20 Temmuz 2024, Cumartesi Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Akdeniz Rüzgarı İzmir'de esecekİzmir Büyükşehir Belediyesi İzmir Akdeniz Akademisi, 27-28 Kasım tarihlerinde düzenleyeceği “Uluslararası Akdeniz Tarihi, Kültürü ve Siyaseti Sempozyumu”nda Akdeniz’in seçkin isimlerini ağırlayacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmir Akdeniz Akademisi, Akdeniz ülkelerinin tarihi, kültürel ve siyasi birikimlerinin masaya yatırılacağı uluslararası bir sempozyum düzenleyecek.

27-28 Kasım 2014 tarihlerinde Kültürpark İzmir Sanat Konferans Salonu’nda gerçekleşecek “Uluslararası Akdeniz Tarihi, Kültürü ve Siyaseti Sempozyumu”, konusunda uzman tarihçiler, yazarlar, kültür yöneticileri ve diplomatlar ile akademisyenleri buluşturacak. Tarihsel bir perspektif içinde düzenlenecek olan ‘Çoğulluğu ve Farklılığı İçeren Bir Birlik Özlemi’ başlıklı sempozyumda katılımcılar; ekonomi, ticaret, tarım, sanayi ve kültür alanında geçmişi değerlendirerek geleceğe ışık tutan, Akdeniz’in geleceğinde, siyaset, diplomasi ve demokrasinin rol ve işlevleri konularındaki bildirilerini sunulacak.

Uluslararası sempozyumda ‘Akdeniz’de Kent, Birey, Toplum’, ‘Akdeniz’de İktisadi ve Toplumsal Dönüşümler’, ‘Akdeniz Kültür Havzası’, ‘Akdeniz’deki Siyasal ve Diplomatik Gelişmeler’, ‘Geleceğin Akdeniz’i ve İzmir’ gibi başlıklar tartışılacak.

KİMLER VAR

Uluslararası Akdeniz Tarihi, Kültürü ve Siyaseti Sempozyumu”na Nedim Gürsel (yazar, Fransa Hükümeti Edebiyat Şövalyesi Nişanı ve Fransa Akdeniz Roman Ödülü Sahibi), Yiğit Alpogan(Büyükelçi, Akdeniz için Birlik Genel Sekreter Yardımcısı), Alexandros Mallias (2005-2009 yılları arasında görev yapan Yunanistan’ın Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçisi), Doç.Dr. Cengiz Aktar (Taraf Gazetesi Yazarı, Süleyman Şah Üniversitesi Öğretim Üyesi), Ertuğrul Apakan (Büyükelçi, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Ukrayna Özel Gözlem Misyonu Başkanı, Yaşar Üniversitesi Akdeniz Araştırma ve Uygulama Merkezi Başkanı), Doç. Dr. Galip Yalman (Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi öğretim üyesi), Prof.Dr. İlhan Tekeli(Ortadoğu Teknik Üniversitesi öğretim üyesi, İzmir Akdeniz Akademisi Kurucu Onursal Başkanı),Prof.Dr. Christos Hadziiossif (Girit Akdeniz Araştırmaları Enstitüsü ve Yunanistan Araştırma ve Teknoloji Vakfı Müdürü), Prof.Dr. Socrates Petmezas (Girit Üniversitesi Tarih ve Arkeoloji Bölümü öğretim üyesi), Doç.Dr. Christoff Berns (Almanya Ruhr Üniversitesi Arkeolojik Çalışmalar Bölümü Milet Arşivi Müdürü ve Akdeniz Çalışmaları Merkezi üyesi), Prof.Dr. Victor Azarya (Kudüs İbrani Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğretim üyesi), Prof Dr. F. Cana Bilsel(Mersin Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanı), Prof.Dr. Elena Frankagis Syrett (New York Kent Üniversitesi öğretim üyesi), Yrd.Doç.Dr. Oktay Özel (Bilkent Üniversitesi öğretim üyesi),Prof.Dr. Zeki Arıkan (İzmir Akdeniz Akademisi Bilim Kurulu üyesi), Doç.Dr. Alp Yücel Kaya(Ege Üniversitesi İktisat Bölümü öğretim üyesi), Prof.Dr. Aylin Güney (Yaşar Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dekanı), Giannis Epaminondas (Mimar, Yunanistan Ulusal Bankası Kültür Vakfı Selanik Merkezi Müdürü), Julie Chenot (Camargo Vakfı Program Müdürü), Prosper Wanner (Şehir Plancısı, Marsilya  Hotel du Nord Kooperatifi Kurucusu) ileDoç.Dr. Serhan Ada (Bilgi Üniversitesi öğretim üyesi, İzmir Akdeniz Akademisi Kültür-Sanat Koordinatörü) katılacak.

25 Kasım 2014
Etiket; akdeniz sempozyumu izmir Yazdır   |   Paylaş
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
MUĞLA YEŞİLAY ŞUBESİ YENİ HİZMET BİNASINA KAVUŞTU
YAZAR ÖZEKE KABRİ BAŞINDA ANILDI
DEMOKRAT GAZETECİLER DERNEĞİNDE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ
19 MAYIS' DA YEŞİLAY COŞKUSU
SAĞLIĞIN KEYFİNİ BİRLİKTE SÜRÜYORUZ
TSYD İZMİR'DE NÖBET DEĞİŞİMİ
KAMU PERSONELİNE BAĞIMLILIKLA MÜCADELE EĞİTİMİ
MUĞLA'DA SOSYAL İKİLEM BELGESELİ
MOBBİNG İLE MÜCADELE HAFTASI
MOBBİNG İLE MÜCADELE HAFTASI
MUĞLA YEŞİLAY’DA KAN DEĞİŞİMİ
MEHMET AKİF ERSOY KİTAP GÜNLERİ
TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ MUĞLA TEMSİLCİLİĞİ'NDEN İSRAİL' E SERT UYARI
KÜLTÜREL VE TİCARİ BOYUTLARIYLA ARASTA
ÖDEMİŞ BOZDAĞ'DA OSMANLI SARAYLARI
KÖYÜMDE ŞENLİK VAR
HER ÖRGÜT PSİKOLOJİK TACİZCİSİNİ ÜRETİYOR
DEMİRCİ USTASINDAN GERİ DÖNÜŞÜME KATKI
THY PERSONELİNİN İNTİHARI
MUĞLA ANADOLU MEKTEBİ YAZAR OKUMALARI
 
+ Çok okunan haberler
MUĞLA YEŞİLAY ŞUBESİ YENİ HİZMET BİNASINA KAVUŞTU

WEB TV Tüm videolar
Deplasmanda plasebo
 
Şeyhim kainata alışamadım
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Spor Kent Haberleri Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir