Halkımızı adeta kısırlaştırdılar

   Adeta bizim vatandaşlarımızı, halkımızı kısırlaştırdılar. Sezaryen ve kürtaj denilen olay budur. Bunları yaparken de adeta cinayet işlediler.

  Bu oyunu bozmamız lazım" dedi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından Rixos Otel’de düzenlenen ’Aile Olmak Projesi’nin tanıtım töreni; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Erdoğan, yaptığı konuşmada, "Biz bu yola çıkarken bir şey söyledik. O da şuydu, muhafazakar ve demokrat kimliğe sahip olarak partimizin hedefinde aile vardı.

  Hedefimizi bunun üzerine bina ettik. Bir milletin aile yapısı çökmüşse o millet çökmüştür ama aile yapısı ne kadar güçlüyse o millet o kadar güçlüdür. Aile kavramı insanlığın tarihiyle eşittir. İnsanlar, bir aile ortamında dünyaya gelmiş ve hayatlarını bu şekilde sürdürmüşlerdir. Kadın ve erkeğin birlikteliği aynı zamanda insan soyunun devamı için de elzemdir. Bunu özellikle bekarlara söylüyorum" şeklinde konuştu.

"ÜÇ DENGİ OLUR, DÖRT BEREKET OLUR"

  Aile kavramının bizim medeniyetimizde çok daha kapsamlı bir anlamı var" diyen Erdoğan, "Bizim kültürümüzde hem anne hem baba tarafından aile büyüklerinin tamamı aile kavramının içindedir. Bunun yanında komşularımızı, arkadaşlarımızı bu halkaya dahil edebiliriz. Diğer taraftan aynı duyguları paylaştığımız insanlar da bizim kardeşlerimiz. Dolayısıyla bunlar da geniş ailemizin bir parçasıdır. Bizler eş ve çocuklarımızdan başlayan tamamı için her türlü fedakarlığı yapan insanlarız. Ailemizin bize bıraktığı miras budur. Bizim sonraki nesillere öğreteceğimiz miras da bu olmalıdır. Aile bağlarımızın güçlülülüğü, samimiyeti ve devamlılığı sayesinde biz yüzlerce yıldır maruz kaldığımız tüm tehditleri bertaraf ettik. Israrla bizi güçlü kılan şeyin, genç ve dinamik nüfuslar olduğunu unutmamalıyız. Ekonomideki başarının sırrı insandır, diğer bütün her şey insanın türevidir. Sermaye, tüketim, yatırım insanın türevidir. İnsan varsa bunların hepsi var, yoksa bunların hiçbiri yok. Onun için Beypazarlı amcayı unutmuyoruz. Bir olur garip olur, iki olur rakip olur, üç olur dengi olur, dört olur bereket olur, gerisi Allah Kerim diyeceğiz ve yola devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

KADINLARA SESLENDİ

  Başbakan Erdoğan, konuşmasında şunları kaydetti: "Bu ülkede yıllarca doğum kontrolü mekanizmalarını çalıştılar. Adeta bizim vatandaşlarımızı, halkımızı kısırlaştırdılar. Bununla ilgili tıbbi müdahalelere varıncaya kadar. Sezaryen denilen olay budur. Kürtaj denilen olay budur. Bunları yaparken de adeta cinayet işlediler. Adeta aldattılar. Ölüyorsun seni ölümden kurtaracağız’ dediler. Halbuki dert başkaydı. Dert hem fazla para kazanmak hem de maalesef öyle kampanyalar başlattılar ki ’sezaryenla ikiden fazla yapamazsın’ dediler. İnandırdılar ve birçok aileler buna inanmak zorunda kaldılar. ’Eğer sezaryen olmazsam ne olur’ dediler. İşin aslı bu muydu, değildi. Dert bu milletin nüfusu azalsın ve bu millet milletler yarışında geri kalsındı. Bu oyunu bozuyoruz. Bozmamız lazım, onun için ailelere bu ülkede çok büyük iş düşüyor.

  Özellikle annelere kadınımıza sesleniyorum. Bu oyunu birinci derecede bozacak olan sizsiniz. Burada tavrınızı koymak durumundasınız." Annelere seslenen Erdoğan, "Bir Türk kadını, annesi olarak bunu birinci derecede bozacak olan sizsiniz, ikinci derecede de babalara sesleniyorum. Sizler eşlerinizle dayanışma içinde bunu çözmek durumundasınız. Bizim, demokratik haklar, temel hak ve özgürlükler konusunda hiçbir sıkıntımız yok. İcraatlarımızla da buna şüphe vermeyecek şeklide ortaya koyduğumuza inanıyorum.

  Milletimizin kadim değerlerini hedef alan saldırıların, demokrasiyle insan haklarıyla hiçbir ilgisi yoktur" dedi. Bu projeyle, inşaattan, turizme, tekstilden ulaşıma kadar önceliğin ailenin hassasiyetlerinin olacağını belirten Erdoğan, STK’larla, yerel yönetimlerle işbirliği içinde her alanda aile odaklı bir yaklaşımın geliştirilerek hayata geçirileceğini ifade etti. Programda, Başbakan Erdoğan’a sürpriz yapılarak aile ağacı oluşturuldu. Erdoğan, ağaçtaki eksik olan fotoğrafı yerine koydu.