4 Temmuz 2022, Pazartesi Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Doktorlar sahneye çıkmaya hazırlanıyorİzmir İl Sağlık Müdürlüğü Türk Sanat Müziği Korosu’nda görev alan hekimler, hemşireler ve sağlık personeli bu akşam verecekleri konserin heyecanını yaşıyor. İzmir İl Sağlık Müdürü Dr. Bedia Türkyılmaz ve İzmir İl Sağlık Müdür Yardımcısı Nesrin Gedik’in girişimleriyle ilk kez oluşturulan İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Türk Sanat Müziği Korosu’nda görev alan hekimler, hemşireler ve sağlık personeli bu akşam verecekleri konserin heyecanını yaşıyor.

Yaklaşık iki ay önce kurulan ve çok sayıda hekim ve sağlık personelinin yoğun ilgi gösterdiği koro çalışmaları ve son provalar, il sağlık müdürlüğü binasında deneyimli şef Kadri Kudret Güner eşliğinde gerçekleştirildi. Yoğun ve stresli bir mesai programına sahip olan hekimlerin provalarına zaman zaman katılan İzmir İl Sağlık Müdürü Dr. Bedia Türkyılmaz, amaçlarının stresi müzikle aşmak olduğunu söyledi. Son provada hekimleri kırmayarak sahneye çıkıp bir parça seslendiren Türkyılmaz, müzikle terapiye kendilerinin de ihtiyacı olduğunu belirterek,

“Ben kendim de Türk Sanat Müziği’ni seven bir insanım. Buraya özellikle sanat müziğini seven hekim, sağlık memuru, hemşire, diş hekimi ve sağlık personeli arkadaşlarımızı bir araya getirmeyi hedefledik. Çok stresli bir işle uğraşıyorlar. İnsan hayatı ile uğraşıyorlar, kutsal bir vazifeyle uğraşıyorlar. Bu şekildeki sosyal aktivitelerle streslerini hafiflettiklerini düşünüyorum, böyle olduklarını da görüyorum. Bu sosyal aktivitede arkadaşlarımız bir araya geldiğinde, birlikte olmaktan mutluluk duyduklarını, sanat icra etmekten mutluluk duyduklarını gözlemliyorum” diye konuştu.

"MÜZİKLE TERAPİ OSMANLI TARİHİNDEN BERİ VAR"

Türkyılmaz, koroya katılan hekimlerin müzikle terapi yoluyla motive olduklarını dile getirerek, bu akşam Sabahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde ilk konserlerini verecek olan meslektaşlarına ve sağlık personeline destek vermek için son provaya da katıldığını söyledi. Türkyılmaz,

“Müzikle terapi Osmanlı tarihinden beri var. Biz bunu önce kendimize yapıyoruz. Hastalarımıza da yapıyoruz. İlk defa böyle bir çalışmayı başlattık. İnşallah devamını getireceğiz. Önemli olan sağlık personelimizin sosyal aktiviteyle kendilerinin daha motive bir şekilde çalışmalarını sağlamak” dedi.

Haftanın belirli günlerinde bir araya gelen, kimi enstrüman çalan kimi de korist görevi üstlenen hekimler ve sağlık çalışanları da, koroda çok sevdikleri parçaları söyleyerek stres attıklarını, deşarj olduklarını dile getirdi. Sağlık Müdürlüğü’nde 24 yıldır çalışan koristlerden Ayşe Mersin, “İki aydır koromuz kuruldu. Türk Sanat Müziği’ne ilgim çocukluktan bu yana var. Burada stres atıyoruz. Psikolojik olarak bize bir fayda sağlıyor. Deşarj oluyoruz” derken, deneyimli şef Kadri Kudret Güner de, hepsi istekli ve yetenekli olan hekimlerle Türk Sanat Müziği icra etmenin ve ilk konserlerini vermenin heyecanı içinde olduklarını aktardı.

27 Haziran 2013
Etiket; doktor, müzik, sağlık, konser, türk sanat, Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


ÇAM FISTIĞI REKOLTESİ YÜZ GÜLDÜYOR
NARLIDERE'DE ATIK İLAÇLAR TOPLANIYOR
MAZHAR ALONSON SENFONİ YAYINDA
FUAT ÇAPA DA MEDYAALL'DA
EROĞLU'NUN İLETİŞİM ORTAĞI MEDYAALL
NARLIDERE'DE GELECEĞİN SPORCULARI YETİŞİYOR
TSYD'NİN URLA GURURU
MENEMEN'DE İFTARLIKLAR PEHLİVAN'DAN
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
ÇAM FISTIĞI REKOLTESİ YÜZ GÜLDÜYOR
NARLIDERE'DE ATIK İLAÇLAR TOPLANIYOR
EROĞLU'NUN İLETİŞİM ORTAĞI MEDYAALL
NARLIDERE'DE GELECEĞİN SPORCULARI YETİŞİYOR
TSYD'NİN URLA GURURU
MENEMEN'DE İFTARLIKLAR PEHLİVAN'DAN
MENEMEN'DE ÇOCUKLARA 23 NİSAN MÜJDESİ
ÇOCUK SENFONİ ORKESTRASI BÜYÜLEDİ
SAĞLIKLI NESİLLER İÇİN DOĞA ŞART
İZMİR MOBBİNG İLE MÜCADELEDE KARARLILIĞINI GÖSTERDİ
MOBBİNG ÇALIŞMA HAYATININ EN ÖNEMLİ SORUNLARI ARASINDA
MESELE İZMİR'DEN DAHA ÇOK İNSANIMIZIN ANKARA'DA YER ALMASI
KARŞIYAKA BELEDİYESİNDEN SPORA DEV HİZMET
NARLIDERE ÇOCUK SENFONİ ORKESTRASI SAHNEDE
MUĞLA ŞAMPİYONLARI MİLAS'TAN
ÖĞRENCİLERE BAKAR MISINIZ?
MUĞLA TÜRKOCAĞI’NDA BAŞKAN DR. YAŞAR TOPAL
TSYD KUPASI ARKAS'IN
YAPAMAZSIN DEDİLER YAPTI
İLK BİNDE 157 EGELİ VAR
 
+ Çok okunan haberler
NARLIDERE'DE ATIK İLAÇLAR TOPLANIYOR

WEB TV Tüm videolar
MAZHAR ALANSON SENFONİ YANDIM
 
O belde (Ahmet Haşim)
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Kent Haberleri Spor Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir