Sevgilisinin boğazını kesen şoföre müebbet istendi

Karabağlar'da birlikte yaşadığı bir çocuk annesi Sibel Özkişi'yi bıçaklayıp boğazını keserek ve başına taşla vurarak öldürmekten tutuklanan H.C. hakkında 'Canavarca hisle adam ödürmek' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı. H.C.’yi evinde sakladığı belirtilen tutuksuz sanık Y.K.’nın ise 6 aydan 5 yıla kadar hapsi istendi.

Geçen 4 Nisan'da, İzmir-Aydın Otoyolu Buca Kavşağı yakınlarındaki ormanlık alanda bir kadın cesedi görenler jandarmaya ihbarda bulundu. Olay yerine gelen jandarma, 37 yaşındaki Sibel Özkişi’nin bıçaklanıp boğazı kesilerek ve başı taşla ezilerek öldürüldüğünü belirledi. Özkişi'yi öldürenin Denizli'de yaşayan, bir kargo firmasında çalışan şoför 33 yaşındaki H.C., olduğu saptandı. H.C., yapılan operasyonla bir barda eğlenirken yakalandı, nöbetçi mahkemece tutuklandı.

Olayı soruşturan Cumhuriyet Savcısı Erol Güngör, iddianameyi hazırlayıp, mahkemeye sundu. H.C'nin, Sibel Özkişi'nin boğazını kesip, 11 bıçak darbesiyle ve başını taşla ezerek öldürdüğünü belirtti. Savcı Güngör, H.C.'nin savcılık ve jandarmada verdiği ifadelere de yer verdi. H.C.’nin ifadesinde, “Sibel ile evliyken birlikte yaşamaya başladık. Benden bir çocuk bile aldırdı. İlişkimizi sonlandırıp, İzmir'e yerleşti. Eşinden de boşandı. Başka erkeklerle de ilişkisi olduğunu öğrendim. Onu konuşmak için evine gittim. Birlikte olduk. Daha sonra hava almak için arabayla olayın olduğu yere geldik. Başkalarıyla neden birlikte olduğunu sordum. Aramızda tartışma çıktı. Bana 'Ben istediğim kişiyle birlikte olurum. Sen bana karışamazsın. Senin bildiğin bir tek o erkek var. Sen buradayken eşin kiminle birlikte oluyor haberin var mı? Boynuzlu p...enk' diyerek hakaret etti. O an kendimden geçtim. Bıçağı alıp, rastgele vurmaya başladım. Başına da taşla vurdum. Sonra da memleketime gittim. Böyle olmasını ben de istemezdim” dediği ortaya çıktı.

Savcı Erol Güngör, sanık H.C.’nin 'canavarca hisle adam öldürmek'ten ağırlaştırılmış müebbet, onu evinde saklayan tutuksuz sanık Y.K.’nın da 'suçluyu kayırma' suçundan 6 ay ile 5 yıl arasında hapis cezasına çarptırılmasını talep etti. Sanıkların ağır ceza mahkemesinde yargılanacakları davaya henüz başlanmadı.

KORUMA KARARINI UZATMAMIŞ

Sibel Özkişi, Denizli'de tanıştığı H.C.'den, evli olduğu için ayrıldıktan sonra İzmir'e taşınmıştı. Ancak H.C.'nin, kendisinden ayrılmak isteyen Özkişi'nin peşini bırakmadığı ve sürekli olarak rahatsız ettiği, talihsiz kadının da bu tehditlerden dolayı üç kez karakola giderek şikayetçi olduğu ortaya çıkmıştı. H.C. her seferinde serbest bırakılırken, bu tehditler sonrasında hakkında koruma kararı verilen Sibel Özkişi'nin, olaydan kısa süre önce, biten koruma kararının uzatılmasını isteyip istemediğini soran polislere, istemediği yönünde bilgi verdiği öğrenilmişti.