MUĞLA ŞAMPİYONLARI MİLAS'TAN

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okul Sporları müsabakalarının Genç A Basketbol dalında 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Şampiyonu Milas Özel Özge Anadolu Lisesi oldu.

17 Aralıkta Muğla Menteşe’de başlayan ve gruplarından çıkan 8 takımın iki grup halinde karşılaştıkları müsabakaların sonunda Menteşe Gazi Anadolu Lisesi ile Milas Özel Özge Anadolu Lisesi finale yükseldiler.

24 Aralıkta Menteşe Atatürk Spor Salonunda oynanan final müsabakasını Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kömürcü, Spor Şube Müdürü Serkan Paçalı ve Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal ve iki takımın yönetici ve çok sayıda taraftarları izledi.

Özellikle son dakikaları bir hayli gergin ve heyecanlı geçen müsabakanın sonunda rakibini 76-60 gibi bir skorla mağlup eden Milas Özel Özge Anadolu Lisesi kupasını İl Müdürü Ömer İlman’ ın elinden aldı. Muğla Gazi Anadolu Lisesi’ nin ikinci olduğu turnuvada, 3.’ lüğü Bodrum Anadolu Lisesi, 4.’ lüğü ise Fethiye Belediye Fen Lisesi aldılar. Dört gün önce de yine Okul Sporlarında Genç A Voleybol Erkekler Takımı ile "Muğla Şampiyonu" olan Özel Özge Anadolu Lisesi’nin voleybol sonrası basketbolda da ikinci kez şampiyonluk kupasını Milas’a getirmesi ve Muğla’ yı şampiyon olarak bölgede temsil edecek olması Milas kamuoyunda sevinçle karşılandı.