17 Temmuz 2024, Çarşamba Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Geleceğin psikologları İEÜ'de buluştuTürkiye’nin dört bir yanında psikoloji eğitimi alan öğrenciler, İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde (İEÜ) “kontrol” temasını tartışıyor. İzmir Ekonomi Üniversitesi Psikoloji Bölümü ve Psikoloji Kulübü tarafından düzenlenen “18. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi”, “kontrol” ana temasıyla öğrencilerin ve akademisyenlerin yoğun katılımıyla İEÜ Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Kongre, İEÜ Rektör Yardımcı Prof. Dr. Cemali Dinçer, İEÜ Fen ve Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmihan Bayramoğlu, İEÜ Psikoloji Bölümü Kurucusu Prof. Dr. Yurdal Topsever, İEÜ Psikiloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hakan Çetinkaya, Kongre Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Nevra Ersoy, Türk Psikoloji Öğrencileri Çalışma Grubu Başkanı Mehmet Ali Erkuş’un açılış konuşmalarıyla başladı. Kongrenin açılış konferansında Ege Üniversitesi Psikoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nuri Bilgin yer aldı. Çalışma gruplarında psikolojinin farklı alt dallarına yönelik çalışmaların yapıldığı kongre, 9 Temmuz’da son bulacak. İEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cemali Dinçer, İzmir’in farklı bir yapısı olduğunu, 8 bini aşkın tarihinde birçok felsefeci ve psikoloğa ev sahipliği yaptığını söyledi. Prof. Dr. Dinçer, kendisinin mühendis olduğuna değinerek, “Doktora eğitimim için yurtdışında bulunduğum sırada örgütsel davranış ve endüstriyel psikiloji dersi almamı zorunlu tuttular. Bu iki dersin önemini aldıktan sonra çok iyi kavradım. Üniversitemizde mühendislik bölümünü kurarken, bu alandaki derslerin bölümde verilmesinin yararına inandım” dedi.

İEÜ Fen ve Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmihan Bayramoğlu da, Türkiye’nin her yerinden gelen psikiloji eğitimi alan öğrencilerin kongreden çok yararlanacağına inandığını bildirirken, İEÜ Psikoloji Bölümü Kurucusu Prof. Dr. Yurdal Topsever, öğrencilerin zor bir alanda eğitim aldığını söyledi. Topsever, yaklaşık 2 ay önce TIME Dergisi’nde günümüz gençliğine yönelik yayınlanan makalede, gençliğin açık sözlü, dürüst, bağnaz olmayan, yenilikçi görülmesinin yanı sıra teknoloji bağımlısı, tembel ve narsistik olarak kabul edildiğine dikkat çekerek, “Son bir ayda Türkiye’de bir şey oldu. Bu durum sosyal psikiloji teorisyenlerini sarstı. Şimdi psikologlar, teorilerini yeniden gözden geçirmek durumundalar. Psikolojinin geleceği sizlere emanettir, mesleğinize bu bilinçle bakın ” diye konuştu.

İEÜ Psikiloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hakan Çetinkaya ise, nitelikli eğitim almış öğrencilerin bu mesleği daha ileriye taşıyacağına işaret etti. Türk Psikoloji Öğrencileri Çalışma Grubu Başkanı Mehmet Ali Erkuş da, daha donanımlı psikologların kariyer yaşamlarına adım atması için meslek içi desteğin artması gerektiğine değindi.

07 Temmuz 2013
Etiket; ieü, psikoloji, kongre, izmir, kontrol Yazdır   |   Paylaş

İlgili haberler


TSYD İZMİR'DE NÖBET DEĞİŞİMİ
VOLEYBOL ŞEHRİ İZMİR
HAYSİYET ABİDESİ: SÜLEYMAN FETHİ
TSYD KUPASI ARKAS'IN
TSYD İZMİR'DEN VOLEYBOLDA 8. TURNUVA
TSYD İZMİR KOŞUSU NEFES KESTİ
TSYD KUPASI ARKAS'IN
YAPAMAZSIN DEDİLER YAPTI
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
MUĞLA YEŞİLAY ŞUBESİ YENİ HİZMET BİNASINA KAVUŞTU
YAZAR ÖZEKE KABRİ BAŞINDA ANILDI
DEMOKRAT GAZETECİLER DERNEĞİNDE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ
19 MAYIS' DA YEŞİLAY COŞKUSU
SAĞLIĞIN KEYFİNİ BİRLİKTE SÜRÜYORUZ
TSYD İZMİR'DE NÖBET DEĞİŞİMİ
KAMU PERSONELİNE BAĞIMLILIKLA MÜCADELE EĞİTİMİ
MUĞLA'DA SOSYAL İKİLEM BELGESELİ
MOBBİNG İLE MÜCADELE HAFTASI
MOBBİNG İLE MÜCADELE HAFTASI
MUĞLA YEŞİLAY’DA KAN DEĞİŞİMİ
MEHMET AKİF ERSOY KİTAP GÜNLERİ
TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ MUĞLA TEMSİLCİLİĞİ'NDEN İSRAİL' E SERT UYARI
KÜLTÜREL VE TİCARİ BOYUTLARIYLA ARASTA
ÖDEMİŞ BOZDAĞ'DA OSMANLI SARAYLARI
KÖYÜMDE ŞENLİK VAR
HER ÖRGÜT PSİKOLOJİK TACİZCİSİNİ ÜRETİYOR
DEMİRCİ USTASINDAN GERİ DÖNÜŞÜME KATKI
THY PERSONELİNİN İNTİHARI
MUĞLA ANADOLU MEKTEBİ YAZAR OKUMALARI
 
+ Çok okunan haberler
MUĞLA YEŞİLAY ŞUBESİ YENİ HİZMET BİNASINA KAVUŞTU

WEB TV Tüm videolar
Deplasmanda plasebo
 
Şeyhim kainata alışamadım
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
 
   
Spor Kent Haberleri Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir