Sınavlar öncesi kumsal keyfi

Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde ilk kez düzenlenen Kelebekler Vadisi Çadır Festivali, 19 üniversiteden 1500 öğrenciyi deniz, kum ve güneş üçgeninde bir araya getirdi. Kendilerini dünyaca ünlü Kelebekler Vadisi'nin ince kumlu plajına atan gençler, gün boyu güneşlenip turkuvaz mavisi sularda deniz keyfi yaptı.

Fethiye'nin Ölüdeniz Beldesi'ndeki Faralya Köyü'nde 53 farklı kelebek türünün barındığı dünyaca ünlü Kelebekler Vadisi, 19 üniversiteden 1500 öğrencinin katıldığı Kelebekler Vadisi Çadır Festivali'ne ev sahipliği yaptı. İngiliz The Times dergisi tarafından dünyanın en güzel 4'üncü doğal güzelliği seçilen vadide, 3 gün geçiren öğrenciler deniz, kum ve güneşe doydu.

KIZGIN KUMLARDA SALSA

Hava sıcaklığının 30, deniz suyu sıcaklığının ise 23 derece ölçüldüğü ilçede, kendilerini Kelebekler Vadisi'nin ince kumlu plajına atan gençler, bol bol güneşlendi. Kimileri vadinin eşsiz atmosferinde güneş kremini sürüp sereserpe güneşlenirken kimileri de turkuvaz mavisi sularda yüzdü. Final sınavları öncesi stres atmak istemeyen gençlerden bazıları cep telefonlarından çalınan müzikler eşliğinde kızgın kumlarda salsa yaptı. Plajda bunlar yaşanırken gökyüzünde vadinin bitişiğindeki Babadağ'dan havalanan yamaç paraşütü pilotlarının renk cümbüşü vardı.

Babadağ'dan kalkış yaptıktan sonra Belcekız Plajı yerine vadiye yönelen single (tekli) yamaç paraşütü pilotları, gençlerin ilgi dolu bakışları arasında plaja iniş yaptı. F

estival kapsamında yapılacağı duyurulan Bedük, Göksel ve Hayko Cepkin konserlerinin çevrecilerin tepkisi üzerine iptal edildiğini hatırlatan gençler, her şeye rağmen vadiye geldiklerini, çadır ve battaniye sıkıntısı yüzünden zorluk yaşadıklarını anlattı.

Kumsal ve denizin son derece güzel olduğuna vurgu yapan öğrenciler, gece uyurken çok üşüdüklerini de aktardı. Kastamonu'dan 2 otobüsle vadiye geldiklerini kaydeden öğrencilerden Mehmet Karaçal ise organizasyondan kaynaklı sıkıntılar yaşandığını söyledi. Çadır ve battaniye bulmakta zorlandıklarına değinen Karaçal, her şeye rağmen kendi eğlencelerini yaratmayı başardıklarını kaydetti. Konserlerin iptal edilmesinin kendilerini etkilemediğini anlatan öğrencilerden Esra Yıldırım ise festivalin beklentilerinin üzerinde olduğunu belirtti. Güneşlenip, eğlendiklerini kaydeden Yıldırım, "Bu eşsiz doğada çok güzel vakit geçiriyoruz. Önümüzdeki yıllarda devamını istiyoruz" dedi.

'DJ PERFORMANSLARININ KONSERDEN FARKI YOKTU'

Kocaeli Üniversitesi'nden Mine Yıldırım ise şöyle dedi: "Vadi harika, işletmeler harika. Deniz muhteşem, çok iyi vakit geçirdik. Ancak organizasyondan kaynaklı çadır ve battaniye sıkıntısı yaşadık. Buradaki doğal yaşamın sürdürülmesi için konserlerin iptal edilmesi normal olabilir. Ancak vadide yapılan DJ performanslarının konserden bir farkı yoktu. Bizim için Survivor havasında bir festival oldu."