5 Aralık 2023, Salı Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Ankara, farklı bir çalıştaya ev sahibi olacak  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü’nün organizasyonuyla 20 Haziran’da Ankara’da ’Biyoekonomi Çalıştayı’ düzenlenecek.

   Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü’nün organizasyonuyla Bakan Yardımcısı Kutbettin Arzu’nun katılımıyla 20 Haziran’da Ankara’da (Crown Plaza Otel- Saat 09:30) ’Biyoekonomi Çalıştayı’ düzenlenecek. Çalıştay, iki oturum halinde düzenlenmiş olup birinci oturum da konu uzmanlarının sunumları yer alacaktır. İkinci oturumda ise gruplar halinde çalışmalar yapılacak. Çalıştaya Bakanlıklardan, diğer kamu kurumlarından, üniversitelerden, sivil toplum kuruluşlarından, özel sektörden, Bakanlığımız merkez ve bağlı kuruluşlarından üst düzey yöneticiler ile konu uzmanları katılacak.

  Çalıştay sonucunda konuyla alakalı kamuoyu oluşturulmuş olacak, farkındalık yaratılacak ve Ulusal Biyoekonomi Stratejisinin taslağı hazırlanmış olacak. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, biyoekonominin, gıda yem, enerji, kimyasal ve sınai ürünlerin biyolojik kaynaklardan sürdürülebilir bir biçimde üretilmesiyle ortaya çıkan ekonomik faaliyetlerin bütünü olduğu belirtilerek, "Biyoekonomide temel amaç, biyoteknolojiyi kullanarak sağlıkta gelişme tarım ve ormancılıkta verim ve kalite artışı, çevresel konularda ise sürdürülebilir iyileşmeyi sağlayarak artı değerler üretmek ve ekonomiye katkı sağlamaktır.

  Söz konusu bu faaliyetler, sağlık alanındaki uygulamaları kapsıyorsa kırmızı, tarım ve ormanlara yönelikse yeşil, endüstriye yönelikse beyaz ve denizlere yönelikse mavi biyoekonomi olarak adlandırılmaktadır" denildi. Açıklamada, şunlar kaydedildi:

  "Biyolojik kaynaklarımızın sürdürülebilir yönetimi, üretimi ve kullanımı ile yeni, güvenli, daha düşük maliyetli ve eko-verimli ürünler üreterek dünya ile sürdürülebilir rekabet sağlamak için, Biyoekonomi alanında bilgi temelinin oluşturulması gerekmektedir. Bu amaç doğrultusunda yapacağımız çalıştayda, paydaşların bir araya getirilmesi ve ulusal Biyoekonomi stratejisinin oluşturulması için çalışmaların başlatılması planlanmaktadır."

19 Haziran 2013
Yazdır   |   Paylaş
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
İZMİR'E MEGA PROJE
ÇAM FISTIĞI REKOLTESİ YÜZ GÜLDÜYOR
MOBBİNG ÇALIŞMA HAYATININ EN ÖNEMLİ SORUNLARI ARASINDA
İLK BİNDE 157 EGELİ VAR
İZMİR'E TEKNOLOJİ ÜSSÜ KAZANDIRACAKLAR
İZMİR'E GÜÇ KATACAK BİRLİKTELİK
BABA HEDİYESİ HAYATINI DEĞİŞTİRDİ
TAM KAPANMADA ZİNCİR MARKETLER TAM GAZ
Bitcoin makalesine uluslararası ödül
Sanal alışveriş rekora gidiyor
Çalışmak bizi tüketiyor mu
Firmalara ihracat uzmanları geliyor
Emekliye temmuz zammı
EYT'de son durum ne
Zeytin güzel kokmalı
Nazilli Tarım Fuarı ziyaretçi rekoru kırıyor
En iyi yatırım İzmir'den ev almak
Türkiye'yi İzmir modası sardı
Türkiye'nin hayvancılık fuarı başladı
Fuar güzelleri görücüye çıktı
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Deplasmanda plasebo
 
Şeyhim kainata alışamadım
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
Spor Toto Süper Lig 2022-2023 Sezonu Şampiyonu Kim Olur?
 
   
Spor Kent Haberleri Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir