Selçuklu öğrenciler Türkiye birincisi oldu

Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu, Step-Aorabik İzmir Birincisi olarak gittiği Bolu’dan Türkiye Birincisi olarak döndü.

Step-Aorabik İzmir il birincisi olarak; Türkiye birinciliği için 1 Haziran Cumartesi günü Bolu'ya giden Selçuklu öğrenciler, burada yapılan yarışmada da büyük bir başarı göstererek Türkiye birincisi oldu.

2 Mayıs günü Bornova Koleji'nde yapılan il seçmelerinde birinci olan Selçuk Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu, Türkiye Birincisini belirleyecek karşılaşmalar için bu kez Bolu'da yarıştı. Bolu'da diğer illerin birincisi olan 8 step takımıyla yarışarak Türkiye Birinciliğini elde etti.

Okul Müdürü İlyas Kıroğlu, yaptığı açıklamada, "Egem Sönmez; Sena Nur Ural, Sinem Çiftçi, İrem Büyükafes, Ceren Yolcu, Ceren Cingöz, Selda Gümrah ve İrem Oska’dan oluşan okul takımıma güveniyordum. Bolu'dan iyi bir dereceyle döneceğimize de inanıyordum. Bilgi yarışmasında aldığımız başarıdan sonra bu yarışmada da çocuklarımızın Türkiye Birinciliğini okula kazandırmış olmaları, Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu’nun öğrencilerine dersin yanında spor ve sosyal aktiviteleri de sevdirdiğinin ve önemsettiğinin göstergesidir. Öğrencilerimizin yarışmaya hazırlanmasında bize yardımlarını ve katkılarını esirgemeyen Zuhal Fitness Cimnastik Gençlik ve Spor Kulübüne ve Bolu’ya kadar gelerek çocukların yanında olan Selçuk Lisesi Beden Eğitimi öğretmeni Bahadır Uygur’a çok teşekkür ediyorum" dedi.

15 bin 450 puanla Selçuk Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu'nun birinciliği aldığı yarışmada, Sakarya 21 Haziran Orta okulu 14 bin 450 puanla ikinci, Denizli Doğan Demircioğlu Emsan İlköğretim okulu 14 bin 400 puanla üçüncülüğü elde etti. Liselerde birinciliği Denizli Lisesi kazanırken, Küçükler kategorisinde Konya Esentepe Selçuklu Özel Esentepe Ortaokulu birincilik kupasını kaldırdı.