İEÜ'de yeni nesil tıp eğitimi

Türkiye’nin bilimsel gücüne uluslararası eğitim sistemiyle katkıda bulanan İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ), 2017 – 2018 akademik yılına yeni bölüm ve programlarla başlayacak. Yeni akademik yılda İzmir Ekonomi ailesine dahil olan gençler, yeni nesil tıp eğitimi alacak.

İzmir Ekonomi Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne 60 öğrenci kabul edilecek. Türk bilim dünyasına yön verecek gençlerin yetişeceği, Fizik, Matematik, Ekonomi bölümleri ile Çağrı Merkezi Hizmetleri, Emlak ve Emlak Yönetimi, Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği, Bilgisayar Programcılığı (ikinci öğretim) ve Grafik Tasarım (ikinci öğretim) programları, ilk öğrencileriyle bu yıl eğitime başlayacak. İEÜ yetiştireceği gençlerle, fen bilimleri ve tıp alanlarında yeni gelişmelere imza atacak, tasarım gücü kuvvetli, yaratıcı, girişimci, yenilikçi mühendisliği Türkiye’ye armağan edecek.

İEÜ aynı zamanda Meslek Yüksekokulu programlarıyla da iş dünyasının ihtiyacı olan işe hazır elemanların yetişmesini sağlayacak. İEÜ Rektörü Prof. Dr. Can Muğan, 16 yıl önce eğitim hayatına başlayan üniversitenin bilgi üreten gençler yetiştirdiğini belirterek, “Geleceğin mesleklerine yönelik bölüm ve programlar açmaya büyük önem veriyoruz. Bilgi ve teknoloji bir bütündür. Geleceğin bilim dünyasında İzmir Ekonomili bilim insanlarını yetiştirme hedefiyle ilerliyoruz. Eğitim dilimiz İngilizce. Fizik, Ekonomi ve Matematik bölümlerimizde öğrencilerimiz İngilizce eğitim görecek. Yine yeni nesil ve e-öğrenme üzerine kurguladığımız Tıp eğitiminde öğrencilerimiz, hem İngilizce tıp eğitimi görecek hem de hasta odaklı eğitimi ilk yıllardan alacak” dedi.

‘İş dünyasının ihtiyacı mezunlar

İzmir Ekonomi’den’ Eğitim ve araştırma üniversitesi olarak hizmet verdiklerini, başarı grafiğini hep yukarı yükselttiklerini aktaran Prof. Dr. Muğan, iş dünyasının ihtiyaç duyduğu mesleki birikimi yüksek mezunlar yetiştirdiklerini de söyledi. Prof. Dr. Muğan, bu yıl Çağrı Merkezi Hizmetleri, Emlak ve Emlak Yönetimi, Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği, Bilgisayar Programcılığı (ikinci öğretim) ve Grafik Tasarım (ikinci öğretim) programları ilk kez öğrenci alacaklarını kaydetti.

İş dünyasının ihtiyaçlarına yanıt olacak programlarda eğitim verdiklerini ifade eden Prof. Dr. Muğan, meslek seçiminin kişinin hayatını etkilediğini belirterek, “Sevdiğiniz işi yapmak, kendinize ve ülkenize katkı sağlamaktır. Bilgisayar çağının gençlerini yetiştiriyoruz. Fen bilimleri, sosyal bilimler ve tıp alanındaki gelişmeleri bizim gençlerimizin yönlendirmesini istiyoruz. Türkiye’nin bilimsel gücünü ortaya koyacağız. Geleceğimizi bilim üzerine inşa ediyoruz” diye konuştu.