Livaneli: 50 bin kişi onları boğardı ama...

Mersin’de konser sırasında, belediye görevlilerinin saldırısına uğradığı iddia edilen Zülfü Livaneli, “CHP’li belediye bana saldırıyor, düşünebiliyor musunuz? Aslında orada 50 bin kişi onları boğardı ama neyse ki ben yatıştırdım” dedi.

Mersin’de konser vermeye gittiği Güneş Festivali’nde soyunma odası yüzünden belediye görevlilerinin saldırısına uğradığı iddia edilen Zülfü Livaneli, Atatürk Havalimanı’nda açıklama yaptı.

Konser alanına 50 bin kişinin toplandığını ve güzel bir konser verdiklerini söyleyen Livaneli, “Belediye çalışanları bir takım şeyler yaptılar. Kuliste bir takım aşırılıklarda bulundular. Ben de konserde protesto ettim. Protesto edince 50 bin kişi de belediyeyi yuhaladı. Yuhalama üstüne de belediye başkanının şoförü ve diğerleri bana saldırıda bulunmak istemişler. Ben fark etmedim. Emniyet müdürü falan üstüne atlamışlar, mani olmuşlar. CHP’li belediye bana saldırıyor, düşünebiliyor musunuz? Aslında orada 50 bin kişi onları boğardı ama neyse ki ben yatıştırdım. Böyle tatsız tuzsuz bir şey oldu” ifadesini kullandı.

 

Livaneli, "İspanyol dansçılar kavgaya karıştı mı?" sorusuna “Hayır, onlar da şaşırdı. Böyle tatsız tuzsuz bir şey oldu ama sonunda konserimiz çok güzel oldu halk sayesinde" karşılığını verdi.


Livaneli, "İspanyol dansçılar kavgaya karıştı mı?" sorusuna “Hayır, onlar da şaşırdı. Böyle tatsız tuzsuz bir şey oldu ama sonunda konserimiz çok güzel oldu halk sayesinde" karşılığını verdi.

 

KILIÇDAROĞLU’NA ÇAĞRI YAPTI

“Hukuki olarak yargıya başvuracak mısınız?” şeklindeki soru üzerine Livaneli, “Bilmiyorum, bu CHP belediyesi ne kadar ayıp. Türkiye’nin böyle bir durumunda, böyle bir şey oradaki 50 bin kişiye de saygısızlık. Esasında 50 bin kişinin yuhalaması çok şeylerine gitti. Ama hak ettiler, daha da ağırını hak ettiler. Bana kalırsa Kemal Kılıçdaroğlu dostumun ve CHP MYK’sının bu olaya el koyması lazım” dedi.

CHP’nin eski milletvekili olduğunu hatırlatan Livaneli, sözlerini şöyle tamamladı:

“Buna bir parti soruşturması açmaları lazım. Özellikle hatta bir tanesi silah çektiler falan diyorlar. Bilmiyorum doğru mu diyorlar. Şoför ve oradaki saldırganlar hakkında dava açmaları gerekiyor.”