Avrupa’ya 'ebru' öğretilecek

   Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen proje kapsamında 8 farklı Avrupa ülkesinden 16 yetişkine ebru sanatını ünlü ebru sanatçısı Nazife Balcı tanıtacak.

’’ÖĞRENMEK İÇİN HİÇBİR ZAMAN GEÇ DEĞİLDİR’’

  Ankara Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü, 24 Haziran-1 Temmuz 2013 tarihleri arasında "AB Grundtvig Programı ve Ebru Workshop Çalıştayı Projesi "Öğrenmek için hiçbir zaman geç değildir" anlayışıyla hareket edecek. Projeye katılanların yaş ortalaması ise 42. Proje, ebru sanatının tarihçesini aktaran ve bu sanatın kağıt ve kumaş üzerine uygulanmasını içeren derslerin yanı sıra Türk kültür ve geleneklerini sergileyen aktiviteleri de kapsıyor.

ANKARA PROFİLİ DE TANITILACAK

  Anıtkabir, Anadolu Medeniyetleri ve Resim Heykel Müzeleri, Ankara Kalesi, Bilkent Üniversitesi, Hamamönü Evleri’ne yapılacak kültür gezileriyle zenginleştirilen projeyle yenilenen Ankara profilinin tanıtılması da amaçlanıyor.

 Milli Eğitim Bakanlığı Ankara Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü, Avrupa Birliği Grundtvig Projesi ile bakanlık personeline Avrupa Birliği Dil Standartları (CEFR) çerçevesinde verdiği üçer aylık yabancı dil eğitimini desteklemeyi hedefliyor. Yabancı Dil Merkezi gibi çalışan enstitü, 25 Haziran 2013 günü saat 12.00’de yapacakları MEB personelinin İngilizce kursu sertifika törenini projelerin açılış töreniyle birleştirip, farklı kültürleri bir araya getirecek.