Kılıçdaroğlu ne anlar gençlikten?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Akdeniz Oyunları Tesisleri Açılış Töreni’nde konuşma yaptı. Başbakan Erdoğan, özetle şu ifadeleri kullandı:

"Muhteşem bir stat yapıldı, Mersin’in emrine erilecek. Birilerinin kayığına binmeyin, aklıselimle hareket edin. Açılış törenini yeni stadyumda yapacağız, 25 bin kişiyi bekliyoruz. Tesise olimpiyat madalyası alan Servet Tazegül’ün adı verildi. AK Parti iktidarında verilen özgürlükler hiçbir hükümet döneminde verilmedi. Taksim’de yakıp yıkanlar bunları hangi özgürlük adına yapıyorlar? Sorun, bunu ne adına yapıyorsunuz? Özgürlükse özgürlüğü istemenin yolları var. Özgürlük istiyorsanız, başkalarının özgürlük alanına tecavüz etmeyin.

Eğer özgürlük istiyorsanız başkasının özgürlük alanına tecavüz etmeyin. Bu ülkede, on yıllardır başı örtülü olduğu için üniversiteye gidemeyenlerin özgürlüğü noktasında siz ne yaptınız? Bunların eğitim hakları acaba hak değil miydi?

Eğitim öğretim hakkından bu ülkede yıllardır, on yıllardır mahrum edilen bu kızlarımıza bu kadar zulmü reva görenler, şu anda ne adına acaba meydanlarda dolaşıyorlar. Biz seçmenimizi sokağa dökmedik. Ana muhalefet sandıkta alamadığını buralarda alıyor. Bunlara dersi siz sandıkta vermelisiniz. Onun için oyuna gelmeyeceğiz. Kendi başbakanına ağıza alınamayacak şekilde küfreden bir gençlik benim gençliğim olamaz. Bunu duvarlara yazan bir gençlik, hak arayışı içinde olan bir gençlik olamaz. Bugün çeşitli işyerlerini, alışveriş mağazalarını basanlar, bu ülkenin hak arayan gençliği olamaz. Kıracaksın, dökeceksin yakacaksın. Eee hak arıyormuş. Ne hakkı? Aklıselim sahibi gençlerimize sesleniyorum. Bu oyunu bozun, bu oyuna gelmeyin. Samimi olarak sesleniyorum. Gerçek manada çevreciyseniz burada çevreci bir başbakan var.

Gerçek manada çevreciyseniz, caddelerdeki kilit taşlarını sökenler kamunun araçlarını yakıp yıkanlarla beraber olmamalısınız. Çevreci iseniz burada çevreci bir başbakan var. Gençliğe asla sırtımızı dönmeyiz, kulaklarımızı tıkamadık, tıkamayız. Kılıçdaroğlu ne anlar gençlikten? Diğerleri ne anlar gençlikten? Bu kardeşiniz 18 yaşından beri siyasetin içinde. Gençlik nedir iyi bilirim. Önünde bir tane profesör, benim polisime hakaret ediyor. Bu polis, Türk milletinin polisi, benim polisim. Hakaret etmeye hakkın yok. Akademisyensin, terbiyeni muhafaza et. Polisin zaman zaman hataları da olabilir, bu ayrı mesele. 600’ün üzerine polisim yaralandı, bir başkomiser de şehit oldu. Oyun kurucular, tuzak kurucular bu ülkede kazanamayacaklar."