Ankara'da neler oluyor?

İran’ın Ankara Büyükelçisi Ali Rıza Bigdeli, AK Parti Genel Merkezi’ne gelerek Başbakan Erdoğan’ın Başdanışmanı Yalçın Akdoğan ile görüştü.

Öğlen saatlerinde AK Parti Genel Merkezi’ne bir ziyaret gerçekleştiren ABD’nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardione’nin ardından AK Parti’ye sürpriz bir ziyaret daha gerçekleşti. İran’ın Ankara Büyükelçisi Ali Rıza Bigdeli, akşam saatlerinde AK Parti Genel Merkezi’ne geldi.

İran Büyükelçisi’nin, Başbakan Erdoğan’ın Siyasi Başdanışmanı ve AK Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan ile görüştüğü öğrenildi. ABD’nin Ankara Büyükelçisi Ricciardione de yine Yalçın Akdoğan ile bir araya gelmişti. AK Parti Genel Merkezi’ne peş peşe gerçekleşen ziyaretler ise akla Gezi Parkı olaylarını getirdi.

ABD’nin olaylarla ilgili olarak yaptığı peş peşe açıklamalar kadar, eylemlerde yakalanarak gözaltına alınan İranlılar da dikkat çekmişti. İran Büyükelçisi’nin Yalçın Akdoğan ile görüşmesinin ise Gezi Parkı olaylarıyla ilgili olduğu ve gözaltına alınan ve ajan olmasından şüphelenilen bu İran vatandaşlarının durumunun konuşulduğu tahmin ediliyor.