Bülent Uygun’a dava şoku

  Bucaspor Kulübü, eski teknik direktörü Bülent Uygun’a açtığı ikinci davayı da kazanarak 312 bin 180 liralık alacağı için icra takibi başlattı. Bucaspor yönetimi, alacakları konusunda eski teknik direktörleri Bülent Uygun’un peşini bırakmıyor.

  Bucaspor’u 2010-2011 sezonunda Spor Toto Süper Lig’deyken çalıştıran ancak ligin 7. haftasında Eskişehirspor ile oynanan maçın ardından haksız fesih yaparak Eskişehirspor’un yolunu tutan Bülent Uygun’a açtığı ikinci davayı da kazandı. Kulüp avukatı Emin Özmen tarafından İzmir 11. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne açılan davada, mahkeme Uygun’u Bucaspor’u zarara uğrattığı gerekçesiyle 312 bin 180 lira ödemeye mahkum etti. Avukat Emin Özmen, Uygun’un haksız fesih yapmasının ardından açtıkları ilk davada 195 bin lira olan anaparanın faiz, avukatlık masraflarıyla birlikte 260 bin lira tahsil edildiğini dile getirerek, "Ben o paradan avukatlık ücretimi bile Bucaspor’a verdim. Şimdi yasal faiz hariç 312 bin 180 lira olan alacağımız için de icra takibi başlattık.

  7 gün içinde parayı ödemediği için de haciz işlemi başlattık” dedi. Uygun’a ait Adapazarı ve Mudanya’da ev tespit ettiklerini belirten Özmen, “Çalıştığı kulüp olan Gaziantepspor’a da yazı yazarak, Uygun’a ödenecek bakiyenin bize ödenmesini istedik. Bucaspor’un her kuruşu değerlidir" diye konuştu.