birisi çıkagelir ve kendi yöntemiyle köpekbalıklarından kurtulabileceklerini söyler. Fakat aslında Ronny Troy tarafından onlara casusluk edip evlerini korumalarını önlemek için gönderilmiştir...

Mert Kösemoğulları


Bu hafta vizyona 8 yeni film girdi. Dizilerin senaryosundan tanıdığımız Filiz Alpgezmen’in ilk filmi olan ‘Yabancı’ ve sadece tek bir sinemada vizyona giren ‘Bahar İsyancıdır’ haftanın Türk filmlerinden. Minik seyircilerin severek izlediği Nemo ise 3D olarak sinema perdesine geri dönüyor. Arnold Schwarzenegger’in yeni filmi ‘Geçit Yok’  ve korku filmi severlerin heyecanla beklediği ‘Texas Katliamı’ ise dikkat çeken diğer filmler.


YABANCI
Televizyon dizilerinin senaristliğini yapan Filiz Alpgezmen’in ilk filimi olan ‘YABANCI’ bu hafta vizyona giriyor. Filmin başrollerinde Sezin Akbaşoğulları, Caner Cindoruk, Serkan Keskin ve Selen Uçer var.Filmin prömiyeri 19. Adana Altın Koza Film Festivali’nde gerçekleştirildi.
KONUSU:
1980 darbesi sonrası yurt dışına mecburen iltica eden bir anne-babanın kızı olan Özgür, Paris'te doğup büyümüş ve arada geçen 30 yıl boyunca Türkiye'yi ve İstanbul'u hiç görmemiş tanımamıştır. Annesi zaten o küçükken ölen Özgür'ü babası büyütmüştür fakat o da vefat eder. Ölüm haberiyle yıkılan Özgür babasından kalan bir mektubu bulunca çok etkilenir ve onun son arzusunu, ülkesine gömülme isteğini yerine getirmek için İstanbul yollarına düşer. Ama Türkiye'de hiç de hazırlıklı olmadığı sürprizlerle karşılaşacaktır zira babasını defnedebilmesi için T.C. nüfus cüzdanı şarttır. Ama babası ilticayla gittiğinden dolayı vatandaşlıktan uzun zaman önce çıkartılmıştır.Özgür bir başına olduğu bu topraklarda yardım almak için annesinin akrabalarına ulaşır. Ona destek olsalar da onlar da bürokrasiye karşı çaresiz kalırlar. Bu arada tanıştığı Ferhat vazgeçmemesi için Özgür’e destek olur, tüm olası yolları zorlar. Babasının akrabalarına ulaşması için Özgür'e yardımcı olur...

GEÇİT YOK
Aksiyon filmlerinin yıldızı Arnold Schwarzenegger Geçit Yok filmi ile karşımıza çıkıyor. Güney Koreli Kim Jee-woon'un yönetmenliğini yaptığı filmde Schwarzenegger’e ; Genesis Rodriguez, Jaimie Alexander, Eduardo Noriega ve Forest Whitaker gibi oyuncular eşlik ediyor.
KONUSU:
Los Angeles Polis Departmanı’nın başarılı şeriflerinden olan, narkotik uzmanı Ray Owens'ın kaderi işlerin ters gittiği bir operasyonda allak bullak olur. Yaşanan talihsiz olay sonrası vicdan azabı çeken Owens LA'yi terk eder ve Sommerton Junction adlı küçük bir sınır kasabasına atanır. Burada ne kadar suç varsa onları çözmeye kendisini adayan Owens için işler tam yoluna girmişken, en azılı uyuşturucu mafyasının lideri Gabriel Cortez, FBI’ın elinden kaçınca, şerifin huzurlu günleri fr çabuk sonlanacaktır. Owens her ne kadar bu işin dışında kalmak istese de sonunda kendisini ve küçük ekibini, arkasına soğukkanlı bir grup gangsterin de desteğini alan Cortez'in peşinde bulur...


