Urla 'sanat' kokuyor

Türk el sanatlarından, seramik sanatçısına, ressamından antikacısına, zanaatkarından özel tasarım dükkanlarına, galeriden cafe ve restoranına kadar geniş bir yelpaze ile sanatseverleri ve sanatı kucaklayan Tarihi Urla sokağı olan “Urla Sanat Sokağı”, 2015 yaz sezonuna sanat dolu bir merhaba dedi.

Urla Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek ve Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar’ın gerçekleştirmiş olduğu sezon açılışında Karahan Kadırman’ın yürekleri huzura erdiren ney dinletisi ve Deejay Team müzik grubunun şarkılarına eşlik eden Urlalılar keyifli bir akşam yaşadılar.

Urla halkı ile bir arada olmanın mutluluğunu yaşayan Kaymakam Murat Sefa Demiryürek ve Başkan Sibel Uyar sanat sokağı esnaflarını tek tek ziyaret ederek hayırlı ve bol kazançlar temennisinde bulundular. Urla Belediyesi ve Urla Sanat Sokağı Yaşatma ve Kalkındırma Derneği işbirliği ile gerçekleşen sanat sokağı faaliyetleri yaz boyunca her hafta cuma ve cumartesi günleri 17:00 ila 24:00 saatleri arasında hız kesmeden devam edecek. Tarih kokan sokak, Urla halkı ve çevre illerden gelen misafirlere yaz sezonu boyunca sanat dolu bir gece yaşatacak. Her hafta farklı sanatsal konsept çalışmalarının gerçekleşeceği sokakta misafirler; sergiler, konserler, tiyatro ve sinema gösterileri, canlı performanslar, workshoplar, söyleşi ve imza günleri eşliğinde eğlenirken sokağa özel eserlerden alışveriş yapabilir, Urla’ya özel lezzetleri tadabilir, sanat atölyelerine katılıp içlerindeki sanatçı ruhunu ortaya çıkartabilir ya da asırlık antikaların içinde tarihte bir gezi yaparak sokağın tadını çıkartabilirler.