Nizamettin Bedir Anıldı

Akciğer kanseri nedeniyle geçen yıl aramızdan ayrılan İzmir Gazeteciler Cemiyeti üyesi, Narlıdere Belediyesinin eski Basın Danışmanı Nizamettin Bedir, ölümünün birinci yılında ailesi, meslektaşları ve dostları tarafından Narlıdere’deki mezarı başında anıldı.

Anma törenine Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Başkanı Atila Sertel, Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) İzmir Şubesi Başkanı Halil Hüner, 68’liler Platformu Başkanı Okan Yüksel, İGC Yönetim Kurulu üyesi Nezih Bilger, Cemiyet üyeleri, eşi Nuran Bedir, kızı Gizem Bedir ve çok sayıda dostu katıldı.

Nizamettin Bedir için gerçekleştirilen anma etkinliğinde konuşan Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, 1999 yılında tanıştıkları Nizamettin Bedir’le ölümüne kadar hiç ayrılmadıklarını belirterek, “İyi bir gazeteci, iyi bir dost, iyi bir arkadaştı. Adı Narlıdere’de daima yaşayacak, onu hiç unutmayacağız” dedi. Adı yaşayacak Törende söz alan TGF Genel Başkanı ve İGC Başkanı Atila Sertel de Nizamettin Bedir’in çok iyi bir gazeteci olduğuna vurgu yaparak, “Az yaşadı ama çok güzel yaşadı. Ardında güzel dostluklar bıraktı. Onun ismini Narlıdere’de parka veren Sayın Abdül Batur’a bir kez daha teşekkür ediyorum” diye konuştu.

TGS İzmir Şubesi Başkanı Halil Hüner de Nizamettin Bedir’in yaşamı boyunca sendikalaşmayı ve örgütlenmeyi savunduğunu belirterek, onu her zaman güzelliklerle anacaklarını söyledi. Nizamettin Bedir’in kabri başında gerçekleştirilen anma töreninin ardından ikinci bir tören de adının verildiği parkta gerçekleştirildi. Nizamettin Bedir Parkı’nda toplanan dostları onunla ilgili anılarını paylaştı.