Kuyt ve Hamit'in ''alkış'' yorumu

Galatasaraylı Hamit Altıntop ile Fenerbahçe’nin futbolcusu Kuyt, şampiyonun derbi maçta alkışlanması konusunda değerlendirmelerde bulundu.

Yıldız oyuncular, Metro Enerji Testi 2 kapanış etkinliğine katıldı ve dünyanın çikolata ile çalışan ilk motosikleti Metrosiklet’i test etti.

Hamit Altıntop, şampiyon olarak bu sezonki hedeflerine ulaştıklarını söyledi. Basın mensuplarının hafta sonu oynanacak derbide şampiyonun alkışlanmasının sorulması üzerine Altıntop, “Alkışlayıp alkışlamama mevzusu herkesin kendisine bağlı. Şampiyon olduktan sonra kimileri bizi aradı kimileri mesaj attı. Tabi ki bu alkışlama olayı başka ülkelerde olabilir. Ancak derbi maçın Fair-play içinde geçmesini istiyorum” diye cevap verdi. Basın mensuplarının Galatasaray’daki ilk sezonunda şampiyon olduğunun hatırlatılması üzerine Altıntop, hedeflerine ulaştıklarını ve bugünden daha iyisi olmalı gerektiğini söyledi.

“FENERBAHÇE MAÇINA O KADAR ÖNEM VERİYORUZ Kİ ”

Basın mensuplarının pazar günü oynanacak Fenerbahçe-Galatasaray maçı hakkındaki sorularına ise Altıntop, “Biz geçen hafta şampiyonluğumuzu garantilesek de sonuçta pazar günü Fenerbahçe ile bir derbi maçı oynayacağız. İki takım arasındaki maçlarda birisi şampiyon olsa diğeri kümeden düşse de sonuçta o maç derbidir. Zaten Fenerbahçe maçına o kadar önem veriyoruz ki hocamız sadece bir gün izin verdi. Biz tüm ciddiyetimizle derbi maça hazırlanıyoruz. Onlara da yarın akşam oynayacakları kupa maçında başarılar diliyorum” dedi.

DIRK KUYT: “EN ÇOK ÜZÜLDÜĞÜM FİNALE ÇIKAMAMAK”

Fenerbahçe’nin Hollandalı yıldızı Dirk Kuyt ise, Benfica ile oynanan UEFA Avrupa Ligi yarı final maçında yaşadığı sakatlıktan dolayı iki gündür uyuyamadığını vurgulayarak, “Aslında sakatlığım var ama benim en çok üzüldüğüm olay finale çıkamamak oldu. Ancak yinede UEFA Avrupa Ligi’nde yarı final oynadığımız için Fenerbahçe camiasının gurur duyması gerekiyor. Çıtayı daha da yukarıya taşımamız gerekiyor. Önümüzdeki yıllarda çıtayı daha da yükselteceğiz” diye konuştu.

Pazar günü oynanacak Fenerbahçe-Galatasaray maçı hakkındaki sorulara tecrübeli futbolcu, “Kendi sahamızda çok önemli bir maç bizi bekliyor. Galatasaray şampiyon olarak derbiye gelecek. Derbiler her takım için önemlidir. Galatasaray derbisini kazanmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Basın mensuplarının alkış konusunu sorması üzerine ise Kuyt, “Bence bu konu futbolcular dışında çok konuşuluyor. Zaten birçok futbolcu arkadaşımdan tebrik aldılar. İngiltere’deki futbol kültüründe şampiyon olan takım alkışlanıyor onların kültüründe var. Türkiye’de büyük bir futbol kültürü var. Ancak diğer ülkelerde olanların aynısını yapmanın duygusunu anlayamıyorum” diye konuştu.

GÖKHAN SÜZEN

Beşiktaşlı Gökhan Süzen ise Şampiyonlar Ligi’ne kalabilmek için son maça kadar iddialarını sürdüreceklerini söyledi. Hafta sonu oynanacak Gençlerbirliği maçı hakkında konuşan Gökhan Süzen, “Bu maç bizim için çok önemli maç İnönü Stadı’ndaki son maçımız olacak. Bu maçla İnönü’ye veda edeceğiz. Bir taraftan da Şampiyonlar Ligi’ne katılabilmek için bu maçı kazanıp diğer maçların sonuçlarını takip edeceğiz. Şampiyonlar Ligi’ni sonuna kadar kovalayacağız” dedi.