13 Haziran 2024, Perşembe Web TV Foto Galeri Sosyal Medya Mobil Uygulamalar Arşiv
 
 

İmralı canisini tatmin etmek için çırpınıyorMHP'nin Bursa'da 'Kuruluş' ve İzmir'de 'Bayrak' mitinglerinin ardından bugün de Adana'da 'Vatan' mitingi yaptığı. Adana'nın güneşinde 38 dereceyi bulan sıcağına rağmen Uğur Mumcu Meydanı'nı dolduran yaklaşık 80 bin kişiye hitap eden Bahçeli, Başbakan Erdoğan'a sert eleştirilerde bulundu.

Çözüm sürecine karşı Bursa ve İzmir'in ardından Adana'da düzenledikleri açık hava mitinglerini çekemeyenlerin hasetlikle çatladığını belirten Bahçeli, "Sizlere soruyorum, gür ve güçlü sesinizi her tarafa ulaşmasını istiyorum. Aziz vatanımızı parsellemeye ve ihale ile satışa çıkartma hazırlığı içinde olan çapulculara sessiz kalacak mısınız? Şehit yadigarı bu kutsal toprakların ona buna peşkeş çekilmesine rıza gösterecek misiniz? Vatanın parçalanması için İmralı açık artırımında ellerini ovuşturan kalleşlere tamam diyecek misiniz?" diye sordu.

Tüm sorularına meydandan 'hayır' yanıtını alan Bahçeli, "İşte Adana buradadır. Bu kadar net ve fikri bellidir" diye konuştu. Konuşmasında, Türk vatanının bağışla alınmadığını ve kimseye bağışlanamayacağını vurgulayan Bahçeli sözlerini şöyle sürdürdü:

"Biz kutlu vatanı hibe almadık, hibe edilmesine izin vermeyeceğiz. 3-5 densiz istiyor diye 3-5 hain öneriyor diye, ABD buyuruyor, Başbakan umuyor, İmralı canisi dayatıyor diye şartlar böyle gerektiriyor bahaneleriyle Türk vatanından vazgeçmeyiz. Bölünmesine ve elden çıkartılmasına tahammül etmeyeceğiz. Vatan alın yazımızdır, pazarlığı olmayacaktır. Vatan şerefimizdir, şerefsizlere bırakılmayacaktır. Vatan çatımızdır miğferimiz, kubbemizdir, varlığımızdır, hayat alanımızdır. Yağma ve talanı sizler olduğu sürece söz konusu olmayacaktır. Bu aziz vatanı namertlere, nankörlere çiğnetmeme konusunda yeminliyiz, tavizsiziz ve imanlıyız.

Sayın Başbakan, Türkiye'yi parçalatmayacaksın, Türkiye'yi yıkamayacaksın, geleceğimizi karartmayacaksın. Ne yaparsan yap ne tuzak kurarsan kur, vatanımızın bağrını delemeyeceksiniz. Vatan bölünmez, ayrılmaz, ufalanmaz, küçültülmez bir bütündür. Bilinsin ki biz bu bütünlüğü korumak için gerekirse yardan, serden ve candan vazgeçmeye gönül rahatlığıyla varız, hazırız ve razıyız. Vatan dünden devraldığımız, yarınlara bırakacağımız, içinde doğup içinde yaşayıp içinde gömüleceğimiz mukaddes yuvadır. Miras aldığımız bu emaneti gelecek kuşaklara teslim etmek namus borcumuzdur. Vatan topraktır, millettir, bayraktır, çünkü vatan birlik beraberlik sadakat ve vefadır. Türk vatanı onun bunun elinde oyuncak olacak rastgele karalamalar yapılacak kadar sokakta bulunmuş değildir. Aziz ecdadımızın emanetlerine yüz çevirenlere sabır ve hoşgörümüz yoktur. Bu toprakları kanlarıyla canları ve fedakarlıkları vatanlaştıran kahraman ceddimizi hürmetle anıyoruz. Bu toprakları bizlere vatan yaparak emanet eden kutlu ceddimizin ve aziz şehitlerimizin ruhları ve duaları bugün bu meydanda bizimledir. Rahat uyusunlar Türk vatanı milliyetçiler, vatansever yürekler olduğu sürece güvendedir."

AKP YÖNETİMİNDE TÜRKİYE TEL TEL DÖKÜLÜYOR

Konuşmasının devamında Başbakan Erdoğan'ın da eleştiren Bahçeli sözlerini şöyle sürdürdü:

"AKP yönetiminde Türkiye tel tel dökülmektedir. Siyaseten ekonomiye sanattan spora kadar her alanda başarısız bir iktidar tablosu görülmektedir. AKP ile rahatımız kaçmış refahımız azalmıştır. Ekonomik durumumuz içler acısıdır. Vergiler acımasızdır, zamlar şiddetli ve fiyatlar cep yakmaktadır. İşsizlik Adana'yı kasıp kavurmuştur, borçlar birikip dağ gibi yükselmiştir. Yoksulluk ve hayat pahalılığı dayanılmaz noktalara gelmiştir. Başbakan'ın büyüdük zenginleştik hikayeleri karın doyurmamıştır. Her şeyi satıp yemiş, içmiş, gezmiş, tozmuş,sizlerin sıkıntılarına deva olmamıştır. Başbakan'ın arttığını iddia ettiği gelir kimlerdedir. Siz zenginleşmediğinize göre zenginleşen kim ya da kimlerdir? Talih kuşu kimlerin başına konmuştur? Çalışan siz, eken siz satan siz, üreten siz ama yoksullaşan ve perişan yine sizsiniz. Bu işte bir terslik vardır. Bu işte bir bit yeniği görülmektedir."

Ak Parti döneminin yakında sona ereceğini de ileri süren Bahçeli şöyle dedi: "Aziz milletimiz felaketlerin ve fenalıkların içine çekilmiştir. Bin yıllık kardeşliğimiz ezilmeye mahkum kalmıştır. Türk milletinin birliği bütünlüğü, vatanın tekliği devamlı saldırı ve suikastlara uğramıştır. Türk olmak suç; hainlik ve bölücülük gözde meslek haline gelmiştir. Küresel ayak oyunlarının bir tasarımı olan AKP zihniyeti Türkiye'yi rehin almış, dört yanını fitne zihniyeti sarmıştır. Bölücülüğün dikiz aynasından baka baka görüş açısını sıfırlayan bu zihniyet, her türlü engele takılmıştır. Sayın Erdoğan boyundan büyük lafları peş peşe söyledikçe, milletimiz zora girmiş ve ağır sıkıntılara katlanmak zorunda kalmıştır. Sayın Erdoğan'ın söz ve icraatlar arasındaki makas açıldıkça Türkiye gerilemiş Türk milleti dara düşmüştür. Korkular artmış karamsarlık hali güçlenmiştir. İçinden geçtiğimiz süreç bir devlet ve hükümet sorunu ortaya çıkartmıştır. Türk milleti hüsran içinde hüsran yaşamaya mecbur bırakılmıştır." Devlet Bahçeli, Türkiye'nin bugünkü halinden halkın memnun olmadığı görüşünü savunurken, "Biliyorum içiniz kan ağlıyor. Biliyorum ki hüzünlerini çoğalacaktır. Erdoğan için bunlar önemsiz üzerinde durulması gereken daha önemli meseleleri var" dedi. Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü: "Başbakan Erdoğan, PKK terör örgütünün sorunlarını çözmek için uğraşmaktadır. İmralı canisini doyurmak ve tatmin etmek için çırpınmaktadır. Türkiye'yi parçalamak, Türk milletini bölmek, 36 parçaya dilimlemek için pazarlık yapmaktadır. 63'ler sayesinde halkı ikna etmeye çalışmaktadır. Sözde çözüm ve barış süreci bu kampanyada devreye sokulmuştur. 63 akıl yoksunu, gittikleri her yerde öfke ve kin kusmaktadır. Her ifadeleri akıllara durgunluk vermektedir."

BAHÇELİ'DEN BAŞBAKAN ERDOĞAN'A 'ÇARŞI- PAZAR' YANITI

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Adana mitinginde kendisini çarşıya çıkmaya çağıran Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve 'Çözüm sürecini hayvanlar bile anladı' diyen Akil İnsanlar Heyeti Karadeniz Grubu üyesi ve Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu'ya sert sözlerle yüklendi. Bahçeli, Başbakan Erdoğan'a şu sözlerle yanıt verdi: "Bize çarşı pazar gezmemizi tavsiye eden Başbakan Erdoğan'a Adana'dan diyorum ki, sen Arap şeyhlerine Boğazdaki arsaları, rantiyecilere 2-B arazilerini, Yahudi işadamlarına kaynaklarımızı peşkeş çekerken, biz zaten pazardaydık, zaten çarşılardaki infiale kafa yoruyorduk. Şayet varsa cesaretin gel de Çukurova'nın halini gör, gel de sefaletin boyutlarını anla. Gel de fakir fukara ettiğin milyonların vebaline katlan. Bu kafa yapısı, devletin neyi var neyi yoksa çarçur etmiş ve elden çıkarmış, yandaşlara, hımbıllara, tembellere, kolaycılara ulufe gibi dağıtmış, vurgun malı gibi bölüştürmüştür. Ama bunların hesabı sorulacak, kimsenin yanına kar bırakılmayacaktır. MHP iktidarında, bu dönemde yapılan tüm ihaleler, tüm anlaşmalar, tüm sözleşmeler ve tüm taahhütler mutlaka mercek altına alınacak, yolsuzluklar teker teker deşifre edilecektir. Sizlerin nafakanıza, el emeğinize, alın terinize göz koyanların burnundan getirmek şahsım için bir şeref meselesi olacaktır."

HAYVANAT BAHÇESİ ÖNERİSİ

Çözüm sürecini eleştiren ve Akil İnsanlar Heyeti'ne tepki gösteren Devlet Bahçeli, şunları kaydetti: "Bu 63 akıl yoksunu gittikleri her yerde öfke ve kin kusmaktadır. Hele birisinin 'Çözüm sürecini hayvanlar bile anlamış, ama bazı insanlar anlamıyor' sözleri aslında bir nebze de olsa doğrudur. Çünkü insan olan sözde çözüm sürecini zaten anlayamayacak ve kabullenmeyecektir. 63'lüklerin, çözüm sürecini sürdürebilmek için gittikleri yerlerde hayvanat bahçelerini ziyaret etmeleri ve buralarda fikir-alışverişinde bulunmaları ihanet süreci için renkli sonuçlar verecektir."

25 Mayıs 2013
Yazdır   |   Paylaş
 
Bu yazı için yapılan yorumlar ( 0 ) + Yorum Yaz

Yorum bulunamadı !..

 
facebook.com/HaberEgeli
 
Diğer Haberler
TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ MUĞLA TEMSİLCİLİĞİ'NDEN İSRAİL' E SERT UYARI
78 YILDIR KANAYAN YARA: BORALTAN
NEFRET ÜRETMENİN MANTIĞI DEĞİŞMİYOR
İLK KURŞUN MUAMMASI
İLHAN İŞMAN ADAY ADAYI OLDU
GEMİNİZİ BATIRDIK ÖZÜR DİLERİZ
HALAÇOĞLU SESSİZLİĞİNİ BOZDU
ERMENİ SOYKIRIMI EMPERYALİST BİR YALANDIR
MANİSA DGYD 'NİN KONUĞU ÖNALAN
Bu nasıl adalet?
Her türlü şiddete hayır!
EYT'de son durum ne
Mülteci çocuklar için deklarasyon
Kaya: Kocaoğlu aymazlık içinde
Kocaoğlu'ndan ilçe belediyesine tepki
Katar'a ablukayı İzmir ile kırdık
Dostları olan zengindir
Demokrasi tek yol
15 Temmuz şehitlerinin isimleri gökyüzünde
15 Temmuz'u Batı'ya anlatıyoruz
 
+ Çok okunan haberler

WEB TV Tüm videolar
Deplasmanda plasebo
 
Şeyhim kainata alışamadım
 
 
FOTO GALERİ Tüm galeriler
 
 
 
? Anket
Spor Toto Süper Lig 2022-2023 Sezonu Şampiyonu Kim Olur?
 
   
Spor Kent Haberleri Politika Ekonomi Yazarlar Sağlık Eğitim Asayiş Kültür Sanat Yaşam Dünya Magazin
facebook.com/haberegeli twitter.com/haberegeli Google+   Anasayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Künye
Sitene Ekle
İletişim

© Copyrigth 2013 haberegeli.com tüm hakları saklıdır
  Sitemiz abonesidir