Altınordu ülkenin tanıtım elçisi

MİLLİ Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, geçen hafta Ankara’da ağırladığı Altınordu Kulübü’ne iade-i ziyaret yaptı. Torbalı’daki Metin Oktay Yerleşkesi’nde gerçekleşen ziyarete İzmir Milletvekili Alpay Özalan, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Torbalı Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez ve İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi de katıldı. Başkan Seyit Mehmet Özkan tarafından özel olarak ağırlanan Bakan Selçuk, Altınordu Futbol Akademisi’nde (ALFA) eğitimlerini sürdüren gençler, idari ve teknik kadro ile tanıştı.

Yemekhane ve lojmanda incelemelerde bulunan, sık sık bilgiler alan Bakan Selçuk’a organizasyon ile ilgili detaylı sunum yapıldı. İcra Kurulu Başkanı Barış Orhunbilge, yönetim kurulu üyeleri Ali Ergöçmez ve Hüseyin Eroğlu’nun da bulunduğu ziyarette Bakan Selçuk, oyuncularla bol bol sohbet etti.

U18 takımından Alperen Selvi ve Emircan Sarı’dan bilgiler alan Bakan Selçuk, “Altınordu Futbol Akademisi’ni tavsiye eder misiniz?”, “Benden istekleriniz nelerdir?” şeklinde sorular sordu. İki oyuncu da Altınordu Futbol Akademisi’nin gençler için ne kadar önemli bir fırsat olduğu konusunda görüş belirttiler. Diğer yandan Bakan Selçuk, gençlere hitaben yaptığı konuşmada “Hedefinizin Avrupa’nın üst düzey ligleri olduğunu görüyorum. Bu çok güzel. Sizler ülkemizin tanıtım elçileri olacaksınız. Bununla gurur duymalısınız” dedi. Başkan Özkan, ziyaretin onunda Bakan Selçuk’a üzerinde milli olan futbolcularımızın imzaladığı ay-yıldızlı forma hediye etti.