14 Temmuz 2024, Pazar Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Bu kez ''Recep Tayyip'' dedi 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Masaya oturup pazarlık yapıyorlar. Biz pazarlık yapmadık, yapan şerefsizdir, yapan alçaktır’ diyor. Aynı şeyi söylüyorum. Vatandaşı bir tarafa bırakıp terör örgütü ile pazarlık yapan alçak ve şerefsizdir. Hem pazarlık yapmıyorum diyeceksin öbür tarafta kapı arasında pazarlık yapacaksın. Hepimiz biliyoruz” dedi. 
20. Türkmen Şenliği’nin yapıldığı Düzlerçamı Karaman Piknik Alanı’na gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu çok sayıda Yörük ve partili karşıladı. Vatandaşların yoğun ilgisi altında şenlik alanına gelen Kılıçdaroğlu, siyah kıl çadırın içine oturdu. Kılıçdaroğlu’na milletvekili Kamer Genç, Osman Kaptan, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın da eşlik etti. Kılıçdaroğlu’nun boynuna Yörük puçucu asıldı.
Alkışlar eşliğinde kürsüye çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Toroslar kadar özgür sevgili yörükler hepinizi selamlıyorum. Bu büyük bayrama beni davet ettiğiniz için sizlere selamlarımı sunuyorum.Bütün Yörük obalarına selam olsun" diyerek sözlerine başladı. Kılıçdaroğlu, Yörükleri anlatan bir şiir okudu. Kılıçdaroğlu, "Anadolu’da son Yörük obasında ocaklar tüttükçe bu şafaklarda yüzen albayrak asla sönmeyecektir. İyi ki varsınız, iyi ki buradasınız. Siz Türklüğün binlerce yıldır tarihi yürüyüşünü temsil edenlersiniz. O yüzden başımızın tacısınız, o yüzden bugün hepimiz, Honamlıyız, Karakoyunluyuz, Sarıkeçiliyiz, Karakeçiliyiz, bugün hepimiz Yörük oğlu Yörüğüz" diye konuştu. 
GÜN BİR OLMA DİRİ OLMA GÜNÜDÜR
Günlük siyaset yapmaya gelmediğini söyleyen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:"Bayramınızı kutlamaya geldim. Günümüz, birlik, dirlik, iri olma diri olma günüdür. Bu alandaki bayraklar zaten bizim birliğimizi görüyor. Bu meydanın sesini bütün Türkiye çok iyi bilmelidir. Çünkü siz bir söylersiniz pir söylersiniz. Bu meydandaki mesajı herkes iyi, dosdoğru anlamalıdır. Bu meydanda bulunanların haksızlığa asla tahammülü yoktur. Çünkü bu meydan zalimlere diz çöktüren meydandır. Bu meydanda bulunanların ataları, ’Ferman padişahınsa dağlar bizimdir’ diyenlerdir. Dadaloğlu’na, Dadaloğulları’na selam olsun. Onları doğran analara selam olsun. Onları yetiştiren obalara ocaklara selam olsun.”
Siyaset yapmayacağını söylemesine rağmen milli meseleler olunca siyasete girmek zorunda olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Milli meselelerimize sorunlarımıza değineceğim. Bu ülkenin gerçek güvencesi, devletinde güvencesi sizlersiniz, gerçek sahibi sizlersiniz. Gerçek koruyucu sizsiniz. Sizin yüksek irfanınıza, vicdanınıza sesleniyorum. Son günlerde yapılanlar sizin vicdanınız kabul ediyor mu? Destek veriyor musunuz? Türkiye Cumhuriyeti’ni tabelalardan silmeye çalıştılar. Hangi vatan evladı bunu kabul edebilir. Sevgili Yörük kardeşlerim, Türkiye Cumhuriyeti’ni tabelalardan silmeye kim cüret edebilir, son yurtsever öldürülmedikçe, son yurtsever susturulmadıkça, kimse Türkiye Cumhuriyeti’ni tabelalardan silemez, kaldıramaz. Çünkü o Türkiye Cumhuriyeti bizim yüreklerimize kazınmış bir mühürdür. O mührü kimse söküp alamaz.” 
BUNLAR SOLUĞU İMRALI’DA ALDI
Daha özgür, daha sivil, daha demokratik bir anayasa yapmak için masaya oturduklarını ifade eden Kılıçdaroğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Onu istiyoruz. Birbirimizi kaynaştıran bir anayasa olsun. Elbette istiyoruz. Masaya oturduk ama tam işin yarısında başkanlık sistemi getirdiler. Neymiş birileri başkan olacakmış. Buradan sesleniyorum. Yörük obasından sesleniyorum. Recep Tayyip hiçbir zaman sen bu ülkede başkan olamayacaksın. Bunu öğrendiler. Baktılar ki CHP engel oluyor. CHP demokrasi, özgürlüğü, kadın erkek eşitliği, düşünce özgürlüğünü, örgütlü toplumu istiyor. Baktılar geçmiyor, nefesi soluğu İmralı’da aldılar. Neresi olursa olsun, kim olursa olsun, kimden güç alırsan al, bu ülkenin yurtseverleri, bu ülkenin Yörükleri bu ülkenin parçalanmasına izin vermeyecektir.” 
Kılıçdaroğlu, “Bizim umudumuz sizlersiniz" diye Yörüklere seslendiği konuşmasında şunları söyledi: "Biz ulusal kurtuluş mücadelesini beraber verdik. Yörük Ali Efe’yi kimse unutmadı. Türkiye’nin birliği ve bütünlüğü asla pazarlık konusu yapılamaz. Bunlar masaya oturup pazarlık yapıyorlar. ‘Biz pazarlık yapmadık, yapan şerefsizdir yapan alçaktır’ diyor. Aynı şeyi söylüyorum. Vatandaşı bir tarafa bırakıp terör örgütü ile pazarlık yapan alçak ve şerefsizdir. Hem pazarlık yapmıyorum diyeceksin öbür tarafta kapı arasında pazarlık yapacaksın. Hepimiz biliyoruz. Ben söyledim yalancıdan Başbakan olmaz. Başbakan halkına doğruları söyler.”
KORUMASIZ TBMM’YE GELEMİYOR
Akil adamlara da değinen Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı: “Akil adamları gönderiyorlar. Vatandaşı barış konusunda bilgilendirsin diye. Sanki vatandaş barışa karşıymış gibi. Eğer sen milletin önüne çıkacaksan bırak akil adamları, çık millete ne pazarlık yaptığını anlat. Yüreğin varsa Yörüklerden de gerekli dersi alırsın sen. Recep Tayyip Erdoğan korumasız TBMM’ye gelemiyor zaten. Gerçekleri gördünüz. Milletin bütünlüğünden beraber olmasından Türkiye Cumhuriyetinden, bayrağından gurur duyanlar, ben Türkiye Cumhuriyeti Başbakanıyım diyemeyecek olanlar da var. Yeniden düşünmeliyiz. Yeniden ulusal kurtuluş hareketini, yeniden mücadeleyi başlatmalıyız. Ülkenin birliği ve bütünlüğü için. Bağımsızlığımız kan ve gözyaşı ile kurduk. Kan ve gözyaşı ile kurulan bir cumhuriyet pazarlık masalarında söz konusu olamaz. Bunu şiddetle reddedeceğiz. Bunlar masaya oturmuş pazarlık yapıyor. Bir ucunda Recep Tayyip Erdoğan diğer ucunda Abdullah Öcalan var bunu herkesin bilmesini istiyorum.” 
2b konusuna da değinen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:“2b rezaletini biliyoruz. Topraklarınızı rayiç bedelle almaya çalışıyorlar. Ege’de, Karadeniz’de, İstanbul’da Antalya’da sözüm var. CHP iktidarında ananızın ak sütü gibi size arazileriniz verilecek. Helal olacak. Toprağı işleyen kişinin eli öpülür. Çiftçi üretiyor, sen kalkıp onun elinden toprağı alacaksın. Bu iş o kadar kolay değil. Biz sizlerin yanındayız. Bütün eylemlerinizde çabalarınızda yanınızdayım. Anayasa görüşmelerinde hiç kimsenin gücü Türk Milleti kavramını anayasadan çıkarmaya yetmez ve yetmeyecektir. Size inanıyorum. Ama gelinen süreç normal sürecin dışındadır. Bunu kullanın deliğe süpürmeyin diyen bir kişinin yönetimindeki Türkiye var. Birilerinin kullandığı kişi bu ülkede başbakanlık yapıyor. Beraber mücadele edeceğiz.” 
Herkesin inancına saygılı olduklarını kaydeden Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Dini hiçbir zaman siyasette kullanmadık. 76 milyon yurttaş bizim için eşittir. 42 millet bizim için eşittir. Bayramınız, Cumhuriyetimiz, bayrağımız kutlu olsun” 
Yörükler Derneği Antalya Şubesi Başkanı Abdullah Duman, Kılıçdaroğlu’na el dokuma heybe, çarık ve Yörük kızı tablosu hediye etti.
(İHA)

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 20. Türkmen Şenliği’nin yapıldığı Düzlerçamı Karaman Piknik Alanı’na geldi.

Kemal Kılıçdaroğlu’nu çok sayıda Yörük ve partili karşıladı. Vatandaşların yoğun ilgisi altında şenlik alanına gelen Kılıçdaroğlu, siyah kıl çadırın içine oturdu. Kılıçdaroğlu’na milletvekili Kamer Genç, Osman Kaptan, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın da eşlik etti. Kılıçdaroğlu’nun boynuna Yörük puçucu asıldı.

Alkışlar eşliğinde kürsüye çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Toroslar kadar özgür sevgili yörükler hepinizi selamlıyorum. Bu büyük bayrama beni davet ettiğiniz için sizlere selamlarımı sunuyorum.Bütün Yörük obalarına selam olsun" diyerek sözlerine başladı. Kılıçdaroğlu, Yörükleri anlatan bir şiir okudu. Kılıçdaroğlu, "Anadolu’da son Yörük obasında ocaklar tüttükçe bu şafaklarda yüzen albayrak asla sönmeyecektir. İyi ki varsınız, iyi ki buradasınız. Siz Türklüğün binlerce yıldır tarihi yürüyüşünü temsil edenlersiniz. O yüzden başımızın tacısınız, o yüzden bugün hepimiz, Honamlıyız, Karakoyunluyuz, Sarıkeçiliyiz, Karakeçiliyiz, bugün hepimiz Yörük oğlu Yörüğüz" diye konuştu. 

GÜN BİR OLMA DİRİ OLMA GÜNÜDÜR

Günlük siyaset yapmaya gelmediğini söyleyen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Bayramınızı kutlamaya geldim. Günümüz, birlik, dirlik, iri olma diri olma günüdür. Bu alandaki bayraklar zaten bizim birliğimizi görüyor. Bu meydanın sesini bütün Türkiye çok iyi bilmelidir. Çünkü siz bir söylersiniz pir söylersiniz. Bu meydandaki mesajı herkes iyi, dosdoğru anlamalıdır. Bu meydanda bulunanların haksızlığa asla tahammülü yoktur. Çünkü bu meydan zalimlere diz çöktüren meydandır.

Bu meydanda bulunanların ataları, ’Ferman padişahınsa dağlar bizimdir’ diyenlerdir. Dadaloğlu’na, Dadaloğulları’na selam olsun. Onları doğran analara selam olsun. Onları yetiştiren obalara ocaklara selam olsun.”Siyaset yapmayacağını söylemesine rağmen milli meseleler olunca siyasete girmek zorunda olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Milli meselelerimize sorunlarımıza değineceğim. Bu ülkenin gerçek güvencesi, devletinde güvencesi sizlersiniz, gerçek sahibi sizlersiniz. Gerçek koruyucu sizsiniz. Sizin yüksek irfanınıza, vicdanınıza sesleniyorum. Son günlerde yapılanlar sizin vicdanınız kabul ediyor mu? Destek veriyor musunuz? Türkiye Cumhuriyeti’ni tabelalardan silmeye çalıştılar. Hangi vatan evladı bunu kabul edebilir. Sevgili Yörük kardeşlerim, Türkiye Cumhuriyeti’ni tabelalardan silmeye kim cüret edebilir, son yurtsever öldürülmedikçe, son yurtsever susturulmadıkça, kimse Türkiye Cumhuriyeti’ni tabelalardan silemez, kaldıramaz. Çünkü o Türkiye Cumhuriyeti bizim yüreklerimize kazınmış bir mühürdür. O mührü kimse söküp alamaz.” 


BUNLAR SOLUĞU İMRALI’DA ALDI

Daha özgür, daha sivil, daha demokratik bir anayasa yapmak için masaya oturduklarını ifade eden Kılıçdaroğlu, sözlerine şöyle devam etti:

“Onu istiyoruz. Birbirimizi kaynaştıran bir anayasa olsun. Elbette istiyoruz. Masaya oturduk ama tam işin yarısında başkanlık sistemi getirdiler. Neymiş birileri başkan olacakmış. Buradan sesleniyorum. Yörük obasından sesleniyorum. Recep Tayyip hiçbir zaman sen bu ülkede başkan olamayacaksın.

Bunu öğrendiler. Baktılar ki CHP engel oluyor. CHP demokrasi, özgürlüğü, kadın erkek eşitliği, düşünce özgürlüğünü, örgütlü toplumu istiyor. Baktılar geçmiyor, nefesi soluğu İmralı’da aldılar. Neresi olursa olsun, kim olursa olsun, kimden güç alırsan al, bu ülkenin yurtseverleri, bu ülkenin Yörükleri bu ülkenin parçalanmasına izin vermeyecektir.”

 Kılıçdaroğlu, “Bizim umudumuz sizlersiniz" diye Yörüklere seslendiği konuşmasında şunları söyledi: "Biz ulusal kurtuluş mücadelesini beraber verdik. Yörük Ali Efe’yi kimse unutmadı. Türkiye’nin birliği ve bütünlüğü asla pazarlık konusu yapılamaz. Bunlar masaya oturup pazarlık yapıyorlar. ‘Biz pazarlık yapmadık, yapan şerefsizdir yapan alçaktır’ diyor. Aynı şeyi söylüyorum. Vatandaşı bir tarafa bırakıp terör örgütü ile pazarlık yapan alçak ve şerefsizdir. Hem pazarlık yapmıyorum diyeceksin öbür tarafta kapı arasında pazarlık yapacaksın. Hepimiz biliyoruz. Ben söyledim yalancıdan Başbakan olmaz. Başbakan halkına doğruları söyler.”


KORUMASIZ TBMM’YE GELEMİYOR

Akil adamlara da değinen Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Akil adamları gönderiyorlar. Vatandaşı barış konusunda bilgilendirsin diye. Sanki vatandaş barışa karşıymış gibi. Eğer sen milletin önüne çıkacaksan bırak akil adamları, çık millete ne pazarlık yaptığını anlat. Yüreğin varsa Yörüklerden de gerekli dersi alırsın sen. Recep Tayyip Erdoğan korumasız TBMM’ye gelemiyor zaten.

Gerçekleri gördünüz. Milletin bütünlüğünden beraber olmasından Türkiye Cumhuriyetinden, bayrağından gurur duyanlar, ben Türkiye Cumhuriyeti Başbakanıyım diyemeyecek olanlar da var. Yeniden düşünmeliyiz. Yeniden ulusal kurtuluş hareketini, yeniden mücadeleyi başlatmalıyız. Ülkenin birliği ve bütünlüğü için. Bağımsızlığımız kan ve gözyaşı ile kurduk. Kan ve gözyaşı ile kurulan bir cumhuriyet pazarlık masalarında söz konusu olamaz. Bunu şiddetle reddedeceğiz. Bunlar masaya oturmuş pazarlık yapıyor. Bir ucunda Recep Tayyip Erdoğan diğer ucunda Abdullah Öcalan var bunu herkesin bilmesini istiyorum.”

 2b konusuna da değinen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“2b rezaletini biliyoruz. Topraklarınızı rayiç bedelle almaya çalışıyorlar. Ege’de, Karadeniz’de, İstanbul’da Antalya’da sözüm var. CHP iktidarında ananızın ak sütü gibi size arazileriniz verilecek. Helal olacak. Toprağı işleyen kişinin eli öpülür.

Çiftçi üretiyor, sen kalkıp onun elinden toprağı alacaksın. Bu iş o kadar kolay değil. Biz sizlerin yanındayız. Bütün eylemlerinizde çabalarınızda yanınızdayım. Anayasa görüşmelerinde hiç kimsenin gücü Türk Milleti kavramını anayasadan çıkarmaya yetmez ve yetmeyecektir. Size inanıyorum. Ama gelinen süreç normal sürecin dışındadır.

Bunu kullanın deliğe süpürmeyin diyen bir kişinin yönetimindeki Türkiye var. Birilerinin kullandığı kişi bu ülkede başbakanlık yapıyor. Beraber mücadele edeceğiz.” 

Herkesin inancına saygılı olduklarını kaydeden Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Dini hiçbir zaman siyasette kullanmadık. 76 milyon yurttaş bizim için eşittir. 42 millet bizim için eşittir. Bayramınız, Cumhuriyetimiz, bayrağımız kutlu olsun” Yörükler Derneği Antalya Şubesi Başkanı Abdullah Duman, Kılıçdaroğlu’na el dokuma heybe, çarık ve Yörük kızı tablosu hediye etti.

 

05 Mayıs 2013
Etiket; Kılıçdaroğlu, Yörük, Başbakan, Türkmen, Recep, Tayyip, Antalya Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


İzmir'in 1800 yıllık lezzeti: Radika
Antalya'ya İzmir'den tepki var
Başbakan'dan İzmir turu
CHP İzmir'de 3 değişiklik
Ege Ordu Komutanı, Kocaoğlu'nu ziyaret etti
Kılıçdaroğlu İzmir için ne vaat etti?
İzmir'i selamladı, Kocaoğlu'nu övdü
Manisaspor'un eli boş
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ MUĞLA TEMSİLCİLİĞİ'NDEN İSRAİL' E SERT UYARI
78 YILDIR KANAYAN YARA: BORALTAN
NEFRET ÜRETMENİN MANTIĞI DEĞİŞMİYOR
İLK KURŞUN MUAMMASI
İLHAN İŞMAN ADAY ADAYI OLDU
GEMİNİZİ BATIRDIK ÖZÜR DİLERİZ
HALAÇOĞLU SESSİZLİĞİNİ BOZDU
ERMENİ SOYKIRIMI EMPERYALİST BİR YALANDIR
MANİSA DGYD 'NİN KONUĞU ÖNALAN
Bu nasıl adalet?
Her türlü şiddete hayır!
EYT'de son durum ne
Mülteci çocuklar için deklarasyon
Kaya: Kocaoğlu aymazlık içinde
Kocaoğlu'ndan ilçe belediyesine tepki
Katar'a ablukayı İzmir ile kırdık
Dostları olan zengindir
Demokrasi tek yol
15 Temmuz şehitlerinin isimleri gökyüzünde
15 Temmuz'u Batı'ya anlatıyoruz
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Deplasmanda plasebo
 
Şeyhim kainata alışamadım
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Spor Kent Haberleri Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir