İzmir Üniversitesinde mezuniyet heyecanı

Görsel İletişim Tasarımı ve Sinema Televizyon bölümlerine ilk kez öğrenci alacak olmanın heyecanını yaşayan İzmir Üniversitesi, mezuniyet töreni ile öğrencilerini kariyer yaşamına uğurlamaya hazırlanıyor. 2013-2014 akademik yılında 7 fakülte, 23 bölüm, 6 yüksek lisans ve 1 doktora programında eğitim vermeye hazırlanan İzmir Üniversitesi’ni yeni bir mezuniyet heyecanı sardı.

Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Görsel İletişim Tasarımı ve Sinema Televizyon bölümlerinde eğitim vermeye başlayacak olan İzmir Üniversitesi, 6 bölümünden ilk kez mezun verecek. Bugüne kadarki mezunlarının pek çoğu kariyer basamaklarını tırmanmaya başlayan ya da eğitimlerine bir üst seviyede devam eden İzmir Üniversitesi’nin bu yılki mezuniyet töreni, 26 Haziran Çarşamba günü Kaya Thermal&Convention’da saat 16.00’da başlayacak. İlk mezuniyet sevinci Sosyal Bilimler ile Mühendislik ve Fen Bilimleri Enstitüsü’nden mezun olma başarısını gösteren yüksek lisans öğrencilerinin diplomalarını almaları ile başlayacak olan seremoni sonunda 300’den fazla öğrenci kep fırlatacak.

Törende Fen Edebiyat Fakültesi’nde Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, İngilizce Öğretmenliği ve Matematik-Bilgisayar bölümleri, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümü, Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik bölümü ve Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi bölümü ilk mezunlarını verecek.