Pınar Karşıyaka'da ilk hedef son dört

Play off çeyrek final ilk maçında Fenerbahçe Ülker’i deplasmanda 15 sayı geriden gelip 74-68 mağlup ederek seride 1-0 öne geçen Pınar Karşıyaka, harika geçirdiği sezonu müthiş bir başarıyla sona erdirmenin eşiğine geldi.

Yeşil kırmızılı ekip, Karşıyaka Arena’da, salı günü 20.00’de ağırlayacağı rakibini bir kez daha devirirse, sekiz sezon sonra Play off’ta yarı finalist olacak. En büyük başarısını, 1986-1987’de şampiyon olarak elde eden İzmir temsilcisi, o tarihten sonra ikinci kez son dört takım arasına kalacak.

Fenerbahçe Ülker deplasmanında alınan altın değerindeki galibiyet, Pınar Karşıya'nın beş yıl sonra rakip sahada elde ettiği ilk play off zaferi oldu. Pınar Karşıyaka, son olarak 2007-08’de Anadolu Efes’i, play off çeyrek final serisinin ilk maçında, İstanbul’da 79-73 yenmişti.

Play off ilk turunun üç kazanılmış maç üzerinden oynandığı o sezon Pınar Karşıyaka, dev rakibine arka arkaya üç kez yenilince elenmişti. Bu arada Fenerbahçe Ülker randevusunun 20 TL’Lik biletleri, Pınar Karşıyaka Store, Egepark ve Arena’daki gişede satışa çıktı.