Trabzonspor’da "yabancı" şişkinliği

  Türkiye Futbol Federasyonun (TFF), ’Bu sezon 6’sı ilk 11’e 4’ü tribüne gidecek toplam kadroda en fazla 10 yabancı olacak’ şeklindeki kararı, elinde 12 yabancı oyuncu bulunduran Trabzonspor’u sıkıntıya soktu. Önümüzdeki sezon 6’sı sahada 4’ü de tribünde olmak koşuluyla yabancı futbolcu sayısının 10’la sınırlandırılması Trabzonspor’u sıkıntıya soktu.

  Bunun üzerine teknik direktör Mustafa Akçay yeniden takım üzerinde hesap yapmaya başladı. 1461 Trabzon’a kiralık olarak verilen Jebrin ile birlikte 12 yabancısı olan bordo-mavili ekip, öncelikle bunlardan ikisini elden çıkararak yabancı sayısı ilk aşamada 10’a düşürmeyi planlıyor. Jaja ve Eneramo gibi iki yabancı oyuncuyu transfer etmek isteyen Karadeniz ekibinin bu planı ise kadrodaki yabancı sayısının 10 düşmesiyle birlikte eldeki yabancıların takımdan ayrılmasıyla veya gönderilmesiyle mümkün olabilecek. Bunun dışında Karadeniz ekibinin yeni bir yabancı transferi yapması zor gözüküyor.

ŞİŞKİN KADRO AŞAĞIYA ÇEKİLECEK

  Sportif direktör Ünal Karaman ve teknik direktör Mustafa Akçay, takımdan gönderilmesine karar verilen yabancı oyuncular hakkında yönetime rapor verirken, Zokora, Adrian ve Henrique dışındaki yabancı oyunculara gelebilecek tekliflerin değerlendirilmesini istediği öğrenildi. Eldeki yabancıların takımdan ayrılmaması nedeniyle dış transferde hamle yapma şansı zayıf olan Karadeniz ekibinde şuan ki mevcut kadro sayısının fazla olması da Akçay’ı düşündürüyor.

  1461 Trabzon’da takıma katılan oyuncularla birlikte oyuncu sayısı 30’u aşan Karadeniz ekibinde teknik direktör Mustafa Akçay, bu sayıyı 23-24’lere indirmeyi planlarını yapıyor. Emerson, Colman, Bamba, Alanzinho, Celustka, Cech ve Sapara’ya teklif gelirse satmayı yada takasta kullanmayı planlayan Trabzonspor eldeki yabancıları gönderme konusunda da büyük bir sıkıntının içinde yer alıyor. Bamba, Cech, Emerson, Celustka, Zokora, Colman, Sapara, Adrian, Alanzinho, Henrique, Janko ve Jebrin gibi 12 yabancı oyuncu elinde bulunduran Trabzonspor’un bu oyunculardan göndermemesi halinde yabancı transferi yapma şansı bulunmuyor.

1461 TRABZON’DAN 4 FUTBOLCU KAMPA KATILACAK

  Kadrodaki şişkinlik nedeniyle 1461 Trabzon’dan sadece Fatih, Abdülkadir, Caner ve Yusuf’u Davraz kampına getireceği öğrenilen ve bu futbolcuların performanslarına göre hareket edecek olan teknik direktör Akçay’ın, eski öğrencileri Göksu, Mehmet Sıddık, Mustafa Tiryaki ve Kadir Keleş’in ise kadro derinliği içerisinde kaybolmasını istemediği ilerleyen dönemde kadroda boşalma olması halinde bu oyuncuları A Takıma almayı planladığı belirtildi.