KAYIP BALIK NEMO 3D
Küçük çocukların en sevdiği kahramanlardan biri olan Kayıp Balık Nemo 3D olarak geri dönüyor. Pixar’ın en başarılı filmlerinden olan Kayıp Balık Nemo 2004 yılında vizyona girmişti. Andrew Stanton ve Lee Unkrich'in yönetmenliğini yaptığı filmde küçük balık Nemo okyanusta kayboluyor ve babasın onu bulmak için herşeyi göze olarak bir yolculuğa çıkıyor.
KONUSU:
Uçsuz bucaksız okyanus evreninde yaşayan sevimli balıkların dokunaklı ve sevimli hallerine tanık olduğumuz film, Nemo isimli küçük bir balığın başından geçen macerayı ele alır. Nemo içerisinde yaşadığı yere karşı konulamaz bir ilgi ve merak duyuyor. Ancak bu büyülü dünyanın güzellikleri olduğu kadar tehlikeleri de çoktur, ve bu tehlikelerden Nemo'yu korumak isteyen babası çocuğunu büyük bir titizlikle koruyor. Ancak bir gün aniden ortadan kaybolan Nemo'nun başına türlü talihsizlikler gelecek, babası da ardından tehlikeli bir yolculuğa çıkacaktır.


TEXAS KATLİAMI
Texas Katliamı serisinin altıncı filmi bu hafta 3D olarak vizyona giriyor. Filmin yönetmen koltuğunda Carl Mazzocone oturuyor. Başrollerinde ise Alexandra Daddario, Dan Yeager, Trey Songz, Scott Eastwood, James MacDonald ve Thom Barry var. Film 1974 yılında çekilen orijinal filmin sonrasında yaşananları anlatıyor.
KONUSU:
1974 yılında, Texas'ta küçük bir kasabada yaşayan genç Sally, kenti yerle bir eden ve arkadaşlarını öldüren Sawyer çetesinden kurtulabilmeyi başarır. Bu olaydan uzun yıllar sonra, hiç tanımadığı büyük annesinin kendisine bir malikaneyi miras bıraktığını öğrenen Heather Miller, evi görmek üzere arkadaşlarıyla birlikte bir yolculuğa çıkar. Heather arkadaşları Nikki, Ryan ve Kenny ile yoldan aldıkları otostopçu Darryl ile birlikte malikaneye varınca, oldukça zevkli ve zengince döşenmiş bir evle karşılaşırlar. Heather mirası ancak satmama koşuşuyla devralabilecektir ve büyükannesi yazdığı bir mektuptaki talimatlara uymak zorundadır. Ev tüm ihtişamına karşılık terk edilmiş gibidir ancak rutubetli bodrum katında var olmaya devam eden dehşet tüm diriliğiyle onları beklemektedir...


BAHAR İSYANCIDIR
Bu haftanın dikkat çeken filmlerinden biri de ‘Bahar İsyancıdır’. Film tek kopya olarak sadece Atlas Sineması’nda seyirci ile buluşacak. Filmin yönetmenliğini Selma Köksal üstleniyor. Onat Kutlar’ın aynı isimli kitabından uyarlanan filmde ; Volga Sorgu Tekinoğlu, Selma Köksal, Çimen Turunç, Yıldıray Şahinler, Mahir Günşiray, Kemal Kocatürk ve Şeyda Terzioğlu gibi oyuncular rol almakta.
KONUSU:
Türkiye'nin son zamanlarda geldiği dehşet verici hale dikkat çekmek isteyen yönetmen KöksalF Tipi cezaevini protesto eden, hükümeti eleştiren, kayıp oğullarını arayan annelerin dertlerini, adalet arayışlarını bir tiyatro grubunun çaresizliği üzerinden ortaya koymaya çalışıyor.
SUÇ ORTAĞI
Hapishaneden yeni tahliye olmuş eski bir hırsızın başını dertten kurtarma çabasını anlatan filmin başrolünde başarılı aktör Nicolas Cage var. Yönetmenliğini ise daha önce birlikte çalıştıkları Simon West yapıyor. Filmin diğer oyuncuları ise ; Malin Akerman, Josh Lucas, Sami Gayle, Danny Huston ve M.C. Gainey.
KONUSU:
Will Montgomery hapishaneden yeni tahliye olmuş eski bir hırsızdır. 10 milyon dolarlık bir soygun gerçekleştirmiş ama yakalanmıştır. Soyduğu kokain kaçakçısı mafya ise şimdi uğradıkları zarara karşılık kızını kaçırmıştır. Adamların istediği parayı bulması içinse sadece 12 saati vardır. Sevgilisi ile New York'ta bu kadar çok parayı bulmanın yollarını arayan Will'in tek çaresi, özgürlüğünü tehlikeye atıp, eski hırsızlık deneyiminden yararlanmaktır.


KÖTÜ RUH
1982 yapımı korku klasiği olan Kötü Ruh’un yeniden çekimi Uraguaylı yönetmen Fade Alvarez tarafından izleyicinin beğenisine sunuluyor. Filmin başrollerinde Jane Levy, Shiloh Fernandez, Lou Taylor Pucci, Jessica Lucas ve Elizabeth Blackmore gibi isimler var.
KONUSU:
Mia uyuşturucu bağımlılığı nedeniyle zor günler geçirmiştir ve yeni bir kararın eşiğindedir.Abisi David ve sevgilisi Natalie ve çocukluk arkadaşları Olivia ve Eric’ten kendisine destek olmalarını ister. Beşi birden hafta sonunu Tennessee ormanlarındaki aileden kalma rüstik kulübeye geçirmeye karar verirler. Mia burada, arkadaşlarının son zulasını yok ederek, tekrar uyuşturucuya dönmemeye yemin eder. Fakat kulübenin içine girdiklerinde başkalarının da buraya izinsiz geldiklerini fark edeceklerdir. İçi doldurulmuş hayvanlarla dolu kiler yeterince ürkütücüyken, bir de Eric'in bulduğu 'Ölümün Kitabı' isimli bir kitabın içinde yazanlar beş arkadaşı birden adım adım dehşete ve ölüme sürükleyecektir...


CESUR BALIK 2
Minik sinema severlerin ilgisini çekecek olan bir diğer filmde Cesur Balık 2. 2006 yapımı ilk filmin devamı olan Cesur Balık 2’nin yönetmen koltuğunda Mark A.Z. Dippe var. Türkçe dublajını ise Mazlum Kiper, Altuğ Yücel, Emin Yaraç, Sercan Gidişoğlu ve Erdem Çalışkan yapmakta.
KONUSU:
Zorba köpekbalığı Troy, Cordelia'yı kaçırınca bu zorlu görev için Pi ve Junior onu kurtarmak amacıyla bütün arkadaşlarını bir araya getirirler. Troy geldiğinde Pi ve Cordelia daha yeni Junior 'ın ebeveynleri olmuşlardır. Pi herkesi savaşmak için eğitirken, Ronny adında yeni birisi çıkagelir ve kendi yöntemiyle köpekbalıklarından kurtulabileceklerini söyler. Fakat aslında Ronny Troy tarafından onlara casusluk edip evlerini korumalarını önlemek için gönderilmiştir...

20 Nisan 2013
Etiket; Vizyon, film, Alpgezmen, Yabancı Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


Yeni nesil ekran teknolojileri
Hayallerinin filmini çektiler
Kısa film heyecanı
En çok o izleniyor
Adım adım ışığa giden yol
İzmir'de konsomatris operasyonu
Üstüne televizyon düşen çocuk öldü
Şeytan yabancıya yine karşı
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
İZMİR'LİLER AVNİ ANIL'I UNUTMADILAR
TARİHİ CAMİ, MEYDAN DÜZENLEMESİ KURBANI
Fatih Baha Aydın, Muğla'da gençlerle buluştu
Dört gün Buda üç gün Zorba
İkinin Biri İzmir'de
Basmane tasarımıyla Venedik'e gidiyor
Alsancak Garı için canlandıran tasarımlar
Gravürlerde yaşayan İzmir
2018 model gelinikler
Keçenin yansıttığı kadınlar
İş önlükleri sanatla buluştu
Yaza damgasını vuran düet
Notaların prensesi
Modaya yön verecekler
Genç piyanist Avrupa birincisi
Kısa film heyecanı
Neşet Usta tez oldu
İzmirli genç yönetmene bir ödül daha
Kapalı gişe Münakaşa
En çok o izleniyor
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
O belde (Ahmet Haşim)
 
Elena Ledda - Pesa
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir