ARKAS'TA 8. KUPA MÜZEDE

Voleybolda ülkemize ve İzmir’e ilkleri yaştan Arkas Spor, tarihindeki 8. kupayı da müzesine getirdi. Arkas Spor ekibi düzenlenen törenle, şampiyonluk kupasını Arkas Spor Başkanı Lucien Arkas ve Arkas Spor Asbaşkanı Bernard Arkas’a takdim etti.

Sivas’taki AXA Sigorta Kupa Voley’de önce Ziraat Bankkart’ı ardından finalde Galatasaray HDI Sigorta’yı mağlup ederek şampiyonluğa ulaşan Arkas Spor, İzmir’e 3. kez bu kupayı getirmenin mutluluğunu yaşarken tarihinin 8. şampiyonluğunu elde etti.

Daha önce 2006, 2007, 2013 ve 2015 yıllarında 4 kez lig şampiyonluğuna ulaşan mavi-beyazlı ekip 2009 yılında Avrupa Erkekler Challenge Kupası’nı kazanarak voleybolda Avrupa Şampiyonu olan ilk erkek Türk takımı unvanını elde etmişti.

Kupa Voley’i 2009 ve 2011’den sonra bu yıl da kazanan Arkas Spor kupa koleksiyonunu 8’e çıkarmış oldu. Arkas Holding binasında düzenlenen kutlama töreninde Arkas Spor ekibi kupayı Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas ve Arkas Spor Asbaşkanı Bernard Arkas’a takdim etti.

Törende konuşan Lucien Arkas, “12 sene evvel Glenn Hoag ile tanıştığımızda bu kadar uzun zaman bu başarıları birlikte yakalayacağımızı ümit ediyordum ama 12 sene beraberlik çok da nadirdir. Biz, bir bu kadar daha onunla çalışmak istiyoruz. Arkaslı gençlerin yetiştirilip Türkiye’de bir simge haline getirilmesinin en büyük yaratıcısı Glenn’dir. Türkiye’de pek çok kulüpte Arkas altyapısından gelen gençleri görmek gurur verici. Gençlerimiz ancak aynı mantıkta bir yönetimle başarıya koşabilirler. Yönetimle antrenörleri uyum içinde olunca, o zaman gençlerimiz sadece oyuna odaklanıyorlar. Neticesi de bu oluyor. Gençlerimize daha fazlasına ulaşmak için çalışmaya devam etmelerini öğütlüyorum. Tüm Arkas Spor Ekibi’ne teşekkür ediyor ve hepsini tek tek tebrik ediyorum” diye konuştu.