Karşıyaka'da uzman işçi dönemi

Hizmet kalitesini artırmak için kurum içi eğitim çalışmalarına önem veren Karşıyaka Belediyesi, ‘uzman personel’ eğitimi başlattı. Bu kapsamda; 265 işçiye kendi branşlarında uzmanlık eğitimi verilecek ve iş nitelikleri artırılacak. Çalışanlar sertifika da alacak.

265 PERSONELE EĞİTİM

Karşıyaka Belediyesi ile İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Projeler Dairesi Başkanlığı Kent Koleji Şube Müdürlüğü öncülüğünde yürütülen eğitim çalışmaları; Park ve Bahçeler, Fen İşleri, İnsan Kaynakları ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde çalışan 265 işçiyi kapsayacak. Branşlarına göre üniversiteler, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi Müdürlükleri, meslek liseleri, mesleki eğitim merkezleri ve meslek odaları ile yaptığı protokol üzerinden ücretsiz meslek içi ve meslek edindirme kursları düzenleyen Büyükşehir Kent Koleji Müdürlüğü; Karşıyaka Belediyesi personeline kendi çalışma alanlarına göre uzmanlık eğitimi verecek. Hem iş hem de işçi niteliğinin artırılması sağlanacak.

SERTİFİKA VERİLECEK

Belediye çalışanları, üç ay boyunca, gruplar halinde sürecek eğitimler sonunda Mesleki Yeterlilik Kanunu ve İş Güvenliği Yasası’na uygun olarak bilgi ve becerilerini geliştirerek uzmanlaşacak. Eğitimi bitirenler Milli Eğitim Bakanlığı'ndan onaylı sertifika alacak.

“UZMAN PERSONEL, KALİTELİ HİZMET”

Kurum içi eğitim çalışmalarının önemini vurgulayan Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Halka daha iyi hizmet sunabilmek için personelimizin iş becerisini ve kalitesini artırmak da son derece önemli. Bunun için Büyükşehir Belediyemizle örnek bir çalışmaya imza attık. Artık en kaliteli hizmeti, işinde uzman ve nitelikli çalışanlarımızla halka sunacağız” dedi.