Alkolizm ile Mücadele Başkanından, Başbakan’a teşekkür

  Alkolizm ile Mücadele Federasyonu Başkanı Dila Tezemir, “Biz ülkemizde bağımlılıklarla mücadele eden sivil toplum kuruluşlarını birleştirerek devletimizin bu konudaki çalışmalarına ek olarak işin sivil toplum boyutundaki bölümünü yüklenmek ve bağımlılıklar konusunda standart bir politika geliştirmek için yola çıktık” dedi.

  Uyuşturucu Madde Bağımlılıkları ve Alkolizm ile Mücadele Federasyonu Başkanı ünlü sanatçı Dila Tezemir, alkol düzenlemesi dolayısıyla Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkür mektubu gönderdi. Uzun süredir alkollü içkilerin tüketilmesi konusunda TBMM’de çalışmalar yapıldığını hatırlatan Tezemir, “Biz ülkemizde bağımlılıklarla mücadele eden sivil toplum kuruluşlarını birleştirerek devletimizin bu konudaki çalışmalarına ek olarak işin sivil toplum boyutundaki bölümünü yüklenmek ve bağımlılıklar konusunda standart bir politika geliştirmek için yola çıktık” diye konuştu.

  Federasyon kurulma işlemlerini iki hafta önce tamamlamayı başardıklarını söyleyen Tezemir, Türkiye’de bağımlılık sorununu ortadan kaldıracak yöntemler bulduklarını belirterek, rehabilitasyon konusunda dünyanın en büyük temsilciliği aldıklarını dile getirdi. Çıkan yasayı kendilerince yetersiz bulan Alkolizm ile Mücadele Federasyonu Başkanı Tezemir, bunun bile alkol karteline karşı çok büyük bir başarı olduğunu ifade ederek, Padişah 4. Murat’tan sonra Türkiye tarihine altın harflerle yazılması gerektiğini kaydetti.

  Tezemir, bu nedenle daha çok cesaretlendiklerini belirterek, bu cesur kararın mimarlarının her zaman yanlarında olduklarını ekledi. Uyuşturucu Madde Bağımlılıkları ve Alkolizm ile Mücadele Federasyonu tarafından devlet büyüklerine gönderilen mektupta şu ifadelere yer verildi:

  “Bizler inanıyoruz ki insan hayatı her şeyden önemlidir. Bağımlılıklarla mücadele; kamu kurumlarının, siyasi partilerin, sivil toplum kuruluşlarının, ırkların, mezheplerin ve diğer bütün ayırım faktörlerinin herhangi birinin değil Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ndeki her vatandaşımızın görevidir. Yaklaşık on beş gündür anlam veremediğimiz sebepleri bahane ederek olaylar çıkaran ve diğer etkenlerle birlikte devletimizin özellikle toplumsal refahın sağlanabilmesi gayretini sarf ederek alkollü içeceklerin satışı ve kullanımı konusunda yapmak istediği düzenlemelere karşı koyabilmek maksadıyla gayrı insani yöntemlerle oluşturulmaya çalışılan kaos ortamına rağmen söz konusu yasayı onaylayan, Türkiye tarihine ve aydınlık geleceğine adını altın harflerle yazdıran siz Saygıdeğer Cumhurbaşkanımıza, sizin nezdinizde ilgili yasayı hazırlayarak çıkaran Türkiye tarihinin en cesur ve Saygıdeğer Millet Meclisi’ne ve Meclis Başkanımıza, Sayın Adnan Menderes ve Sayın Turgut Özal’dan sonra devleti için çok büyük işler başaran ve en az onlar kadar cesur ve değerli olan Saygıdeğer Başbakanımıza, Saygıdeğer Başbakan Yardımcılarına, Saygıdeğer Bakanlarımıza ve emeği geçen herkese teşekkürlerimizi, minnetimizi ve şükranlarımızı arz ederiz.”