Balbay'ın annesinden sitem dolu sözler

Mustafa Balbay’ın annesi Melek Balbay, "Biz çocuklarımıza haram lokma yedirmedik, hiç eziyet etmedik ama şimdi eziyet edenler utansın. Sadece Mustafa’m değil Allah Silivri’deki herkesi sevdiklerine kavuştursun” dedi. İzmir’de Mustafa Balbay’ın milletvekili seçilmesinin ikinci yıldönümü dolayısıyla bir etkinlik düzenledi. Etkinliğe, Mustafa Balbay’ın annesi de katıldı.

Konak Belediyesi Dr. Selahattin Akçiçek Eşrefpaşa Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen etkinlikte CHP Karşıyaka kadın kolları, Anneler Gününde Yılın Annesi seçtikleri, Mustafa Balbay’ın annesi Melek Balbay’a onur plaketi verdi.

"BİBER GAZI YİYİP DÖNÜYORUZ"

Anne Melek Balbay, beş yıldır yaşadıkları sürece tepki gösterdi ve şöyle konuştu:

“Mustafa’yı görmeye gidiyoruz, açık görüşte ancak bir saat görüyoruz. Duruşmaya gidiyoruz, görebilirsek beş metre uzaktan görüyoruz, almazlarsa biber gazı yiyip geliyoruz. Biz çocuklarımıza haram lokma yedirmedik, hiç eziyet etmedik ama şimdi eziyet edenler utansın. Sadece Mustafa’m değil Allah Silivri’deki herkesi sevdiklerine kavuştursun.”

"HERŞEYİMİZLE BU ÜLKEYE SEVDALANDIK"

Balbay ile aynı yıllarda gazetecilik mesleğine başladığını söyleyen Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan da, şöyle konuştu:

“Biz aynı dönemin gazetecileriyiz ve her şeyimizle bu ülkeye sevdalandık biz. Her şeyimizde, günümüzde gecemizde sadece ülke sevdası vardı. Barış, demokrasi, insan hakları, özgürlük dedik hep. Mustafa bunları Uğur Mumcu’nun köşesinden söyledi. Ancak şimdi terör ve şiddetle suçlanması komedinin bu kadarı olmaz dedirtiyor. Sözcük ustası Balbay sadece iki sözcükle bunu anlatsa, ‘Sorun; sorun!’ derdi diye düşünüyorum” dedi.

Tiyatro sanatçısı Utku Erişik’in sunduğu programda Haluk Işık’ın yönetmenliğinde sahnelenen ‘Yargıratör’ adlı okuma tiyatrosu büyük alkış topladı.

Balbay’a, demokrasi, adalet ve özgürlüğe özlemin vurgulandığı etkinlikte Mustafa Balbay’ın Silivri’den gönderdiği mektubu Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan okudu. Başkan Tartan, Mustafa Balbay’ın mektubunu okumanın bir onur olduğu vurguladı.

Programa Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, CHP İmir İl Başkanı Ali Engin, CHP İzmir il ve ilçelerin yönetim kurulu üyeleri, İzmir milletvekilleri, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Atilla Sertel, Gazeteci Yazar Ümit Zileli, Serdar Kızık ve Ali Ekber Yıldırım, usta yazarlar Muzaffer İzgü ve Hıdayet Karakuş, Ergenekon ve Balyoz davalarının avukatı Celal Ülgen, Balbay’a Özgürlük Girişimi kurucusu Gürol Saygı, Mustafa Balbay’ın annesi Melek Balbay ve babası Fevzi Balbay ve diğer aile fertleri de katıldı.