Bennu Gerede fuarda....

Başarılı fotoğraf sanatçısı Bennu Gerede, “Bennu Yüz 25” özel sergisiyle 84’üncü İzmir Enternasyonal Fuarı’nda yer alacak. Türkiye için değer oluşturan isimleri kendine özgü tarzıyla fotoğraflayan Bennu Gerede, “Bennu Yüz 25” başlıklı sergisiyle, 28 Ağustos – 6 Eylül 2015 tarihlerinde sanat meraklılarıyla bir araya gelecek.

Bennu Gerede’nin sanat, edebiyat, bilim ve iş dünyasına katkıda bulunan ve iz bırakan isimlerin portrelerini içeren 25 yıllık sanat çalışmasının ürünü olan “Bennu Yüz 25” sergisi Kültürpark İzmir Sanat Merkezi fuayesinde sergilenecek.

Sergisi ile aynı adı taşıyan kitabındaki 125 portre içinden 50 adedinin sergileneceği Bennu Yüz 25 sergisinde; Orhan Pamuk, Türkan Şoray, Semiha Berksoy, Yaşar Kemal, İlhan Berk, Can Yücel, Abidin Dino, Muazzez İlmiye Çığ, Tarkan gibi farklı alanlarda Türkiye için bir değer oluşturan isimlerin portre fotoğrafları yer alacak. İstanbul’da doğan Bennu Gerede, NY Yükseltilmiş ve fotoğraf BFA elde Sanat Parsons School of Design ve Paris’ta okudu. 4 erkek çocuğu olan sanatçı, sanatını yapan muhtaç insanlara ve çocuklara yönelik sosyal farkındalık projelerine yardımcı oluyor.