19 Mayıs 2024, Pazar Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

51 kişinin katili Recep Tayyip Erdoğan'dır... 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Reyhanlı’da ölen 51 kişinin katili Recep Tayyip Erdoğan’dır" dedi.
Kılıçdaroğlu, Belçika temasları çerçevesinde Avrupa Parlamentosu’nun Sosyalist Grup Başkanı Hannes Swoboda ile bir araya geldi. CHP lideri, görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında gazetecilerin sorularını cevapladı.
Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan’ın ABD’ye hareketinden önce kendisi hakkında yaptığı açıklamaların sorulması üzerine, "Herhalde Amerika’ya giderken Aziz Nesin’in bir öyküsünü okumuş olacak herhalde. Benim Esad rejimini desteklediğimi nereden çıkarıyor. Hayal dünyası bu kadar sapmış bir insan hiç görmedim. Esad rejimini desteklemedim, Esad’la tatil yapmadım, Esad’a ‘kardeşim’ demedim. Diyen kim, kendisi. Tatil yapan kim, kendisi. Esad’la tokalaşmadım, bir araya gelmedi, sohbet etmedim, kendisi yaptı. Biz ne istiyoruz. Suriye’de barış istiyoruz. Kendisine yol yordam önerdim. Uluslararası konferansı Türkiye’de toplayın dedim. Suriye’nin iki tarafını da bu konferansa davet edin dedim. Reddetti. Şimdi Amerika ile Rusya anlaştı, uluslararası konferans düzenleyecekler. Kimin görüşü çerçevesinde, biz de aynı şeyi savunduk, bakın onlar da aynı şeyi savunuyorlar. Türkiye zemin kaybediyor" ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu konuşmasına şöyle devam etti:
"Silahlı radikal unsurları Türkiye’de besleyip, cebine para koyup, eline silah verip, Suriye’ye göndermek ne zamandan beri Türkiye’nin işi oldu, ne zamandan beri başbakanının işi oldu. Reyhanlı’da ölen 51 kişinin katili Recep Tayyip Erdoğan’dır. Onun sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan’dır. İstiyorsa Reyhanlı’da yurttaşlara sorsun, Hatay’da sorsun, Kırıkhan’da sorsun, Samandağ’da sorsun, İskenderun’da sorsun. O masum insanların ne günahı vardı. Kalkmış CHP’yi suçluyor. ’CHP Esad rejimini destekliyor’. Hiçbir zaman baskıcı hiçbir rejimi desteklemedik, tıpkı AKP hükümetini desteklemediğimiz gibi. Esad’la Erdoğan arasında ton farkı var. İkisi de baskıcı. İkisi de medya üzerinde baskı kuruyor. İkisinin de özel mahkemeleri var, ikisinin de özel savcıları var, ikisinin de özel hapishaneleri var, ikisi de medya patronlarına şunu at, şunu atma diye talimat verebiliyor. Ne farkı var aralarında demokrasi açısından? Onun için diyorum ya, herhalde kendine göre mizah yapmak istemiştir ama başarılı bir mizah değil."

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Reyhanlı’da ölen 51 kişinin katili Recep Tayyip Erdoğan’dır" dedi.

Belçika'da Avrupa Parlamentosu’nun Sosyalist Grup Başkanı Hannes Swoboda ile bir araya gelen Kılıçdaroğlu, ortak basın toplantısında gazetecilerin sorularını cevapladı.

Başbakan Erdoğan’ın ABD’ye hareketinden önce kendisi hakkında yaptığı açıklamaların sorulması üzerine Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

''Amerika’ya giderken Aziz Nesin’in bir öyküsünü okumuş olacak. Benim Esad rejimini desteklediğimi nereden çıkarıyor. Hayal dünyası bu kadar sapmış bir insan hiç görmedim. Esad rejimini desteklemedim, Esad’la tatil yapmadım, Esad’a ‘kardeşim’ demedim. Diyen kim, kendisi. Tatil yapan kim, kendisi. Esad’la tokalaşmadım, bir araya gelmedi, sohbet etmedim, kendisi yaptı.

Biz ne istiyoruz. Suriye’de barış istiyoruz. Kendisine yol yordam önerdim. Uluslararası konferansı Türkiye’de toplayın dedim. Suriye’nin iki tarafını da bu konferansa davet edin dedim. Reddetti. Şimdi Amerika ile Rusya anlaştı, uluslararası konferans düzenleyecekler. Kimin görüşü çerçevesinde, biz de aynı şeyi savunduk, bakın onlar da aynı şeyi savunuyorlar. Türkiye zemin kaybediyor.

 Silahlı radikal unsurları Türkiye’de besleyip, cebine para koyup, eline silah verip, Suriye’ye göndermek ne zamandan beri Türkiye’nin işi oldu, ne zamandan beri başbakanının işi oldu. Reyhanlı’da ölen 51 kişinin katili Recep Tayyip Erdoğan’dır. Onun sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan’dır. İstiyorsa Reyhanlı’da yurttaşlara sorsun, Hatay’da sorsun, Kırıkhan’da sorsun, Samandağ’da sorsun, İskenderun’da sorsun.

O masum insanların ne günahı vardı. Kalkmış CHP’yi suçluyor. ’CHP Esad rejimini destekliyor’. Hiçbir zaman baskıcı hiçbir rejimi desteklemedik, tıpkı AKP hükümetini desteklemediğimiz gibi. Esad’la Erdoğan arasında ton farkı var. İkisi de baskıcı. İkisi de medya üzerinde baskı kuruyor. İkisinin de özel mahkemeleri var, ikisinin de özel savcıları var, ikisinin de özel hapishaneleri var, ikisi de medya patronlarına şunu at, şunu atma diye talimat verebiliyor. Ne farkı var aralarında demokrasi açısından? Onun için diyorum ya, herhalde kendine göre mizah yapmak istemiştir ama başarılı bir mizah değil."

 

15 Mayıs 2013
Yazdır   |   Paylaş
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ MUĞLA TEMSİLCİLİĞİ'NDEN İSRAİL' E SERT UYARI
78 YILDIR KANAYAN YARA: BORALTAN
NEFRET ÜRETMENİN MANTIĞI DEĞİŞMİYOR
İLK KURŞUN MUAMMASI
İLHAN İŞMAN ADAY ADAYI OLDU
GEMİNİZİ BATIRDIK ÖZÜR DİLERİZ
HALAÇOĞLU SESSİZLİĞİNİ BOZDU
ERMENİ SOYKIRIMI EMPERYALİST BİR YALANDIR
MANİSA DGYD 'NİN KONUĞU ÖNALAN
Bu nasıl adalet?
Her türlü şiddete hayır!
EYT'de son durum ne
Mülteci çocuklar için deklarasyon
Kaya: Kocaoğlu aymazlık içinde
Kocaoğlu'ndan ilçe belediyesine tepki
Katar'a ablukayı İzmir ile kırdık
Dostları olan zengindir
Demokrasi tek yol
15 Temmuz şehitlerinin isimleri gökyüzünde
15 Temmuz'u Batı'ya anlatıyoruz
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Deplasmanda plasebo
 
Şeyhim kainata alışamadım
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
Spor Toto Süper Lig 2022-2023 Sezonu Şampiyonu Kim Olur?
 
   
Spor Kent Haberleri Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir