14 Temmuz 2024, Pazar Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Bunları bir an evvel yapmalıyız   İkinci kez TBMM Başkanı seçilen Cemil Çiçek, "Meclisin saygınlığını artıracak, bir yandan kaliteli ve ihtiyaç duyulan yasaları katılımcı bir anlayışla çıkarmayı kolaylaştıracak; öbür yandan da etkin bir denetime imkan verecek ve meclisin verimli çalışmasını sağlayacak yeni bir iç tüzük acil bir ihtiyaçtır. Bunları bir an evvel yapmalı ve bir şekilde sonlandırmalıyız" dedi. TBMM Genel Kurulu’nda gerçekleştirilen seçim sonrası Meclis Başkanı seçilen Cemil Çiçek teşekkür konuşması yaptı.

   Başkan, milletvekili ve kamu görevlisi olarak hizmet vermenin bir gurur ve onur olduğunu belirten Çiçek, "Türkiye Büyük Millet Meclisi Türkiye Cumhuriyet Devleti’nin en temel kurumudur. Bu meclis istiklal mücadelemizi yürüten ve yöneten bir Meclis’tir, gazi Meclis’tir. Bu Meclis, devleti ve cumhuriyeti kuran, demokrasiye giden yolu açan Meclis’tir. Bu Meclis, 93 yıldan beri Türk milletinin çağdaş uygarlık hedefine ulaşabilmesi için anayasal, yasal ve yapısal reformları yaparak her alanda ülkemizin ve insanımızın mutluluğuna, refahına ve kalkınmasına öncülük etmiştir. Bugün de aynı inanç ve heyecanla aynı hedefler için hizmet vermeye devam etmektedir.TBMM olarak 93 yıl içinde çok önemli işler yapıldı ama daha yapılacak çok işimiz bulunmaktadır" şeklinde konuştu.

"BUNLAR ÖNE ŞART"

   "Milletimizin bizden beklentisi yüksektir, en başta insan onurunu ve insan haklarını esas alan hak ve özgürlüklerin standardını yükselterek onları teminat altına alacak olan etkin ve verimli bir devlet hizmetini temin için kendi içinde dengeleri kurulmuş yeni bir anayasa bizim milletimize taahhüdümüzdür” diyen Çiçek, şunları söyledi: “Bu sorumluluk omuzlarımızda durmaya devam etmektedir.

   Keza meclisin saygınlığını artıracak bir yandan kaliteli ve ihtiyaç duyulan yasaları katılımcı bir anlayışla çıkarmayı kolaylaştıracak öbür yandan da etkin bir denetime imkan verecek ve meclisin verimli çalışmasını sağlayacak yeni bir iç tüzük acil bir ihtiyaçtır. Bunları bir an evvel yapmalı ve bir şekilde sonlandırmalıyız. Bunlar, diğer çalışmalarımızın ön şartıdır. Anayasa’nın iç tüzükteki bu yanlış hükümler varlığını ve yürürlüğünü sürdürdüğü sürece doğru sonuçları beklemek çok gerçekçi olmamaktadır. Bu vesileyle başta TBMM’nin ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm başkanlarımızı, devlet ve siyaset adamlarımızı, milletvekillerimizi ve kamu görevlilerimizi 93 yıldır hizmet vermiş ve vermekte olan tüm mensuplarımızı rahmet, minnet ve şükranla anıyorum." Geçmiş dönemde büyük acıların yaşandığını belirten Çiçek, "Hala o acıları yüreğimizin derinliklerinde hissediyoruz. Sivas’ta, Başbağlar’da ve başka birçok olayda hayatını kaybeden büyük değerlerimiz var. Onlara da bu vesileyle ülkenin birlik ve dirliği için hayatını feda etmiş tüm vatan evlatlarını rahmet ve saygıyla anıyorum" dedi. Başbakan Erdoğan, yeniden TBMM Başkanı seçilen Cemil Çiçek’i tebrik etti.

02 Temmuz 2013
Yazdır   |   Paylaş
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ MUĞLA TEMSİLCİLİĞİ'NDEN İSRAİL' E SERT UYARI
78 YILDIR KANAYAN YARA: BORALTAN
NEFRET ÜRETMENİN MANTIĞI DEĞİŞMİYOR
İLK KURŞUN MUAMMASI
İLHAN İŞMAN ADAY ADAYI OLDU
GEMİNİZİ BATIRDIK ÖZÜR DİLERİZ
HALAÇOĞLU SESSİZLİĞİNİ BOZDU
ERMENİ SOYKIRIMI EMPERYALİST BİR YALANDIR
MANİSA DGYD 'NİN KONUĞU ÖNALAN
Bu nasıl adalet?
Her türlü şiddete hayır!
EYT'de son durum ne
Mülteci çocuklar için deklarasyon
Kaya: Kocaoğlu aymazlık içinde
Kocaoğlu'ndan ilçe belediyesine tepki
Katar'a ablukayı İzmir ile kırdık
Dostları olan zengindir
Demokrasi tek yol
15 Temmuz şehitlerinin isimleri gökyüzünde
15 Temmuz'u Batı'ya anlatıyoruz
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Deplasmanda plasebo
 
Şeyhim kainata alışamadım
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Spor Kent Haberleri Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir