24 Haziran 2024, Pazartesi Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Başbakan, TÜSİAD yönetimiyle görüştüBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz başkanlığındaki yönetim kurulu heyetini kabul etti. Kabulün ardından açıklama yapan Yılmaz, Başbakan Erdoğan ile çözüm sürecine ilişkin fikir alışverişinde bulunduklarını ifade ederek “Türkiye’nin huzura, barışa kavuşması bakımından bu süreç çok önemli. İnşallah sürecin memleketin hayrına, barışın ardından yapacağı büyük sıçramaya vesile olacağına hem fikir olduk” dedi.

Dolmabahçe’deki Başbakanlık Çalışma Ofisi’nde yapılan görüşmenin ardından açıklamalarda bulunan TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz, "Sayın Başbakanın programımızla ilgili gayet kapsamlı değerlendirmeleri alma fırsatı bulduk. Programımızın tamamlanması bakımından önemli girdiler, mümkün oldu. Bu toplantı vesilesiyle Sayın Başbakan’ın Amerika Birleşik Devletleri’ne yapacağı gezi çerçevesinde Amerika Birleşik Devletleri’ndeki faaliyetlerimiz ve özellikle Transatlantik Ticaret ve Yatırım Ortaklığı (TTYO) anlaşmasına ilişkin beklentilerimizi dile getirme fırsatı bulduk. Gerek Avrupa Birliği’nde gerek Amerika’da bu konuda yaptığımız çalışmalardan söz ettik. Türkiye için çok önemli bir anlaşma olacak bu gelişmenin Türkiye menfaatleri gözetilerek tamamlanması konusunda karşılıklı hem fikir olduk. Kendisinin bu konudaki hassasiyetini öğrenmekten mutluluk duydu” dedi.

Çözüm sürecini değerlendirme imkanı bulduklarını ifade eden Yılmaz, “Türkiye’nin huzura, barışa kavuşması bakımından bu süreç çok önemli. İnşallah sürecin memleketin hayrına, barışın ardından yapacağı büyük sıçramaya vesile olacağına hem fikir olduk. Gerek bölgesel gerek ulusal anlamda kalkınmamızda TÜSİAD’ın rolüyle ilgili Sayın Başbakan’ın görüşlerini aldık. Başbakan, TÜSİAD’a bu konuda önemli görevler düştüğünün altını çizerken biz de bu konudaki detaylı çalışmalarımız, hazırlıklarımız hakkında kendisine bilgi verdik” diye konuştu.

Yılmaz, bir gazetecinin ‘sürece ilişkin herhangi bir endişe belirttiniz mi?’ şeklindeki soruya “Sürece ilişkin endişemiz yoktur. Sürece ilişkin inancımız vardır. Hepimizin sürece ilişkin inancı vardır. Ülkede barışın gelmesi ve bu toplumun huzura kavuşması ve bu huzurla refah sıçraması yapmasının arifesindeyiz, inşallah” diye yanıtladı.

09 Mayıs 2013
Yazdır   |   Paylaş
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ MUĞLA TEMSİLCİLİĞİ'NDEN İSRAİL' E SERT UYARI
78 YILDIR KANAYAN YARA: BORALTAN
NEFRET ÜRETMENİN MANTIĞI DEĞİŞMİYOR
İLK KURŞUN MUAMMASI
İLHAN İŞMAN ADAY ADAYI OLDU
GEMİNİZİ BATIRDIK ÖZÜR DİLERİZ
HALAÇOĞLU SESSİZLİĞİNİ BOZDU
ERMENİ SOYKIRIMI EMPERYALİST BİR YALANDIR
MANİSA DGYD 'NİN KONUĞU ÖNALAN
Bu nasıl adalet?
Her türlü şiddete hayır!
EYT'de son durum ne
Mülteci çocuklar için deklarasyon
Kaya: Kocaoğlu aymazlık içinde
Kocaoğlu'ndan ilçe belediyesine tepki
Katar'a ablukayı İzmir ile kırdık
Dostları olan zengindir
Demokrasi tek yol
15 Temmuz şehitlerinin isimleri gökyüzünde
15 Temmuz'u Batı'ya anlatıyoruz
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Deplasmanda plasebo
 
Şeyhim kainata alışamadım
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
Spor Toto Süper Lig 2022-2023 Sezonu Şampiyonu Kim Olur?
 
   
Spor Kent Haberleri Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir