17 Temmuz 2024, Çarşamba Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

CHP’den yerel seçim startı...   CHP Genel Merkezi’nden il ve ilçe başkanlıklarına gönderilen genelgede belediye başkanlığı ya da meclis üyeliğine aday olan parti yöneticilerinden 15 Temmuz Pazartesi gününe kadar görevlerinden istifa etmeleri istendi.

   CHP’de belediye başkanlığı ve meclis üyeliği aday adaylığına yönelik resmi başvurular da 31 Temmuz Çarşamba günü saat 17.00’a kadar yapılacak. Aday adaylık sürecinde ise önseçim yapılıp yapılmayacağına ilişkin soru işaretleri sürüyor. Konuyla ilgili basın toplantısı düzenleyen CHP Ödemiş İlçe Başkanı Mehmet Eriş, “Parti genel merkezimizden gönderilen genelge ile büyükşehir belediye başkanlığı, il ve ilçe belediye başkanlığı ile bunlara ait meclis üyeliklerinde görev almak isteyenlerin başvuru takvimi belirlendi. Buna göre parti içerisinde il veya ilçe başkanı, il ve ilçe yönetim kurulu üyesi olup da yerel seçimlerde herhangi bir göreve aday olan partililerimizin 15 Temmuz’a kadar parti yönetimindeki görevlerinden istifa etmeleri gerekiyor.

   Adaylık başvuruları ise 31 Temmuz’a kadar devam edecek. Ödemiş’te 9 belde kapanacağından aday olmak isteyen partililerimiz sadece Ödemiş Belediye Başkanlığı ve belediye meclisi için başvururda bulunabilecekler. Partimiz içinde aday olmak isteyenlere bu resmi takvimi hatırlatıyor, başarılar diliyoruz” dedi. Eriş, önseçimle ilgili net bir gelişmenin yaşanmadığını belirterek, “Biz CHP Ödemiş İlçe Yönetimi olarak önseçim isteğimizi her zaman dile getiriyoruz. Aday adaylığı sürecinde Adnan Keskin, Bihlun Tamaylıgil, Umut Oran, Bülent Tezcan ve Gökhan Günaydın’dan oluşacak komisyonunun belirleyeceği şekilde ya atama yöntemiyle ya da eğilim yoklaması şeklinde adayların belirlenmesi söz konusu.

   Eğilim yoklaması yapılacaksa da bu tüm parti üyelerinin katılımıyla yapılmalı ve en sağlıklı sonuç elde edilmelidir. Kırgınlıkları bitirecek, partilinin istediği adayın aday olabileceği bir yerel seçim CHP adına kazanç olacaktır. Bu nedenle eğilim yoklamasının tüm üyelerle yapılmasını istiyoruz. Eğilim yoklaması nedeniyle gelecekte parti içinde aday olmak isteyen arkadaşlarımız da halkla temaslarını daha çok artırıp, kahvede, köyde, mahallede halkın sorunlarıyla yakından ilgilenmeli ve halkın verdiği mesajları duygusal gözle bakmadan iyi anlamalılar. 2014 yerel seçimleri için yapılacak eğilim yoklaması hem parti içi demokrasi anlayışını güçlendirecek, hem de seçimde sandığa yansıyan başarıyı getirecektir” dedi.

   CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin’in ilçe başkanlarının adaylıklar için istifa edeceği yönündeki açıklamalarını da değerlendiren Eriş, “İl Başkanımız Sayın Ali Engin, şu anda parti içindeki genel havayı değerlendiren bir açıklama yapmış. Çeşitli görevlere adaylığı söz konusu olan ilçe başkanlarımızın istifa edeceklerini aktarmış. Bu isimler arasında benim de adım geçiyor. Yerel seçimlerde aday olmam konusunda parti üyelerimiz zaman zaman düşünce ve duygularını iletiyor. Ben bunları her zaman değerlendiriyorum.

   Aday olmam yönünde istek ve destek var. Arkadaşlarımla ve ilçe yönetimimizle bunu değerlendireceğim. 15 Temmuz’a kadar süre var. Partim ve kendim adına en iyi kararı değerlendirmelerin ardından verip halkımıza açıklayacağım. Tire, Bayındır, Kiraz ve Beydağ ilçe başkanlarımızın da yerel seçimlerde aday olmaları nedeniyle istifaları söz konusu. Tüm bu konular zaten pazartesiye kadar netleşecektir” ifadelerini kullandı.

11 Temmuz 2013
Yazdır   |   Paylaş
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ MUĞLA TEMSİLCİLİĞİ'NDEN İSRAİL' E SERT UYARI
78 YILDIR KANAYAN YARA: BORALTAN
NEFRET ÜRETMENİN MANTIĞI DEĞİŞMİYOR
İLK KURŞUN MUAMMASI
İLHAN İŞMAN ADAY ADAYI OLDU
GEMİNİZİ BATIRDIK ÖZÜR DİLERİZ
HALAÇOĞLU SESSİZLİĞİNİ BOZDU
ERMENİ SOYKIRIMI EMPERYALİST BİR YALANDIR
MANİSA DGYD 'NİN KONUĞU ÖNALAN
Bu nasıl adalet?
Her türlü şiddete hayır!
EYT'de son durum ne
Mülteci çocuklar için deklarasyon
Kaya: Kocaoğlu aymazlık içinde
Kocaoğlu'ndan ilçe belediyesine tepki
Katar'a ablukayı İzmir ile kırdık
Dostları olan zengindir
Demokrasi tek yol
15 Temmuz şehitlerinin isimleri gökyüzünde
15 Temmuz'u Batı'ya anlatıyoruz
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Deplasmanda plasebo
 
Şeyhim kainata alışamadım
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Spor Kent Haberleri Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir