24 Eylül 2023, Pazar Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Ege illerinde 30 Ağustos kutlamaları30 Ağustos Zafer Bayramı Ege'de törenlerle kutlandı.

İZMİR

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları, İzmir’de saat 09.30’da, Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başladı. Ardından Vali Mustafa Toprak makamında tebrikleri kabul etti. Resmi kutlamaların adresi bir kez daha Cumhuriyet Meydanı oldu. Vali Mustafa Toprak, Ege Ordu Komutanı Orgeneral Galip Mendi ile Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, askeri araç üzerinde vatandaşların bayramını kutladı. Karma askeri bandonun yerini alması ve Türk Silahlı Kuvvetleri adına Albay Ziya Yaradanakul’un konuşmasıyla geçit töreni başladı.

Askerlerin ve askeri araçların geçişi sırasında, Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı helikopter ile uçaklar tören alanının üzerinden geçti.

İzmir Fuarı’nın onur konuğu olan illerinden Malatya’dan gelen ilçe belediye başkanları, kısa süre öncesine kadar 2’nci Ordu Komutanlığı yapan Orgeneral Galip Mendi’yi, tören alanında tebrik etti. Ordu komutanlığının merkezi Malatya olduğu için sık sık biraraya geldiği belediye başkanlarını karşısında gören Galip Mendi ile eşi de, bir süre sohbet etti.

Akşam Ege Ordu komutanlığı, Güney Deniz Saha Komutanlığı ile Hava Eğitim Komutanlığı bandoları Karşıyaka ile Konak ilçelerinde halka açık konserler verecek. Vali Mustafa Toprak da yine akşam 30 Ağustos resepsiyonu düzenleyecek.

MANİSA

Manisa'da Zafer Bayramı kutlama programı etkinliklerine halkın katılımı düşük oldu. Program Cumhuriyet Meydanı'ndaki Milli Egemenlik Anıtı'na çelenk sunulması töreniyle başladı. Törene Vali Erdoğan Bektaş, Tugay Komutanı Tuğgeneral Yavuz Ekrem Arslan, MHP'li Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, CBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli, daire müdürleri, askeri erkan, oda başkanları ile sivil toplum örgütleri ve öğrenciler katıldı. AK Parti Manisa milletvekilleri törende yer almadı.

Törende şiirlerin okunmasından sonra Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki Tekvando ve Güreş bölümü öğrencileri ile CBÜ BESYO Jimnastik Kulübü öğrencileri gösteri yaptı. Badminton ve Grekoromen'de dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödül verildi.

Tören askeri birlikler, gaziler ve öğrencilerin geçiş töreniyle son buldu. Protokol üyeleri resmi geçitten sonra askeri ve polis şehitliğini ziyaret etti.

SOMA

Maden faciasıyla sarsılan Soma'da, Zafer Bayramı kutlamaları Cengiz Topel Meydanı Atatürk Anıtı önünde gerçekleşti. Törene Soma Kaymakamı Bahattin Atçı, Soma İlçe Garnizon Komutanı Vekili Jandarma Kıdemli Başçavuş Ferhat Boz, AK Partili Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, Soma İlçe Emniyet Müdürü Nebi Özerdem, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, gaziler, şehit yakınları, sivil toplum örgütü temsilcileri ve çok sayıda kişi katıldı.

ÇANAKKALE

Çanakkale'de 30 Ağustos Zafer Bayramı, kordon boyunda düzenlenen törenle kutlandı. Törene Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Hasan Nihat Doğan, Çanakkale Belediye Başkanı CHP'li Ülgür Gökhan, Çanakkale'nin CHP'li Milletvekilleri Ali Sarıbaş ve Serdar Soydan, Çanakkale Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Turan, Çanakkale Baro Başkanı Av. Bülent Şartlan, askeri ve mülki erkan ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Saat 09.00'da Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulmasıyla tören başladı. Ardından Vali Ahmet Çınar, makamında tebrikleri kabul etti. Kordon boyunda düzenlenen ikinci tören ise Vali, Boğaz Komutanı ve Belediye Başkanının, askerlerin ve halkın bayramını kutlamasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma Deniz Binbaşı Tayfun Ayas tarafından yapıldı.

Konuşmanın ardından halk oyunları ve folklor gösterileri yapıldı. Şiirler okundu. Ardından resmi geçit yapıldı. Tören, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne ait bir Kurtarma römorkörünün, Çanakkale Boğazı'ndaki su gösterisiyle bitti.

MUĞLA

Muğla'da Zafer Bayramı, Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na Vali Mustafa Hakan Güvençer, İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Halil Çelik ve CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün'ün çelenk koymasıyla başladı. Protokol üyelerinin yanı sıra askeri birlikler, kamu kurum ve kuruluşları, siyasi parti ile meslek odaları temsilcilerinin de katıldığı törende, saygı duruşunda bulunuldu. Muğla Valiliği'ndeki bayramlaşmanın ardından protokol üyeleri tekrar Cumhuriyet Meydanı'na gitti. Vali Güvençer, Kurmay Albay Halil Çelik ile Başkan Gürün, tören yürüyüşü yapan askerlerin ve vatandaşların bayramını kutladı. Albay Çelik'in günün önemini belirten konuşmasını yapması sonrası resmi geçitte askerler yürüdü. Yürüyüş sonrası tören sona erdi.

ORTACA

Muğla'nın Ortaca İlçesi'ndeki 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları, Cumhuriyet alanında Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasıyla başladı. Programa Ortaca Kaymakamı Hüseyin Yılmaz, Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Haluk Türkoğlu, Belediye Başkan Vekili Ali Avcı, Emniyet Müdürü İsmail Ayhan, CHP İlçe Başkanı Mehmet Sertkaya ve okul müdürleri katıldı. Bu yıl yapılan törenlere AK Parti ve MHP temsilcileri ile şehit yakınları, gazi ve halkın fazla ilgi göstermediği görüldü. Tören sonrasında katılanlarla belediye tarafından Kültür Park'ta bir resepsiyon düzenlenerek kahvaltı ikram edildi.

DENİZLİ

Denizli'de Zafer Bayramı etkinlikleri vatandaşların katılımının azlığı nedeniyle sönük geçti. Valilik önündeki kutlamaları yaklaşık 250 Denizlili izledi. Saat 10.15'de Valilik önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasıyla tören başladı. Vali Abdülkadir Demir, AK Partili Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve 11'inci Motorlu Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Erhan Uzun, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Gazi Bulvarı'nda halkın bayramını kutladı. AK Parti Denizli Milletvekili Mehmet Yüksel ve CHP Denizli Milletvekili Adnan Keskin de törene katıldı.

Resmi geçit töreninin ardından bayram sona erdi.

UŞAK

Uşak'taki törenin adresi Cumhuriyet Meydanı oldu. Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene Vali Seddar Yavuz, eşi Selda Yavuz, AK Partili Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay, CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Yusuf Yalçın, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasının ardından Vali Seddar Yavuz, İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Yusuf Yalçın ve Belediye Başkanı Nurullah Cahan ile birlikte makamında tebrikleri kabul etti. Tören günün anlam ve önemini belirten konuşmalar ile şiirlerin okunması, halk oyunları gösterileri ve geçit töreni ile sona erdi.

BALIKESİR

Balıkesir'de Zafer Bayramı törenine büyük ilgi gösterildi. Saat 09.00'da Atatürk Anıtı'ndaki çelenk sunma töreniyle başlayan kutlamalar 09.30'da Valilik'te tebriklerin kabulü ile devam etti. Kutlama töreni Kuvayı Milliye Meydanı'nda Atatürk Stadı önünde gerçekleşti. Vali Ahmet Turhan, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Lokman Ali Yılmaz ve AK Partili Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur halkın ve askerlerin bayramını kutladı. Törende gün için hazırlanan konuşmayı Yüzbaşı Emre Kaya yaptı.

AYDIN

Aydın'da Zafer Bayramı töreni Efeler İstasyon Meydanı'nda düzenlendi. Törene çocuk ve yaşlılar ilgi gösterirken, katılımın az olduğu görüldü. Törene Aydın Valisi Erol Ayyıldız ve Vali Yardımcıları, Jandarma Bölge ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Murat Kırkaya, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Özlem Çerçioğlu, CHP'li Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan, Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Mustafa Birincioğlu, Kurum Müdürleri, Oda Başkanları, Siyasi Parti ve Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

30 Mart Yerel Seçimleri sonrası kapanan Özel İdare mallarının paylaşımı konusunda uzun zamandır araları gergin olan Valisi Ayyıldız ile Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun samimi sohbeti dikkat çekti. Jandarma Albay Fuat Alanur'un günün anlam ve önemini belirten konuşması sonrası Efeler İstasyon Meydanı'ndaki resmi geçit düzenlendi. Efeler Mustafa Kiriş Ortaokulu Halk Oyunları Ekibinin gösterileri ile devam eden kutlamalar, Nazilli Belediyesi Mehter Takımı'nın tören geçişi ve gösterisiyle son buldu.

SİMAV

Hükümet Konağı önünde Kaymakam İbrahim Süha Karaboran, Garnizon Komutanı Binbaşı Mustafa Akyer, AK Partili Belediye Başkanı Süleyman Özkan, şehit aileleri, gaziler ve yakınlarının katılımıyla başlayan törende, Atatürk Anıtı'na çelenk konulup saygı duruşunda bulunuldu. Simav Belediyesi de şehir merkezinde hoparlörler aracılığı ile kahramanlık türküleri seslendirerek törene destek verdi.

BODRUM

Sabah saatlerinde düzenlenen resmi törenin ardından öğlen başlayan Zafer Bayramı etkinlikleri, renkli görüntülere sahne oldu. Torba Koyu’ndaki bin 300 yerli ve yabancı turistin konakladığı Kervansaray Otel’in eğlence müdürü Sinan Kılıç öncülüğünde; 40 animatör ve su sporları çalışanının organize ettiği gösteride, jet skiler dev Türk bayrakları ve Atatürk bayrağı ile gösteri yaptı. Aralarında turistlerin de bulunduğu grup, denizin ortasında 60 metrekarelik dev Türk bayrağını açtı. Parasailing botunun çektiği paraşüte binen Mehmet Kaya da 130 metre yükseklikte dev Türk bayrağı ile birlikte uçuş gerçekleştirdi. 

30 Ağustos 2014
Etiket; ege, 30 ağustos, kutlama, zafer bayramı, haberegeli, haberegeli.com Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


İLK BİNDE 157 EGELİ VAR
Ege'de Yılın Spor Ödülleri sahiplerini buldu
TSYD Ege'de Yılın Spor Ödülleri açıklandı
Folkart TSYD Ege Kupası Altay'ın
TSYD Ege'de yılın spor ödülleri açıklandı
Özel Ege'nin başarı geleneği
EİB ihracatı temmuzda arttı
Gayrimenkule deprem ayarı
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
78 YILDIR KANAYAN YARA: BORALTAN
NEFRET ÜRETMENİN MANTIĞI DEĞİŞMİYOR
İLK KURŞUN MUAMMASI
İLHAN İŞMAN ADAY ADAYI OLDU
GEMİNİZİ BATIRDIK ÖZÜR DİLERİZ
HALAÇOĞLU SESSİZLİĞİNİ BOZDU
ERMENİ SOYKIRIMI EMPERYALİST BİR YALANDIR
MANİSA DGYD 'NİN KONUĞU ÖNALAN
Bu nasıl adalet?
Her türlü şiddete hayır!
EYT'de son durum ne
Mülteci çocuklar için deklarasyon
Kaya: Kocaoğlu aymazlık içinde
Kocaoğlu'ndan ilçe belediyesine tepki
Katar'a ablukayı İzmir ile kırdık
Dostları olan zengindir
Demokrasi tek yol
15 Temmuz şehitlerinin isimleri gökyüzünde
15 Temmuz'u Batı'ya anlatıyoruz
Vahşet, işkence, taciz, tecavüz
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Deplasmanda plasebo
 
Şeyhim kainata alışamadım
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
Spor Toto Süper Lig 2022-2023 Sezonu Şampiyonu Kim Olur?
 
   
Spor Kent Haberleri Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir