20 Temmuz 2024, Cumartesi Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

'Başbakan Bulgaristan'daki Türkleri bölüyor'CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak ve Genel Sekreter Bihlun Tamaylıgil, Bulgaristan’da yapılacak seçimler öncesi Türkleri temsil eden Haklar ve Özgürlükler Hareketi’nin, Başbakan Erdoğan tarafından ikiye bölünmeye çalışıldığını iddia etti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak ve Genel Sekreter Bihlun Tamaylıgil, partilerinin Gaziemir İlçe Başkanlığını ziyaret etti. İlçe başkanlığında yapılan toplantıda Tamaylıgil ve Öztrak, Bulgaristan’daki Türkleri temsil eden Hak ve Özgürlükler Hareketi’nin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından kişisel çıkarları doğrultusunda bölünmeye çalışıldığını öne sürdü CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztrak, Bulgaristan’da kongreye katıldıklarını belirterek şöyle konuştu: "Çok ilginç görüntüler oldu. Onursal başkanlığa çekilen Ahmet Doğan, Bulgaristan başbakanı ile Türkiye’nin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın işbirliği ile hareket başlatıldığını anlattı. Ben soru önergeleri verdim. Halen daha cevap gelmedi. Soru önergemde Bulgaristan başbakanının Tayyip Erdoğan’dan yardım isteyip istemediğini ifade ettim. Çok ilginç bir şekilde yeni bir parti kuruldu. Başbakanın talimatı ile valiler, kaymakamlar aracılığıyla baskı kuruluyor. Bu bir devlet politikası değildir. Başbakanın kendi ihtirasından kaynaklanan girişimdir. Türkiye hiçbir zaman bağımsızlık hareketini başlatmış, kitle partisi olan partiyi bölemez. Her zaman olduğu gibi başbakan hiçbir şey dinlemiyor. Kendi kafasına gidiyor. Hak ve Özgürlükler Hareketi’ni açıkça taraf tutarak parçalıyor. Bizim ulusal politikamız yokken bunu, yapılanları anlamamız mümkün değil. Bugün ülkede milliyetçiliği ayaklar altına aldığını ifade eden başbakan var. Türklere açıkça düşman olan Bulgaristan başbakanı ile Türk partisini parçalıyor. Ülkemizin getirildiği durumu ortaya koyuyor.”

BALKAN POLİTİKASI

CHP Genel Sekreteri Bihlun Tamaylıgil de yaptığı konuşmada, İzmir’in önemine değindi. "AK Parti’nin her zaman İzmir’den gereken cevabı aldığını" söyleyen Tamaylıgil, “İzmir her zaman aydınlık ve CHP kalacaktır. İzmir ile ilgili hayal kuranların hayalleri sadece hayalde kalacak. CHP hiç kimsenin mağdur, sorun içerisinde yaşadığı günü istemiyor. Onların seslerini her zaman anlatacak” dedi. Bulgaristan’a yapılan müdahale ile ilgili de konuşan Tamaylıgil, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kıbrıs’ta da aynı şeyleri yaptılar. Maalesef Türk partilerinin ayrışmasına neden olan işlemler yapılıyor. Bulgaristan’da hükümet ortağı olan parti zayıflatıyor. Mevcut Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun ‘Stratejik Derinlik’ kitabındaki Balkan politikası uygulanıyor. Ortadoğu’da olduğu gibi Balkanlar’da da sıkıntılar yaşanacak.”

29 Nisan 2013
Etiket; Bihlun, Tamaylıgil, Faik, Öztrak, Balkanlar Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


Kuran kursunda katalitik zehirlenmesi
Siyasette palalı, ekonomide sopalı
''Başbakan susmasın''
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ MUĞLA TEMSİLCİLİĞİ'NDEN İSRAİL' E SERT UYARI
78 YILDIR KANAYAN YARA: BORALTAN
NEFRET ÜRETMENİN MANTIĞI DEĞİŞMİYOR
İLK KURŞUN MUAMMASI
İLHAN İŞMAN ADAY ADAYI OLDU
GEMİNİZİ BATIRDIK ÖZÜR DİLERİZ
HALAÇOĞLU SESSİZLİĞİNİ BOZDU
ERMENİ SOYKIRIMI EMPERYALİST BİR YALANDIR
MANİSA DGYD 'NİN KONUĞU ÖNALAN
Bu nasıl adalet?
Her türlü şiddete hayır!
EYT'de son durum ne
Mülteci çocuklar için deklarasyon
Kaya: Kocaoğlu aymazlık içinde
Kocaoğlu'ndan ilçe belediyesine tepki
Katar'a ablukayı İzmir ile kırdık
Dostları olan zengindir
Demokrasi tek yol
15 Temmuz şehitlerinin isimleri gökyüzünde
15 Temmuz'u Batı'ya anlatıyoruz
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Deplasmanda plasebo
 
Şeyhim kainata alışamadım
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Spor Kent Haberleri Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir