5 Temmuz 2020, Pazar Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Yaşar Üniversitesi yıldızlar topluluğu!Yaşar Üniversitesi dünyanın önde gelen akademisyenlerini kadrosuna kattı ... Oxford, Berkley, MIT (Massachusetts Institute of Technology), Iowa, Essex , Manchester , Ontario başta olmak üzere dünyanın en önemli ve prestijli yüksek öğretim kurumlarında görev yapan pek çok akademisyen yeni akademik yılda Yaşar Üniversitesi’nde ders verecek ...

Türkler de geri geliyor ...

Yurtdışında başarılı çalışmalara imza atan Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nden (MIT) Yrd. Doç. Dr. Serap Ayşe Kayatekin, Ekonomi Bölümü’nde; Florida Üniversitesi’nden Prof. Dr. Sencer Yeralan ise Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde ders verecek. Yaşar Üniversitesi 2013-2014 akademik yılına iddialı kadrosuyla hazırlandı.

Yeni dönemde Oxford, Berkley, MIT (Massachusetts Institute of Technology), Iowa, Essex, Ontario, Manchester gibi dünyanın saygın üniversitelerinde görevli olan Türk ve yabancı akademisyenler Yaşar Üniversitesi’nin akademik kadrosunda görev yapacak. Alanında etkin isimlerle çalışma fırsatı yakalayacak olan Yaşar Üniversitesi öğrencileri böylece hem yabancı dillerini geliştirecek hem de fen ve teknoloji alanında uluslararası düzeyde donanım sahibi olacaklar.

Uluslararası camiada tercih ediliyor ...

Akademik kadrolarını her yıl daha da güçlendirdiklerini belirten Yaşar Üniversitesi yetkilileri “Toplumdaki geleceğe ilişkin eğilimleri saptayarak yol haritası belirliyoruz. Dünya’nın dört bir yanından alanında uzman akademisyenleri bir araya getirerek öğrencilerimizin sadece okuldaki eğitimleri ile değil meslek yaşamlarında da başarıyla yollarına devam etmelerini destekliyoruz ” diyerek çalışmalarının artan bir ivmeyle devam edeceğini belirtti.

Yıldızlar topluluğu ...

ABD, İngiltere, Kanada, İtalya, Yunanistan ve Hindistan’ın saygın üniversitelerinden gelen yabancı akademisyenler Yaşar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü, Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü , Radyo, Televizyon-Sinema Bölümü ve Yabancı Diller Yüksekokulu’nda görev alacaklar. Southern Georgia Unıversity’den Prof. Dr. Goran Lesaja ve Orta Makedonya Bölgesel Kalkınma Fonu’ndan Efhimia Staiou Endüstri Mühendisliği Bölümü’ne; Oxford Unıversity’den Yrd.Doç.Dr. Efthimios Kappos Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’ne , Hindistan İstatistik Kurumu’ndan Yrd. Doç. Dr. Swagatam Das ile Canada Ontario University Instute of Technology ’den Yrd. Doç. Dr. Ehsan Baniasada Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü’nde görev alacaklar. Italy I.F Academy’ den Carla Esperanza Tommasini ise Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nde görev alırken Manchester Unıversity’den Layla Razavi, Iowa State Unıversity’den Laura Jeannette Taylor ile Essex Unıversity’den Norman Alfred Jensen Yabancı Diller Yüksekokulu’nda ders verecek.

Yurtdışında başarılı çalışmalara imza atan Massachusetts Instute of Tecnology’den (MIT) Yrd. Doç. Dr. Serap Ayşe Kayatekin, Ekonomi Bölümü’nde; University of Florida’dan Prof. Dr. Sencer Yeralan ise Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde öğrencilerle derslerde bir araya gelecek. Böylece dünyaca ünlü iki Türk bilim insanı hem İzmir'de ikamet edecek ve tersine beyin göçü gerçekleşmiş olacak hem de uluslararası deneyimlerini Yaşar Üniversitesi öğrencilerine aktaracaklar.

08 Temmuz 2013
Etiket; yaşar, üniversite, oxford, berkley Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


Reklamlarda gizli şiddet var
TSYD İzmir Spor Tarihi Sempozyumu yapıldı
İzmir uzlaştırıyor
Gıda zehirlenmelerine karşı basit tedbirler
İzmir Fuarı'nda üç boyutlu yüz tarama
Yaşar Üniversitesinden TÜBİTAK başarısı
Fuarda Rusya fırsatı
Yaşarlı akademisyen Ege'yi temsil ediyor
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
Ege'de Yılın Spor Ödülleri sahiplerini buldu
SİMYA METAL 8. TSYD EGE’DE YILIN SPOR ÖDÜLLERİ
İZVAK'tan üçüncü zirve
Yoga dikkat ve odaklanma sağlıyor
47. Folkart TSYD Kupası Menemen'in
Karşıyaka'da yoga buluşması
Boyoz, İspanya'da sergilenecek
ESTİ hep zirvede
Kadın hakları günlük mesele değil
7. TSYD Ege'de Yılın Spor Ödülleri
TSYD İzmir'den görkemli veda
Basmane tasarımıyla Venedik'e gidiyor
Alsancak Garı için canlandıran tasarımlar
TSYD-İSTEK işbirliği
TSYD İzmir Spor Tarihi Sempozyumu yapıldı
Gravürlerde yaşayan İzmir
Folkart'tan KSK açıklaması
En iyi yatırım İzmir'den ev almak
Türkiye'yi İzmir modası sardı
İzmir uzlaştırıyor
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
O belde (Ahmet Haşim)
 
Elena Ledda - Pesa
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir