24 Eylül 2023, Pazar Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Başbakan’a teşekkür edip eylemi bitirdilerTürkiye Gençlik Konfederasyonu, eylemlerine yurt çapında son verdi. Açıklamada, "Taksim Gezi Parkına dikilen bu yeni ağaçlar, Sayın Başbakanımız’a olan güvenimizle birlikte serpilecek ve ülkemizi umudun yeşerdiği, aydınlık bir geleceğe taşıyacaktır" denildi.

Türkiye Gençlik Konfederasyonu Genel Başkanı Feridun Cevahiroğlu, yapmış olduğu açıklamada, “Türkiye Gençlik Konfederasyonu olarak Taksim Gezi Eylemlerine başta İstanbul olmak üzere, Ankara, İzmir, Akdeniz ve yurt çapında destek verdik. Eylemlere vermiş olduğumuz desteğin, kamu düzeni içinde, demokratik hak kullanımı çerçevesinde gençlerimizce sürdürülmesine azami ölçüde dikkat ettik. Yurt çapında yapılan tüm eylemler, bizim için çok önemli ve son derece demokratik eylemlerdir.

 Eylemlerimiz, hükümetimizin ve iktidarı elinde bulunduranların, Taksim Gezi Parkıyla ilgili almış oldukları yanlış kararı yeniden gözden geçirmeleri için yapılmış demokratik çağrılardır. Yapılan tüm bu eylemler, gençliğimizin Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, hükümet üyelerine ve yerel yönetimlere demokratik bir mesajıdır. Çağrılarımız seçimle ve meşru yollarla iktidara gelmiş hükümetimize karşı değil, icranın almış olduğu bir dizi yanlış kararlara yöneliktir.

SAYIN BAŞBAKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Türkiye Gençlik Konfederasyonu tüm ülkede eylemlerini gerçekleştirmiş ve ülkemizi yönetenlere mesajını iletmiştir. Bunlardan daha da önemlisi, gelişmiş tüm demokrasilerde olması gerektiği gibi, başta Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, gençliğin demokratik taleplerini duymuş ve biz gençlerin duyarlılığına olumlu anlamda cevap vermiştir. Biz bu taleplerimize olumlu cevap verildiğini Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Taksim Gezi Parkı’na 100 yeni ağaç dikilmesi emrini vermesiyle anlıyoruz.

Taksim Gezi Parkına dikilen bu yeni ağaçlar, umuyorum ki biz gençlerin demokrasiye ve Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a olan güvenimizle birlikte serpilecek ve ülkemizi umudun yeşerdiği, aydınlık bir geleceğe taşıyacaktır. Bizler hükümetimizce atılan bu olumlu adımları önemsiyor ve başta Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül olmak üzere, Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyoruz. Umut ediyorum ki ülkemiz bu süreçten daha da güçlenerek çıkacaktır. Yarınımız sokaklarda kavganın değil, barışın, bağışlamanın ve kucaklaşmanın günü olmalıdır. O nedenle Türkiye Gençlik Konfederasyonunun yurt çapındaki tüm eylemlerine son verdiğini ilan ediyorum. Tarih tekerrürden ibarettir diyenler yanılacaktır. Çünkü onlar bilmelidir ki Türk Gençliği emperyal güçlere alet olmayacaktır. Eylemlerin son zamanlarında Taksim Meydanı’nda karargah kuran emperyal güçlerin gizli ellerine sesleniyorum. Mesailerinizi ve zamanınızı boşuna harcamayınız. Türk Gençliği devletine, milletine ve bayrağına tüm ruhuyla sonuna kadar bağlıdır ve bağlı kalmaya devam edecektir” dedi.

20 Haziran 2013
Etiket; türkiye, gençlik, konferedasyonu, gezi, açıklama, eylem Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


TSYD'den Uslu'ya hoşgeldin ziyareti
İGC Meslek Platformu işbaşında
Kocaoğlu'ndan önemli açıklamalar
TSYD İzmir Başkanı'ndan açıklama
Fransa'da kaygı veren eylemler
YGS öncesi altın kurallar
Yaşar'dan 'Rusya krizi' reçetesi
Bir bakışta son 24 saat
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
78 YILDIR KANAYAN YARA: BORALTAN
NEFRET ÜRETMENİN MANTIĞI DEĞİŞMİYOR
İLK KURŞUN MUAMMASI
İLHAN İŞMAN ADAY ADAYI OLDU
GEMİNİZİ BATIRDIK ÖZÜR DİLERİZ
HALAÇOĞLU SESSİZLİĞİNİ BOZDU
ERMENİ SOYKIRIMI EMPERYALİST BİR YALANDIR
MANİSA DGYD 'NİN KONUĞU ÖNALAN
Bu nasıl adalet?
Her türlü şiddete hayır!
EYT'de son durum ne
Mülteci çocuklar için deklarasyon
Kaya: Kocaoğlu aymazlık içinde
Kocaoğlu'ndan ilçe belediyesine tepki
Katar'a ablukayı İzmir ile kırdık
Dostları olan zengindir
Demokrasi tek yol
15 Temmuz şehitlerinin isimleri gökyüzünde
15 Temmuz'u Batı'ya anlatıyoruz
Vahşet, işkence, taciz, tecavüz
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Deplasmanda plasebo
 
Şeyhim kainata alışamadım
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
Spor Toto Süper Lig 2022-2023 Sezonu Şampiyonu Kim Olur?
 
   
Spor Kent Haberleri Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir