UEFA neyi bekliyor?

Türk spor camiası iki gündür UEFA Disiplin Kurulundan gelecek karara odaklanmış durumda. Kararın dün sabah açıklanacağı duyuruldu, olmadı. Akşam saatlerinde kararın alındığı, yazımın tamamlandığı, bu sabah da duyurulacağı söylendi ancak halen bir açıklama yok. Peki UEFA neyi bekliyor?

UEFA, Beşiktaş ve Fenerbahçe ile yöneticiler hakkında aldığı kararların yazımını dün akşam tamamladı. Verdiği kararları kulüp ve kişilere tebliğ etme aşaması ise henüz gerçekleşmedi. Kararlar kulüp ve kişilere iletildikten sonra UEFA sitesinden duyuru yaparak kamuoyu ile paylaşacak. Ancak şu dakikaya kadar kararlar kulüplere bildirilmedi.

Fenerbahçeli bir yönetici, "Şu ana kadar gelen karar yok. UEFA; borsadaki manipilasyon riskini göze alarak akşamı bekleme tercihinde bulunmuş olabilir. Bu bir ihtimal. Dediğim gibi henüz yazı gelmedi, bekliyoruz" diye konuştu.

Bilgisine başvurduğumuz bir spor hukukçusu ise "UEFA için çok önemli değil, borsayı dikkate alabilirler de almayabilirler de" dedi.

Bu arada ; UEFA, 10 Haziran'da Beşiktaş ve Fenerbahçe'yi Disiplin Kurulu'na sevkederken kulüplere ulaştığı zaman öğle saatiydi. Kulüpler ise bu haberi 17.00 sularında KAP'a bildirmişti.