Spora evet bağımlılığa hayır

 

Karabağlar Kaymakamlığı’nın “El ele projesi” kapsamında madde bağımlığını önlemeye yönelik farkındalık oluşturma etkinliği, İzmir Büyükşehir Belediyesi Yeşilyurt Tesisleri’nde yapıldı. İzmir Valisi Mustafa Toprak, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Karabağlar Kaymakamı Mehmet Sadık Tunç, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Osman Tatlısu, Altınordu Spor Kulübü Dernek Başkanı ve Altınordu AŞ 2. Başkanı Dr. Salih Mertan ile İzmirspor Kulübü Başkanı Emin İşletir’in katıldığı organizasyonda yüzlerce öğrenci de tribünleri doldurarak, coşkulu bir ortam oluşturdu.  

Vali Toprak, organizasyonu düzenleyen Karabağlar Kaymakamlığı ile projeye destek veren Altınordu ve İzmirspor kulübü yöneticilerine teşekkür ederek, “Madde bağımlılığı son yıllarda gençliğimizi en çok tehdit eden tehlikelerden en önemlisi. Spor, çocuklarımızı bu tehlikeden uzak tutmak için en önemli etken. Bu aşamada bizlerin, yöneticilerin yanı sıra spor kulüplerimize de, sivil toplum kuruluşlarımıza da büyük işler düşüyor. Bu tip projelerle farkındalık yaratıp,  ailelerimizi, çocuklarımızı tehlikelerden el birliğiyle koruyacağız” dedi.

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu ve Karabağlar Kaymakamı Mehmet Sadık Tunç, madde bağımlılığı konusunda yıl boyunca etkinliklerinin süreceğini belirtirken, İzmirspor Başkanı Emin İşletir,  öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada “Sigara gibi kötü alışkanlığı bırakanlara kulüp forması hediye edeceğiz” ifadesini kullandı.

Altınordu Spor Kulübü Derneği Başkanı ve Altınordu FK 2. Başkanı Dr. Salih Mentan ise önceki yıl 162,  geçtiğimiz yıl ise tam 648 kişinin doğrudan veya dolaylı olarak uyuşturucuya bağlı hayatını kaybettiğine dikkat çekerek, “13 yaşında bir çocuğun uyuşturucudan ölmesi, toplumda ne kadar dikkatli olmamız gerektiğinin bir göstergesi.  Altınordu olarak misyonumuzu çocuklarımıza spor yaptırmak, sporu sevdirmek ve onların sportmen bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlamak, içlerinden seçilmiş doğal yetenekli gençlerimizden "İyi Birey, İyi Vatandaş, İyi Futbolcu" niteliklerini benimsemiş olan, "Gerçek Profesyonel Futbolcular" yetiştirmek ve bu hizmetini Altınordu arması ile Milli Takımlarımız öncelikli olmak üzere ülkemiz ve Dünya futboluna sunma olarak belirledik. Bu uğurda spora hizmet veren, çocuğa, gençlere yatırım yapan herkesin yanındayız ve işbirliğine de hazırız“ şeklinde konuştu.

Günün anısına başlama vuruşunu İzmir Valisi Mustafa Toprak’ın yaptığı 30’ar dakikadan iki devre halinde oynanan dostluk maçında İzmirspor ile Altınordu U18 ekipleri karşı karşıya geldi.  Karşılaşmayı  Altınordu 33 ve 58. dakikalarda Rıdvan’ın bulduğu gollerle 2-0 kazandı.