Bu Göztepe iş yapar

Süper Lig'de sezona 2-2'lik Fenerbahçe beraberliği ile başlayan Göztepe, güçlü rakibi karşısında sergilediği futbolla ligin iyi ekiplerinden birisi olacağının sinyalini verdi.

 

Golleri atan Ande Castro ve Oscar Scarione, sergiledikleri oyunla ve hırslarıyla da takıma büyük katkı sağlayacaklarını ortaya koydu.

Kaleci Beto'nun yanı sıra Sabri, Peybernes, Kadu, Ghilas, Gouffran ve Rotman da yeni takımlarına kısa sürede uyum sağlamış göründü.

Takımının oyunundan memnun olduğunu ancak seyircisiz maçtan tat alamadığını dile getiren Kulüp Başkanı Mehmet Sepil, "Galibiyeti biz kaçırdık. Oyuncularım harika bir performans ortaya koydu. Çok yeni bir takımız. On birimizden 9 isim yeni transfer.Fakat herkes uyum içinde, disiplinden kopmadan mücadele etti. Gelecek adına çok umutluyum. Herkesi kutluyorum" dedi.

Teknik Direktör Tamer Tuna da sezona güzel bir başlangıç yaptıklarını söyledi. Çok zorlu bir hazırlık süreci geçirdiklerini anlatan Tamer Tuna, "Fenerbahçe karşısında inancımızı sahaya yansıttık. Yıllar sonra yükseldiğimiz Süper Lig'e Fenerbahçe maçıyla başlayıp puan alabilmek bizim için çok önemli. Bu skor, takımın öz güvenini ve moralini oldukça yükseltecek. Tek eksiğimiz taraftarımızdı. Onlarsız mücadele etmek bizim için çok zor. Bir sonraki iç saha maçımızda Trabzonspor'la karşılaşacağız ve o müsabakada da maalesef seyircimiz olmayacak. Artık bu tür olayların son bulmasını istiyorum. Bizim en büyük itici gücümüz Göztepe'nin muhteşem taraftarı" diye konuştu.

TRAORE GELİYOR

Basel'den Adama Traore ile anlaştıklarını duyuran Tuna, "Transferin artık sonuna geliyoruz. Bazı mevkilere 1 ya da 2 oyuncu getirebiliriz. Kaliteli bir ekip oluşturduk" açıklamasını yaptı.

SABRİ SARIOĞLU: GÖZTEPE'YE YAKIŞTI

Sabri Sarıoğlu ise "Öncelikle yeni sezon hepimize hayırlı olsun. Çok yeni bir takımız, ben de dahil bir çok yeni arkadaşımız takıma dahil oldu. Karakter seviyesi çok yüksek bir ekip olduk bunu da bugün sahada gösterdik. Oyun disiplininden kopmadan iyi bir performans gösterdiğimizi düşünüyorum. 14 yıl sonra Süper Lig'deki ilk maçına çıkan Büyük Göztepe camiasına yakışır şekilde oynadık. Taraftarımıza yaptıkları uğurlamadan ötürü teşekkür ediyorum, onlarla kavuşmamızın ardından daha da coşkulu bir Göztepe olacak sahada" şeklinde konuştu.