Özel Ege'nin başarı geleneği

Özel Ege Lisesinin 26. dönem mezunları kitlesel ve sürdürülebilir başarının güzel bir örneğini daha ortaya koydu. 2016-2017 yılında mezun olan 52 öğrencinin %94’ü üniversiteye yerleşti. Öğrencilerin %35’i mühendislik, %27’si tıp, %8’i hukuk, %8’i sağlık bilimleri (diş hekimliği-eczacılık) fakültelerini tercih etti. Üniversite tercihi yapmayan veya yerleşemeyen Özel Ege mezunları da birçok devlet üniversitesine ve vakıf üniversitesinin burslu bölümlerine yerleşmeye yeterli puanlar aldı.

Bu üniversiteler arasında Boğaziçi Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, İ. D. Bilkent Üniversitesi, İTÜ, Koç Üniversitesi, ODTÜ, Sabancı Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi gibi kurumlar yer aldı.

Okul öncesinden ve birinci sınıftan gelen veya ara sınıflarda Özel Ege Ailesine katılan 52 öğrenciyi geleceğe umutla uğurladıklarını belirten Lise Müdürü Aylin Musluoğlu, şöyle dedi:

“26. dönem mezunlarımızla geçirdiğimiz yıllar boyunca onların yurt dışı işbirliklerine, ulusal ve uluslararası bilim olimpiyatları ve proje yarışmalarına, sanat, kültür ve sportif çalışmalarına ve başarılarına heyecanla eşlik ettik. Mezunlarımızın üniversite eğitimlerinin ardından geçiş yapacakları meslek hayatlarında insan yaşamını kolaylaştıracak dokunuşlara imza atmaları ise en büyük arzumuz.”

Lise Müdürü Musluoğlu, Özel Ege Lisesi olarak “dünyanın her yerinde rahatlıkla yaşayabilecek, geleceğin güvenilir liderlerini yetiştirme” hedeflerine emin adımlarla yürürken okulların öğrencilerini ulusal sınavlara hazırlamaktan daha önemli görevleri olduğunu bildiklerini vurguladı.

Musluoğlu, “Ülkemizin ve insanlığın gerçek gündemi ve büyük problemleri üzerinde düşünen, yarının sorumlu yurttaşları olarak hayata hazırladığımız çocuklarımızın siyasette, kamu yönetiminde, iş dünyasında, medyada, akademik dünyada, sivil toplumda ve fikir dünyasında kanaat önderleri olacaklarına inanıyoruz. Bir bilim ve liderlik okulu olan Özel Ege Lisesinde yetişen gençlerimize gelecek yaşamlarında başarılar diliyoruz” diye konuştu.