Nazilli Tarım Fuarı ziyaretçi rekoru kırıyor

Exponaz Agro Nazilli Tarım Fuarı, henüz ikinci gününde ziyaretçi rekoru kırdı. İlk iki gün içinde fuarı 10 binlerce kişi ziyaret ederken, fuara katılan firmalar ise satışlardan oldukça memnun olduklarını ifade etti.

      Aydın, Nazilli’de bulunan Eşref Özel Çok Amaçlı Kapalı Alanı’nda, Elit Fuarcılık Hizmetleri tarafından düzenlenen Exponaz Agro Nazilli Tarım Fuarı, önceki gün yapılan resmi tören ile başladı. Hem Aydın-Nazilli hem de çevre il ve ilçelerden oldukça yoğun ilgi gören fuar, henüz ikinci gününde ziyaretçi rekoru kırmayı da başardı. İlk iki gün içinde fuarı 10 binlerce kişi ziyaret ederken, fuara katılan firmalar ise gördükleri ilgiden ve satışlardan oldukça memnun kaldıklarını ifade etti.

DOĞRU YER NAZİLLİ

Fuarı düzenleyen Elit Fuarcılık Hizmetleri Yönetim Kurulu Başkanı Kudret Çiçekçi, yaptığı açıklamada Nazilli’de bir tarım fuarı yapmakla çok doğru bir karar verdiklerini söyleyerek, “Biz en başından beridir bir tarım fuarı yapılacaksa, bunun en doğru yer olan, Nazilli’de yapılması gerektiğini söylemiştik. Her defasında dile getirdik şimdi de söylüyorum, Nazilli bir tarım kenti.

Önceki gün açılışımızda konuşan Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın da ifade ettiği gibi burası tarımın ana vatanı. Dünya üzerindeki en güzel incirin, en güzel kestanenin ve en güzel zeytinin üretildiği yer. Nazilli’de nüfusun %80’i tarım ve tarıma dayalı sanayiden geçimini sağlıyor. Buradaki topraklar dünya üzerinde eşine az rastlanabilecek cinsten verimliliği barındırıyor. İşte tüm bu etkenler göz önüne alındığında Nazilli’de bir tarım fuarı yapmak büyük bir önem arz ediyordu. Nitekim biz Elit Fuarcılık olarak, Nazilli Belediyesi ve Nazilli Ziraat Odası’nın büyük desteği bu organizasyonu gerçekleştirdik ve fuarımıza gösterilen ilgiye de bakılınca ne kadar doğru bir işe imza attığımızı görmüş bulunduk”dedi. “Hem firmaların hem de ziyaretçinin yüzü gülüyor”

Çiçekçi, Tarım Fuarı’nı ilk iki gün içinde 10 binlerce kişinin ziyaret ettiğini de belirterek, “Fuarımıza sadece Aydın ve Nazilli’den değil, çevre il ve ilçelerden de oldukça yoğun bir ilgi olduğunu söylememiz gerekiyor. İzmir’den, Manisa’dan, Muğla’dan çiftçilerimiz, üreticilerimiz otobüslerle fuarımızı ziyaret etmek için geliyor. Burada hem firmalarımız hem de üreticilerimizin yüzü gülüyor. Tabii bu da bizleri oldukça memnun ediyor” diye konuştu.

HESAPLI ALIŞ VERİŞ

Fuara katılan firmalar ise ilk iki gün içinde oldukça önemli satışlar yaptıklarını ifade ederek, Tarım Fuarı’nın hem kent hem de kendileri açısından oldukça verimli geçtiğini, fuarı ziyaret edecek olan vatandaşların buradaki indirim ve avantajlı fiyatlardan yararlanabileceğini belirttiler. Exponaz Agro Nazilli Tarım Fuarı, Eşref Özel Çok Amaçlı Kapalı Alanı’nda, Pazar gününe kadar saat 09.00 ila 19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.