1 Aralık 2023, Cuma Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

Halkımızı adeta kısırlaştırdılar   Adeta bizim vatandaşlarımızı, halkımızı kısırlaştırdılar. Sezaryen ve kürtaj denilen olay budur. Bunları yaparken de adeta cinayet işlediler.

  Bu oyunu bozmamız lazım" dedi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından Rixos Otel’de düzenlenen ’Aile Olmak Projesi’nin tanıtım töreni; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Erdoğan, yaptığı konuşmada, "Biz bu yola çıkarken bir şey söyledik. O da şuydu, muhafazakar ve demokrat kimliğe sahip olarak partimizin hedefinde aile vardı.

  Hedefimizi bunun üzerine bina ettik. Bir milletin aile yapısı çökmüşse o millet çökmüştür ama aile yapısı ne kadar güçlüyse o millet o kadar güçlüdür. Aile kavramı insanlığın tarihiyle eşittir. İnsanlar, bir aile ortamında dünyaya gelmiş ve hayatlarını bu şekilde sürdürmüşlerdir. Kadın ve erkeğin birlikteliği aynı zamanda insan soyunun devamı için de elzemdir. Bunu özellikle bekarlara söylüyorum" şeklinde konuştu.

"ÜÇ DENGİ OLUR, DÖRT BEREKET OLUR"

  Aile kavramının bizim medeniyetimizde çok daha kapsamlı bir anlamı var" diyen Erdoğan, "Bizim kültürümüzde hem anne hem baba tarafından aile büyüklerinin tamamı aile kavramının içindedir. Bunun yanında komşularımızı, arkadaşlarımızı bu halkaya dahil edebiliriz. Diğer taraftan aynı duyguları paylaştığımız insanlar da bizim kardeşlerimiz. Dolayısıyla bunlar da geniş ailemizin bir parçasıdır. Bizler eş ve çocuklarımızdan başlayan tamamı için her türlü fedakarlığı yapan insanlarız. Ailemizin bize bıraktığı miras budur. Bizim sonraki nesillere öğreteceğimiz miras da bu olmalıdır. Aile bağlarımızın güçlülülüğü, samimiyeti ve devamlılığı sayesinde biz yüzlerce yıldır maruz kaldığımız tüm tehditleri bertaraf ettik. Israrla bizi güçlü kılan şeyin, genç ve dinamik nüfuslar olduğunu unutmamalıyız. Ekonomideki başarının sırrı insandır, diğer bütün her şey insanın türevidir. Sermaye, tüketim, yatırım insanın türevidir. İnsan varsa bunların hepsi var, yoksa bunların hiçbiri yok. Onun için Beypazarlı amcayı unutmuyoruz. Bir olur garip olur, iki olur rakip olur, üç olur dengi olur, dört olur bereket olur, gerisi Allah Kerim diyeceğiz ve yola devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

KADINLARA SESLENDİ

  Başbakan Erdoğan, konuşmasında şunları kaydetti: "Bu ülkede yıllarca doğum kontrolü mekanizmalarını çalıştılar. Adeta bizim vatandaşlarımızı, halkımızı kısırlaştırdılar. Bununla ilgili tıbbi müdahalelere varıncaya kadar. Sezaryen denilen olay budur. Kürtaj denilen olay budur. Bunları yaparken de adeta cinayet işlediler. Adeta aldattılar. Ölüyorsun seni ölümden kurtaracağız’ dediler. Halbuki dert başkaydı. Dert hem fazla para kazanmak hem de maalesef öyle kampanyalar başlattılar ki ’sezaryenla ikiden fazla yapamazsın’ dediler. İnandırdılar ve birçok aileler buna inanmak zorunda kaldılar. ’Eğer sezaryen olmazsam ne olur’ dediler. İşin aslı bu muydu, değildi. Dert bu milletin nüfusu azalsın ve bu millet milletler yarışında geri kalsındı. Bu oyunu bozuyoruz. Bozmamız lazım, onun için ailelere bu ülkede çok büyük iş düşüyor.

  Özellikle annelere kadınımıza sesleniyorum. Bu oyunu birinci derecede bozacak olan sizsiniz. Burada tavrınızı koymak durumundasınız." Annelere seslenen Erdoğan, "Bir Türk kadını, annesi olarak bunu birinci derecede bozacak olan sizsiniz, ikinci derecede de babalara sesleniyorum. Sizler eşlerinizle dayanışma içinde bunu çözmek durumundasınız. Bizim, demokratik haklar, temel hak ve özgürlükler konusunda hiçbir sıkıntımız yok. İcraatlarımızla da buna şüphe vermeyecek şeklide ortaya koyduğumuza inanıyorum.

  Milletimizin kadim değerlerini hedef alan saldırıların, demokrasiyle insan haklarıyla hiçbir ilgisi yoktur" dedi. Bu projeyle, inşaattan, turizme, tekstilden ulaşıma kadar önceliğin ailenin hassasiyetlerinin olacağını belirten Erdoğan, STK’larla, yerel yönetimlerle işbirliği içinde her alanda aile odaklı bir yaklaşımın geliştirilerek hayata geçirileceğini ifade etti. Programda, Başbakan Erdoğan’a sürpriz yapılarak aile ağacı oluşturuldu. Erdoğan, ağaçtaki eksik olan fotoğrafı yerine koydu.

18 Haziran 2013
Yazdır   |   Paylaş
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ MUĞLA TEMSİLCİLİĞİ'NDEN İSRAİL' E SERT UYARI
78 YILDIR KANAYAN YARA: BORALTAN
NEFRET ÜRETMENİN MANTIĞI DEĞİŞMİYOR
İLK KURŞUN MUAMMASI
İLHAN İŞMAN ADAY ADAYI OLDU
GEMİNİZİ BATIRDIK ÖZÜR DİLERİZ
HALAÇOĞLU SESSİZLİĞİNİ BOZDU
ERMENİ SOYKIRIMI EMPERYALİST BİR YALANDIR
MANİSA DGYD 'NİN KONUĞU ÖNALAN
Bu nasıl adalet?
Her türlü şiddete hayır!
EYT'de son durum ne
Mülteci çocuklar için deklarasyon
Kaya: Kocaoğlu aymazlık içinde
Kocaoğlu'ndan ilçe belediyesine tepki
Katar'a ablukayı İzmir ile kırdık
Dostları olan zengindir
Demokrasi tek yol
15 Temmuz şehitlerinin isimleri gökyüzünde
15 Temmuz'u Batı'ya anlatıyoruz
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Deplasmanda plasebo
 
Şeyhim kainata alışamadım
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
Spor Toto Süper Lig 2022-2023 Sezonu Şampiyonu Kim Olur?
 
   
Spor Kent Haberleri Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir