Ortadoğu'da "ORKİDE" rüzgarı

Türk gıda sektörü için Ortadoğu pazarına açılan bir kapı olan Gulfood 2013 Fuarı’na 13. kez katılan Orkide, bu pazara yönelik güçlü iş bağlantıları sağladı. Dubai’de 18 yıldır düzenlenen ve Ortadoğu’nun en iyi ticaret fuarı ödülünü kazanan Gulfood Gıda Fuarı, dünyanın her yerinden gıda sektörünün önemli temsilcilerini bir araya getirdi.

Gıda ihtiyacının yaklaşık yüzde 90'ını ithalatla karşılayan Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan gibi yüksek gelir seviyesine sahip Ortadoğu ülkelerinin kendileri için de önemli bir pazar olduğunu belirten Küçükbay A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Küçükbay, “Güçlü dış ilişkilerimiz ve ihracat ağımızla her geçen gün yeni müşteriler kazanan bir Türk markası olarak Orkide’nin elde ettiği başarılardan gurur duyuyoruz. Birçok ülkeden önemli katılımcıların geldiği GulFood’da gördüğümüz yoğun ilgi de bu başarının bir kanıtı. Orkide Yağ, Ortadoğu’dan, Uzakdoğu’ya, Afrika’dan Avrupa’ya yüksek montanlı ihracat bağlantıları ve sağlam ticari ilişkileri ile ülkemizin itibarını başarıyla temsil etmektedir”dedi.

Yoğun yurt dışı fuar programlarında Orkide’yi temsil eden İhracat Pazarlama ve Satış Yöneticisi Hamide Tunçsiper, kalitesi ve ürün çeşitliliğiyle OrkideYağ’ın fuarlarda çok büyük ilgi gördüğünü, mevcut ve potansiyel müşterileriyle sağlam ilişkiler kurduklarını dile getirdi. Tunçsiper, “Yurt dışı fuarlarında Rafine Ayçiçek, Mısır, Soya, Kanola Yağı, Zeytinyağı, Margarin ve Endüstriyel ürün guruplarımızı kapsayan geniş ürün yelpazemizi sergileme olanağı buluyoruz. Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda hareket ediyor, kalıcı çözümler üretiyoruz. Fuarlar, farklı kültürden tüketicinin ihtiyaçlarını yakından takip etmemize de olanak sağlıyor” açıklamasıyla yurt dışı satışlarında katıldıkları fuarların çok önemli rolü olduğunu ve önümüzdeki günlerde tüm ihracat departmanı olarak yine yoğun bir programın kendilerini beklediğini belirtti.