42 yetim çocuk sünnet ettirildi

Özedoğru Derneği ile Şifa Üniversitesi Hastanesi’nin işbirliği ile 42 çocuk; önce ameliyathane ortamında sünnet oldu, ardından da muhteşem bir sünnet düğünü ile erkekliğe ilk adımlarını attı.

İzmir’de 2010 yılından bu yana faaliyet gösteren ve özellikle yetim çocuklara verdiği eğitim desteği ile tanınan Özedoğru Eğitim ve Dayanışma Derneği, her türlü sorunu ile ilgilendiği 42 yetim çocuğu sünnet ettirdi. Şifa Üniversitesi Hastanesi işbirliği ile gerçekleşen organizasyonda; çocuklar önce Şifa Üniversitesi Basmane Hastanesi’nde tek tek ameliyathaneye alınarak; Üroloji doktoru Yrd. Doç. Dr. Musa Saraçoğlu ve ekibi tarafından sünnet edildi.

Sünnet olmalarının üzerinden 10 gün geçtikten sonra da çocuklar için  Şehri Garden’a sünnet düğünü organize edildi. Karabağlar İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Marangoz, Şifa Üniversitesi Hastanesi Direktör Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Murat Uyar, Özedoğru Derneği Başkanı Tuğba Toker, dernek yöneticileri ile çok sayıda davetlinin katıldığı sünnet düğününde, çocuklar sünnet kıyafetleri içerisinde adeta göz kamaştırdı. Çocuklar, aileleri ve yakınları ile birlikte eğlenceli bir gece yaşadı.

AİLELERLE DAYANIŞMA İÇİNDE

Öze Doğru Eğitim ve Dayanışma Derneği’nin 2010 yılında kurulduğunu belirten Dernek Başkanı Tuğba Toker, dernek olarak öncelikli olarak kimsesiz ve yetim çocukların eğitim ve ihtiyaçları ile ilgilendiklerini söyledi. Bu kapsamda 42 yetim çocuğun sünneti için Şifa Üniversitesi Hastanesi ile işbirliğine gittiklerini belirten Toker, “Biz bu çocuklarımızı sürekli takip ediyor, eğitim ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Bayramlarda, bayramlıklarını alıyor, okul zamanı okul ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Aynı zamanda ailelerine yönelik faaliyetlerimiz oluyor. Onlara ‘aile içi iletişim, beden dili, diksiyon’ gibi kurslar veriyoruz. Şifa Üniversitesi Hastanesi ile yaptığımız bu işbirliği ile de onlara unutamayacakları güzel anılarla dolu bir sünnet düğünü düzenledik” diye konuştu.