Güneydoğu Isınıyor, Ölenler, Yaralananlar Var!

Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde yol kesen PKK'lılar ve destekleyen gruba polisin müdahalesi sırasında 1 kişi öldü, 1 asker 2 ağır yaralı var.

Şırnak'ta karakol yapımını protesto yürüyüşünün ardından önlem alan polise havai fişek, molotof kokteyli ve taş atan yüzleri kapalı grup, gaz bombası, tazyikli su ile müdahale edilerek dağıtıldı.

Şırnak'ta yapılan karakolları protesto etmek için aralarında BDP'li Şırnak Belediye Başkanı Serhat Kadırhan'ın da bulunduğu yaklaşık 150 kişi, kent merkezinden Oktay Kışlası Mevkii'ne kadar yürüyüş düzenledi. Burada önlem alan polisin yürüyüşe daha fazla izin vermeyeceğini bildirmesi üzerine protestocular basın açıklamasının ardından bir süre oturma eylemi yaptı. Grup daha sonra dağıldı.

###15434###

Gazipaşa Mahallesi Ömer Kabak Meydanı'nda yüzleri kapalı yaklaşık 10 kişilik grup, önlem alan polis ekiplerine havai fişek, molotof kokteyli ve taş attı. Polis de yüzleri kapalı saldırganlara gaz bombası ve tazyikli su ile müdahale etti. Polis ekipleri müdahale sırasında anons yaparak, 'Kimsenin zara görmesinin istemiyoruz, çocuklarınızı alın, cadde üzerinden' dedi. Saldırgan grup ara sokaklara kaçarken, polis kentte aldığı geniş güvenlik önlemlerini sürdürüyor.

LİCE'DE 1 KİŞİ ÖLDÜ

Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde yol kesen PKK'lılar ve destekleyen gruba güvenlik görevlilerinin müdahalesi sırasında silahla vurulan bir kişi askeri helikopterle Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne götürülerek tedaviye alındı. 24 yaşındaki Ramazan Baran, yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Lice'de yaşanan olaylarda 1 asker ile 1 kadının da yaralandığı ve hastanelerde tedavi altına alındığı belirtildi.

 

Bölgede karakol yapımı ve operasyonları gerekçe göstererek Diyarbakır-Bingöl karayolunu Lice İlçesi Fis Ovası Mevkii'nde 24 Mayıs günü hendekler kazarak kapatan PKK'lılara yönelik operasyonlar sürüyor.